Skocz do zawartości
swistak

Hetzner nowy serwer i płatności

Polecane posty

Witam,

naczytałem się sporo o hetznerze, również posty od 2006 roku z wht, mam do obecnych , zorientowanych osób parę pytań. Interesuje mnie serwer , do którego doliczona jest opłata miesięczna. Posiadam konto walutowe w Euro w wbk , otrzymałem kartę. Jak wygląda sposób płatności, oni automatycznie sami odciągają? (wiem że tak było, pytam bo może zasady się zmieniły), :) mniej wiecej którego to robią, c) co w przypadku gdy rezygnuję i nie chcę przedłużać serwera na kolejny miesiąc? d) Płacę co miesiąc wysyłając im przelew, podając dane z karty? I najważniejsze, załóżmy że konto walutowe jest założone na osobę prywatną, a potrzebuję fakturę. Czy płatnikiem - mając konto walutowe w euro na osobę prywatną nie zrobi z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

naczytałem się sporo o hetznerze, również posty od 2006 roku z wht, mam do obecnych , zorientowanych osób parę pytań. Interesuje mnie serwer , do którego doliczona jest opłata miesięczna. Posiadam konto walutowe w Euro w wbk , otrzymałem kartę. Jak wygląda sposób płatności, oni automatycznie sami odciągają? (wiem że tak było, pytam bo może zasady się zmieniły), :) mniej wiecej którego to robią, c) co w przypadku gdy rezygnuję i nie chcę przedłużać serwera na kolejny miesiąc? d) Płacę co miesiąc wysyłając im przelew, podając dane z karty? I najważniejsze, załóżmy że konto walutowe jest założone na osobę prywatną, a potrzebuję fakturę. Czy płatnikiem - mając konto walutowe w euro na osobę prywatną nie zrobi z tym problemu?

 

 

Ogólnie bardzo prosto to wygląda :)

 

jeśli masz kartę która jest akceptowalna przez ich system i ma możliwość płatności za granicą to juz według przelicznika z danego dnia jest pobierana gotówka z konta.

 

Hetzner nie śpieszy się z pobieraniem w terminie gotówki z karty i ogólnie jest bardzo tolerancyjny w tym względzie. :)

 

ODP :) tak jak już powyżej napisałem np podam CI przykład dla jednego z serwerów mojej firmy - płatność do 25 miesiąca - do 31 czasami wystawiają INVOICE czyli fakturę, czasami nawet dłużej , a opłatę potrafią pobrać np 7 z karty. Jeśli nie mogą bo brak gotówki lub jakiś problem to kontaktują się z Tobą mailowo. Bardzo przyjemnie się z nimi współpracuje

 

ODP C) musisz złożyć taką dyspozycję w ich panelu co wiąże się z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Więc nie ma tak łatwo. Lepiej jest sprzedać serwer komuś innemu ponieważ zazwyczaj jest to nieopłacalne w przypadku opłaty instalacyjnej.

 

ODP D) Tu wydaje mi się ,że nie ma innej opcji niż np zakup serwera przez inną firmę :) hehhe np moją i ja Ci wtedy wystawiam Polską fakturę.

 

Sytuacja jest taka ,że wymiana podatkowa NIEMCY-POLSKA w UE jest jakoś dziwnie zrobiona :D

 

Kiedyś byłem w tej sprawie kilka razy w moim Urzędzie Skarbowym i wytłumaczono mi ,że w mojej księgowości mam tylko robić fakturę wewnętrzną która nie jest oficjalnie księgowana. Wytłumaczono mi ,że należy to robić tylko po to aby US miał informacje ile traci na kupowaniu usług w Niemczech. Dla mnie jako firmy jest to podwójnie korzystne ponieważ płacę kwotę za serwer 19 % niższą czyli o równowartość podatku w Niemczech

 

Pozdrawiam

Smoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×