Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paidpal

[dedykowane/VPS] Duży serwer dla strony erotycznej

Polecane posty

Witam

 

W przygotowaniu mam stronę, na której będę umieszczał do ściągnięcia filmy video o charakterze erotycznym (jeśli chodzi o działanie strony, coś w stylu "podrywacze peel"). Stety/niestety, będzie ich sporo, i w HD, więc na dzieńdobry pojemność dysku aby to trzymać to 10 - 30 GB, no a transfer to prawdopodobnie znacznie (i mam nadzieję że naprawdę znacznie) większy - bo strona ma charakter stricte komercyjny, i jak już ktoś zapłaci te kilka dolców za dostęp, to prawdopodobnie będzie chciał zassać wszystko.

 

W skrócie - chodzi o hosting do strony, z której po uiszczeniu opłaty, klient może ściągnąć na dysk zawartość (nie przewiduję streamingu). Dowiedziałem się w związku z tym, że w grę wchodzi jedynie serwer dedykowany.

 

Wielką niewiadomą niestety jest liczba klientów / "zasysaczy", więc fajnie by było gdyby ten serwer miał możliwość łatwego i elastycznego powiększenia przestrzeni dyskowej / transferu (w rozsądnej cenie) w miarę potrzeb.

 

Zdążyłem też wyczytać, że warto aby serwer znajdował się w kraju w którym znajduje się największa liczba potencjalnych klientów. W grę wchodziłyby zatem Stany albo Japonia, aczkolwiek nie wiem ile w tym stwierdzeniu jest prawdy.

 

Jedna z osób poleciła mi też zacząć od VPSu, ale szczerze mówiąc, definicje tego czegoś nic mi nie mówią, więc nie wiem z czym to się je, jak to się sprawdza w praktyce, jakie są wady/zalety, i jak by się to nadawało do tego typu strony.

 

Czy moglibyście polecić coś konkretnego. Wiadomo że usługodawców jest mnóstwo, ale tych dobrych i godnych polecenia - znacznie mniej. No i jak się sprawy mają cenowo - oczywiście zdaję sobie sprawę że to są koszta, ale przynajmniej na początku działalności, chciałbym zredukować je do minimum, ale jednocześnie jakość nie może być kompromisem.

 

I jaka przypuszczacie, szybkość łącza, byłaby wystarczająca do moich potrzeb?

 

PS. Aby rozwiać wątpliwości które pojawiają się dosyć często. Strona ma charakter lekko erotyczny (w zasadzie momentami ciężko to uznać nawet za erotykę, ale jak wiadomo, fetysze są różne, i nie każdego "kręci" to samo). Autorem filmów jestem ja (a dokładniej - mój scenariusz, osoby występujące w filmie (powyżej 18 lat) udzieliły pisemnej zgody, kamerzysta opłacony, montaż zrobiłem własnoręcznie, muzyka będzie też legalna, nie ma ani zwierząt, ani dzieci, ani sado maso itp)

Edytowano przez Paidpal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jak przypuszczasz, ile osób jednocześnie będzie oglądać filmy HD, i z jakim bitrate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przypuszczasz, ile osób jednocześnie będzie oglądać filmy HD, i z jakim bitrate?

 

 

 

Oglądać - zero, bo opcji oglądania na stronie nie przewiduję. Będą za to zasysać filmy na dysk, a film 10 minutowy w jakości HD to ok 500 mb. Na start planuję mieć ok 12-15 filmów, średnio 500 mb każdy, i zakładam że każdy klient będzie chciał zapisać je na dysk.

 

Edit: co tydzień od uruchomienia planuję dodawać jeden filmik, prawdopodobnie jak dobiję do setki to będę usuwał stare w miejsce nowych, więc o ile przestrzeń dyskowa na początek nie musi być duża, to docelowo może się rozrosnąć nawet do 100gb... a trasfer to już w ogóle...

Edytowano przez Paidpal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na start ile planujesz klientow zdobyc? tak realnie

 

Tak realnie? 50 - 100, docelowo bym chciał 1000, ale wyjątkowo ciężko przewidzieć z jakim to się spotka zainteresowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Wprawdzie nic nie widać ale

mzone.pl

ionic.pl

onevps.pl

Wprawdzie nie wiem na co i za ile ale posta można napisać :>

moge ci polecic vihost.pl i de lub nolimit transferu z nl http://vihost.pl/ser...ps-no-limit.php
Twoim zdaniem 10mbps będzie wystarczające na transmisje materiałów HD w-miarę-szybko?

@Paidpal, przelicz jaki masz na to budżet, i zdecyduj czy zlimitujesz każdą sesję pobierania do 1mbps, czy może zainteresujesz się nieco droższym serwerem dedykowanym, aby każdemu klientowi móc zaofeorować prędkość pobierania danych do 20-30mbps.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie i pomoc, i będę wdzięczny za kolejne.

 

W związku z dotychczasowymi odpowiedziami, pojawiło się kilka pytań:

 

1. Przeczytałem jakie są teoretyczne wady i zalety VPSów, a jak to wygląda naprawdę w praktyce? Często zdarzają się sytuacje że serwer się "zamula" do tego stopnia że staje się chwilowo bezużyteczny? Często zdarzają się awarie?

 

2. Gdyby się okazało że liczba klientów jest większa niż zakładałem na początku, i potrzebuję większego/szybszego/mocniejszego serwera, są problemy z przeniesieniem na, powiedzmy, dedykowany (powiedzmy że u innej firmy)

 

3. Jak można sprawdzić na jakim serwerze znajduje się strona XYZ? Przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić parametry serwerów konkurencji, bo nieźle to u nich działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Zależy od systemu wirtualizacji jaka stosuje dana firma, oraz sprzętu.

2. Dla znającego temat człowieka problemu nie ma, ale wymaga to trochę czasu, zależnie od ilości danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY 10mb wystarczy jesli w danej chwili jest pobieranych np 3 filmy, jesli bedzie 50klientow to kto powiedzial ze te 50 bedzie w jednym momencie sciagac? Wedlug mnie tu najwazniejszy bedzie transfer, moze sie okazac ze 2-3tb poleci z wiatrem, najlepiej jakby dawali 100mb bez limitow ale to tylko w erze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

@kamil306:

Chyba nie zrozumiales ile tych filmow tam jest... Chyba nie myslisz ze 50 userow bedzie caly miesiac pobieralo te parenascie filmow, ktore autor watku chce sprzedawac. 10Mb/s spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
najlepiej jakby dawali 100mb bez limitow ale to tylko w erze

Niestety, nie mają takiej oferty. A szkoda, bym skorzystał.

 

IMO, nie pchałbym tego na 10mbps, ale to moja opinia, każdy może mieć inną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kamil306:

Chyba nie zrozumiales ile tych filmow tam jest... Chyba nie myslisz ze 50 userow bedzie caly miesiac pobieralo te parenascie filmow, ktore autor watku chce sprzedawac. 10Mb/s spokojnie wystarczy.

 

ja wlasnie o tym pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto powiedzial ze te 50 bedzie w jednym momencie sciagac? Wedlug mnie tu najwazniejszy bedzie transfer, moze sie okazac ze 2-3tb poleci z wiatrem, najlepiej jakby dawali 100mb bez limitow ale to tylko w erze

 

 

Raczej na to nie ma szans, przewiduję że będą ściagać duże ilości jednorazowo, ale szanse że to się stanie jednocześnie, są bardzo małe.

 

Są jakieś wartości pośrednie, między 10mbps aka "powinno wystarczyć", a 100mbps aka "takie rzeczy tylko w erze"?

 

 

Pozwolę sobie też powtórzyć pytanie:

 

"3. Jak można sprawdzić na jakim serwerze znajduje się strona XYZ? Przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić parametry serwerów konkurencji, bo nieźle to u nich działa"

bo taka możliwość pomogłaby znaleźć dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie też powtórzyć pytanie:

 

"3. Jak można sprawdzić na jakim serwerze znajduje się strona XYZ? Przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić parametry serwerów konkurencji, bo nieźle to u nich działa"

 

 

Start - > Uruchom - > cmd [ENTER]

wpisz

tracert adresstrony

Zobaczysz jaką drogę przemierza sygnał od Ciebie z komputera do serwera na którym stoi strona. Ostatni wynik powinien Ci pomóc. U mnie w przydapku strony w Głowanet pojawia się zuzia.glowanet.pl [94.75.229.74]

 

lub

 

ping adresstrony

zgarnij adres IP i sprawdź go tutaj

http://www.db.ripe.net/whois

 

Tak mi się wydaje ;) .Pamiętaj że tracert nie służy do stricte tego typu zadań, ale przy odrobinie szczęścia może się udać.

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×