Skocz do zawartości
przem188

VPS pod 2 domeny z wyższym limitem procesora.

Polecane posty

Witam.

 

 

 

 

Mam taki problem - prowadzę dwa serwisy na jednym wirtualnym serwisie. Obecnie to jest Prohost ze 155 punktami procesora, 10Gb pojemności. Szukam także wirtualnego pod stronę mało uczęszczaną ( firmowa - dystrybucja ) i drugiego, serwisu miasta. Liczba odwiedzin na pierwszym to ok 1000 miesięcznie, na drugim ok. 5000 dziennie. Problem jest z tym, że dostępny na Prohoscie limit czasu procesora nie wystarcza - 155 punktów - ok. 5 proc. czasu procesora na miesiąc. Dlatego zastanawiam się nad migracją, gdzie ten limit byłby wyższy, koniecznie z pomiarem tego parametru dostępnym dla usera. Pojemność - 10GB minimum, transfer, przynajmniej 40Gb miesięcznie. Dobrze, gdyby był normalny panel admina ( Cpanel przykładowo), choć to nie warunek.

 

 

 

 

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może wcale nie potrzebujesz konta o większych parametrach?

Próbowałeś włączyć cache i wtedy sprawdzić obciążenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się w temacie - nie che VPS-a a wirtualnego hostingu. Co do cache. Włączałem w Joomli cache - skutki nie były zbyt dobre. Dlatego nie włączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem podobny problem i zniknął po przeniesieniu się do Głowanet. Niestety u nich nie ma podglądu na zuzycie CPU - trzeba pisać ticket do admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Koszt standardowego wirtuala - ok. 400 zeta rocznie. W sumie to mógłbym przejść do wyższego konta w Prohoscie, ale 600 PLN to już nie co przesada za dodatkowe punkty procesora.

 

Zobacze na ten Glowanet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy administrator poda Ci aktualne obciążenie dla konta, nie musi być dostępne w panelu.

Mi niezbyt wiarygodnie to wygląda w zwłaszcza sytuacjach gdy admin sugeruje przekroczenie wspomnianych zasobów - na podstawie czego - jakiego narzędzia podajesz obciążenie? top-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi niezbyt wiarygodnie to wygląda w zwłaszcza sytuacjach gdy admin sugeruje przekroczenie wspomnianych zasobów - na podstawie czego - jakiego narzędzia podajesz obciążenie? top-a?

 

To w jaki sposób sprawdzamy obciążenie, to sprawa nasza i naszych klientów.

Twoje podejście jest takie, że nie wierzysz nikomu, pewnie nawet sobie.

 

Zawsze możesz sobie kupić serwer dedykowany, jeśli Ciebie na to stać. Tam możesz sobie zainstalować odpowiednie narzędzia.

Zasada jest prosta, uczą o tym nawet w przedszkolu. Jeśli jedziesz autobusem i nie ufasz kierowcy, to kup sobie samochód i zrób prawo jazdy.

Przede wszystkim nie poczuczaj go jak ma jeżdzić, bo zanim Ty zdobedziesz doświadczenie na drodze, on już będzie jeździł na torze wyścigowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mniejsza o info w panelu o obciążeniu, które wirtualne hostingi maja ten limit wyższy niż te 5 procent czasu miesięcznie jak w Prohoscie przy abonamencie za 300 PLN? Pojemność konta min. 10GB, 40 Gb transferu miesięcznie, no i kwota do 600 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mniejsza o info w panelu o obciążeniu, które wirtualne hostingi maja ten limit wyższy niż te 5 procent czasu miesięcznie jak w Prohoscie przy abonamencie za 300 PLN? Pojemność konta min. 10GB, 40 Gb transferu miesięcznie, no i kwota do 600 PLN.

Zaznacz czy:

 

A - 5% całego CPU

B - 5% rdzenia CPU

 

Bo to wielka różnica.

 

@MZ Jestem wysoce ciekaw waszego pomiaru - aż założę sobie konto i sprawdzę Twój pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mniejsza o info w panelu o obciążeniu, które wirtualne hostingi maja ten limit wyższy niż te 5 procent czasu miesięcznie jak w Prohoscie przy abonamencie za 300 PLN? Pojemność konta min. 10GB, 40 Gb transferu miesięcznie, no i kwota do 600 PLN.

 

U nas masz 5% CPU = 40% rdzenia CPU

 

http://www.group5.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@MZ Jestem wysoce ciekaw waszego pomiaru - aż założę sobie konto i sprawdzę Twój pomiar.

Od sprawdzania to jest administrator, nie Ty.

Dla Twojej wiadomości, bo widzę że masz problemy ze zrozumieniam moich poprzednich wypowiedzi na ten temat.

Podane na stronie parametry dotyczą jednego rdzenia.

 

Życzę powodzenia kamilek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od sprawdzania to jest administrator, nie Ty.

Dla Twojej wiadomości, bo widzę że masz problemy ze zrozumieniam moich poprzednich wypowiedzi na ten temat.

Podane na stronie parametry dotyczą jednego rdzenia.

 

Życzę powodzenia kamilek ;)

 

A dziękuję powodzenia nigdy za wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro 40 procent dla rdzenia, to ile to jest dla całego procesora? Wiem, ciężko przeliczyć procesor w Prohoscie na każdy w innej firmie, tym bardziej, że nie znam ilości rdzeni procesora w Prohoscie. Ale Prohost to podaje czasowo - 5 procent czasu procesora na miesiąc, czyli jeżeli w miesiącu mamy 44640 minut, to procesor w Prohoscie może przeznaczyć na obsługę konta 5 procent, czyli ok. 2232 minuty.

 

 

 

 

Nie wiem, czy dobrze liczę. Ale chyba tak, skoro jeden z najpopularniejszych dostawców hostingu chwali się ze dla konta jest 2 miliony sekund procesora w ciągu całego abonamentu, czyli 33 tysiące minut rocznie a miesięcznie 2777 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas masz 5% CPU = 40% rdzenia CPU

 

http://www.group5.pl

Nie wiem co masz za procesory ale mam wielkie podejrzenia (właściwie jestem pewien) że mylisz rdzenie z wątkami a to jest bardzo duża różnica w wydajności (100%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@Vogan

Czyli płacąc 3 820 zł rocznie za 20 kont hostingowych mam 100% CPU + 30 domen O_o ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz za procesory ale mam wielkie podejrzenia (właściwie jestem pewien) że mylisz rdzenie z wątkami a to jest bardzo duża różnica w wydajności (100%)

 

Skoro dla niektórych CPU = rdzeń czemu u mnie nie może być rdzeń logiczny(wirtualny) = rdzeń ?

 

PS przy włączonym HT nie jesteś w stanie zmierzyć obciążenia pojedynczego rdzenia fizycznego.

 

 

 

@Vogan

Czyli płacąc 3 820 zł rocznie za 20 kont hostingowych mam 100% CPU + 30 domen O_o ?

 

 

Nie. Masz 20 x 5% CPU. Konta są w kontenerach po 5% CPU.

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan argumentem inni oszukują więc ja też będę sądzę że można zdobyć tysiące klientów

To "U nas masz 5% CPU = 40% rdzenia CPU" jest kłamstwo, bo dajesz tylko 20% rdzenia CPU, nie da się tej logiki obronić...

 

PS przy włączonym HT nie jesteś w stanie zmierzyć obciążenia pojedynczego rdzenia fizycznego.

to chyba nie powinno klienta interesować czy masz HT czy nie...

 

N3T5kY tam po drodze są pewnie słowa typu "do" albo słowo "oversell" które ci umknęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

@Vogan, rozumiem, czyli defacto ma się 100% przy aplikacji która wykorzystała by osobne konta?

 

Jak rozumiem, i7?

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan argumentem inni oszukują więc ja też będę sądzę że można zdobyć tysiące klientów

To "U nas masz 5% CPU = 40% rdzenia CPU" jest kłamstwo, bo dajesz tylko 20% rdzenia CPU, nie da się tej logiki obronić...

 

PS przy włączonym HT nie jesteś w stanie zmierzyć obciążenia pojedynczego rdzenia fizycznego.

to chyba nie powinno klienta interesować czy masz HT czy nie...

 

N3T5kY tam po drodze są pewnie słowa typu "do" albo słowo "oversell" które ci umknęły

 

 

Z całym tym podawaniem limitów CPU jest niezły cyrk - sam niejednokrotnie o tym pisałem. Jeden podaje CPU jako rdzeń, drugi CPU jako cały procesor. Teraz poruszona kwestia HT, wynika z tego, że podając limit CPU dla rdzenia przy włączonym HT podawany jest limit dla wątku czy jak kto woli rdzenia logicznego.

 

Poplątanie z pomieszaniem - CPU to CPU nie żadne wątki, rdzenie czy co tam jeszcze wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan argumentem inni oszukują więc ja też będę sądzę że można zdobyć tysiące klientów

To "U nas masz 5% CPU = 40% rdzenia CPU" jest kłamstwo, bo dajesz tylko 20% rdzenia CPU, nie da się tej logiki obronić...

 

PS przy włączonym HT nie jesteś w stanie zmierzyć obciążenia pojedynczego rdzenia fizycznego.

to chyba nie powinno klienta interesować czy masz HT czy nie...

 

N3T5kY tam po drodze są pewnie słowa typu "do" albo słowo "oversell" które ci umknęły

 

Zarzucasz mi kłamstwo ? Na jakiej podstawie? W ofercie mamy 5%CPU w panelu masz tak samo 5%CPU – przelicznik zrobiony jest na zasadzie jakiej podają inni dopuszczalne obciążenie – pomyliłeś adresata swoich zarzutów. Jako jedna z nielicznych firm podajemy prawdziwy limit obciążenia CPU a nie pojedynczych rdzeni logicznych. Baa jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy te limity co dla większości było wtedy „śmieszne” a dziś sami to stosują...

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×