Skocz do zawartości
Xatoos

Reseller - jak na tym zarobić?

Polecane posty

Chyba że chodzi Ci o przykład w 1 poście autora tematu.

 

Tak pierwszy post raczej się zalicza do tego tematu ;-)

 

A wracając do tematu, czemu żadna z znanych przez Ciebie "znanych: firm nie chce otwarcie się przyznać do hostowania klientów, na koncie typu reseller :-)?

Proste, następnego dnia większość tych klientów by straciła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, być może to spowoduje brak prestiżu.

 

Jest ich jednak bardzo dużo, My hostujemy około 15 znanych marek znanych z Google. Inne firmy pewnie mają podobnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że ogólnie są dwa typy wykorzystania resellera:

1. Na pseudohosting.

2. Jako wewnętrzne uporządkowanie klientów w agencjach interaktywnych i zamkniętych grupach.

 

Dla Ad.2 znam pełno profesjonalnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli firmy nie stać na opłacenie chociażby jednego administratora to współczuje klientom ...

 

A poco mają płacić więcej, skoro mogą taniej? :)

Edytowano przez Adshi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

square-host.pl - RESELLER łatwo zgadnąć gdzie, drugi na dniach pewnie od Mzone bo dobra oferta.

 

Obecnie 82 konta. Po co mi na to dedyk albo VPS jak nie mam o tym zielonego pojęcia a na prywatnego admina szkoda pieniędzy ? Tylko inna kwestia ja się łapię w pkt. 2 tak więc mam zamkniętą grupę klientów i mogę narzucać 73,80zł za 500MB.

 

Poza tym na początek jest w sam raz, zrobi się tłoczniej, zarobi na siebie, to się zainwestuje w coś więcej.

Edytowano przez Łukasz Bobrowski (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość firm pewnie korzysta z resellera. Może nie większość ale chociaż kilkanaście ze wszystkich znanych.

 

A na resellerze jeżeli ktoś daje ci konto www, to masz zapewniona opieke. Zeby byl reseller, musi byc dedyk/VPS.

 

A do tego potrzeba admina. Wiec opieka jest ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto resellerskie to naprawde świetna sprawa na rozkręcanie, jeżeli masz świetnego admina który służy ci pomocą.

Zapłacisz mu raz na rok, a on służy ci pomocą przez cały czas, nie martwisz się o braki prądu, słaby internet, bądź nie bulisz dużych pieniędzy kiedy ci się coś wykrzaczy itd - twój biznes to również ich interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by to nie miało sensu to by nikt tego nie wymyślał :)

 

Choć wiadomo wszystko ma swoje minusy. Jako właściciel reseller'a trzeba brać pod uwagę że każdy poważniejszy błąd musisz przekazać dalej do swojego admina on musi naprawić,a ty grać na czas z klientem. Fajnie że nic nie musisz robić ale nawet głupoty samemu nie zdziałasz czy też nie wgrasz/odpalisz kopii zapasowej jako root.

 

Jednak przy prywatnych klientach spisuje się znakomicie, a i ci nie mają uwag do 10h oczekiwania na odpowiedź na zgłoszenia techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli gwarantują ci Uptime np. 99.9% w skali roku to mają obowiązek szybkiej naprawy, czasowej rekompensaty lub rozwiązujesz z nimi umowe i szukasz bardziej ogarniętego dostawcy i za te same pieniądze kupujesz tam. Lub przenosisz się na VPS+DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×