Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hicky

Ile może kosztować taki zabieg

Polecane posty

Siemka . Ile może kosztować napisanie skryptu opartego o geoIP . Ponieważ posiadam pewien skrypt który bazuje na zew. serwisie i z IP pobiera dane (curl) Miasto, kraj .

 

Chodzi o to że jeśli wprowadzę w formularzy IP 100.200.300.400 to Pokazuje mi się flaga i lokalizacja . W moim skrypcie . Żeby tak się stało, mój skrypt musi pobrać dane z zew. Kiedyś to działało póki nie został zmieniony skrypt . A więc jęzeli wpiszę mojastrona.pl/skrypt/index.php?ip=100.200.300.400 To wyrzuci mi Dane tekstowe . Kraj i miasto. Chodzi mi głównie aby wywalało info o kraju i mieście i żeby lokalizował IP po wpisaniu mojastrona.pl/skrypt/index.php?ip=100.200.300.400 po ?ip= jakies tam IP . bo tak jest moj skrypt zbudowany ,...

 

Ile taka przyjemność może kosztować . Googlałem ale nie mogę żadnego serwisu znaleźć co w takim formacie oferuje odczyt informacji o IP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek dobrze pisze.. sam korzystam z tej bazy danych. W zupełności Tobie wystarczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, pięknie ... Tylko żebym jeszcze umiał to poskładać do postaci index.php?ip=jakies ip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok.. Ale mi nie chodzi o baze tylko o to ile może kosztować napisanie skryptu w php pod tą bazę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włożył byś trochę wysiłku i przejrzał co jest na tej stronie i poszukał np. http://www.maxmind.com/app/php i masz tam gotowca z przykładem w php, dodatkowo jest też dostępna biblioteka w PEAR..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok. tylko jakbym miał czas to bym zrobił ale ostatnio narzekam na brak czasu więc się pytam ile mógłby taki zabieg kosztować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×