Skocz do zawartości
bscm

problem z firmą hostingową..

Polecane posty

witam.

w zeszłym tygodniu (dokładnie dn. 24.02) wykupiliśmy przelewem (płatność z góry), serwer gier (do counter-strike'a) na www.gamepad.pl

Przelew został zaksięgowany tego samego dnia.

 

w zasadach jakie podane są na www.gamepad.pl, określono iż serwer zostanie postawiony do 48 h od zaksięgowania pieniędzy.

Do tej pory nie zrobiono kompletnie nic (choć minął tydzień), kontaktowaliśmy się na wiele możliwych sposobów, przez podane na stronie telefony, numery gg, maile, pomoc techniczną itp. - z reguły albo ktoś się rozłączał od razu po usłyszeniu słowa "serwer", lub też telefonów nie odbierał.

Raz tylko odebrano i powiedziano że serwer będzie włączony tego samego dnia, minęło już ich kilka i dalej ani serwera, ani odpowiedzi i telefony milczą.

 

Pieniądze leżą zamrożone na koncie, a firma jak widać nie jest zainteresowana swoimi klientami..

 

chciałbym uzyskać pomoc jak do tego podejść, co zrobić z tą całą sytuacją, bo póki co wygląda to na zwykłe naciąganie..

Gdyby chociaż ktoś raczył poinformować nas z jakiego powodu tak się dzieje, wtedy byłbym w stanie zrozumieć sytuację, niestety jak pisałem wyżej - nikt żadnej informacji nie udzielił, i tak mija dzień za dniem..

 

Z góry dziękuję za wszelkie możliwe rady i propozycje pomocy.

pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Kontaktuj się przez tydzień, może dwa (telefon, email, może poczta?). Jak nie będzie efektu pismo do prokuratury - wyłudzenie art. 286 par. 1.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontaktuj się przez tydzień, może dwa (telefon, email, może poczta?). Jak nie będzie efektu pismo do prokuratury - wyłudzenie art. 286 par. 1.

 

Dziękuję za odpowiedź, tak właśnie mam zamiar zrobić.

Myślałem jeszcze nad federacją konsumentów, ale w sumie to swoisty pomost i pewnie usłyszałbym dokładnie to samo co tutaj.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw listownie trzeba jeszcze wezwanie wyslac

 

az mi sie wierzyc nie chce

zamowiles u nich serwer, przelales im kase na konto? wszystko z ich panelu i nie ma?

gamepad nie od dzisiaj na rynku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczekaj chwilke, bo jak pisze kolega oni nie są od wczoraj na rynku. A jakby co zbieraj dowody ze wysylales maila, upomnienia, potem wezwanie do zapłaty pocztą za potwierdzeniem odbioru, jak nie bedzie reakcji normalnie do sądu (zadne federacje czy firmy windykacyjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie reakcji normalnie do sądu

 

Nie wiem czy mu się to opłaci, sprawa są sądowa trwa wieki i nieźle kosztuje. Można złożyć donos na Policję, oni mają obowiązek to sprawdzić, może wtedy dostaniesz jakąś odpowiedź od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude
Nie wiem czy mu się to opłaci, sprawa są sądowa trwa wieki i nieźle kosztuje. Można złożyć donos na Policję, oni mają obowiązek to sprawdzić, może wtedy dostaniesz jakąś odpowiedź od nich.

 

Ile kosztuje? Nie szerz mitów. Sądy są dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje? Nie szerz mitów. Sądy są dla ludzi.

Założenie sprawy chyba z 700 złotych, do tego adwokat. Nigdy w sądzie nie byłeś?

Czy może Ty będziesz jego sprawy reprezentował, zastanów się co piszesz.

Sprawa zostanie umożona prędzej niż myślisz, może być załatwona polubownie jeszcze na Policji.

Jeśli nie zapłacił 300 złotych to nawet Policja niewiele mu pomoże. Powiedzą że ma założyć sprawę cywilną.

Po to idzie się na Policję i zgłasza sprawę, aby to mogła być sprawa z urzędu a nie cywilna.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Wyłudzenie to nie kradzież, nie ma dolnych granic.

Do tego adwokat.

Do takich spraw? Bez przesady.

 

A założenie sprawy o ~ 300zł nie kosztuje 700zł.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Niech sobie waść da siana i nie sieje zamętu na ów forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby firma chciała tak zepsuć sobie opinię dla kilku groszy. Myślę, że wszystko się wyjaśni, aczkolwiek może być inaczej, wtedy warto poszukać innych pokrzywdzonych i złożyć pozew zbiorowy. Tak czy siak ganianie po sądach nie jest niczym przyjemnym a z doświadczenia wiem, że odzyskanie niewielkiej sumy pieniędzy (poniżej 300zł) jest w naszym kraju praktycznie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jakie wyłudzenie, firma działa legalnie.

A co to ma do rzeczy !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No to weź jakiś konkret może nam powiedz, skoro tak dobrze jesteś w cenach i sytuacjach rozeznany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone to mity, jak kolega już CI napisał. Ja obecnie jestem po paru sprawach sądowych, w tym przypadku chodzi o zwykłe nie płacenie za usługi. Teraz do sądu założyć sprawe i na samą sprawe chodze z takimi samymi emocjami jak po ciastka do piekarnii.

 

Najwazniejsze jest nie bać się i nie wierzyć w mity. Druga sprawa jeśli jestesmy swiadomi swojej wygranej założyć te pare złotych za wniosek, bo kasa napewno zostanie zwrócona, 3 sprawa nie wierzyć w firmy windykacyjne tylko od razu wnioch do sądu.

 

Obecnie w sądzie gospodarczym, jeśli sprawa dotyczy 2 dzialalności jest cos takiego jak tryb nakazowy, decyzja po założeniu pozwu jest podejmowana w ciągu miesiąca. OCzywiscie jeśli druga strona sie odwoła to sprawa trafia do ogólnego rozpatrzenia przez sąd cywilny i wtedy postępowanie przedłuży sie do 3 miesiecy. Takie terminy są w warszawie, nie sądze zeby gdzies były dłuższe :D

 

Kolejną sprawą jest fakt że za koszty postępowania (wnioski, znaczki etc), zastępstwa porcesowego (prawnik, radca do wyboru) +dług +odsetki zapłaci dłużnik. Odestki są takie jakie zadna lokata Wam nie da bo 13% :)

 

Wazne zeby nie bać się sądów, i upierdzielać złodzieji nawet za 200 czy 300 złotych. Bo panuje przekonanie ze za 200 złotych nikty nie pojdzie do sądu więc warto naciągać. Ja takim nie odpuszczam dla zasady, strace czas ale po sprawie sądowej i odzyskaniu kasy satysfakcja bezcenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Jak widać chyba ktoś czyta forum webhosting, bo nagle po założeniu tematu choć był tydzień milczenia, serwer się pojawił i kontakt także :)

jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Temat uważam za zamknięty.

pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzone to mity, jak kolega już CI napisał. Ja obecnie jestem po paru sprawach sądowych, w tym przypadku chodzi o zwykłe nie płacenie za usługi. Teraz do sądu założyć sprawe i na samą sprawe chodze z takimi samymi emocjami jak po ciastka do piekarnii.

O czym Wy piszecie, przecież firma jest legalna. Ktoś założył post że wpłacił i nie dostał usługi, nikt nie wie jak jest naprawdę, ale dla Was to jest łatwe.

Skąd pewność że wpłata została zaksięgowana? To nie jest nowa firma czy jakiś krzak.

 

Być może jest teraz dużo łatwiej, dawno nie byłem w Polsce. Może coś sie zmieniło przez te E-sądy, ale nie możecie pisać że firma wyłudza pieniądze bez żadnych pdowodów. Jakby to była firma z forum to napewno znalazłoby się 15 adwokatów, tej firmy nikt nie zna ale ktoś pisał że jest długo na rynku. Z adresu widać że jest podany adres w bloku, ale firma nie jest pierwszy dzień na rynku. No i po jednym kliencie nie można wnioskować że ta firma oszukuje klientów, przecież są różne przypadki w życiu, popatrzcie na to trochę inaczej.

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×