Skocz do zawartości
xerif

[wirtualny] serwer powyżej 120-150zł brutto/rok

Polecane posty

Od kiedy śmeci z komputera podchodzą pod webhosting ?

 

Użytkownik może trzymać sobie cokolwiek na koncie (serwerze), w końcu zapłacił za utrzymanie serwera. Przecież niekoniecznie musi być to strona WWW, wiele osób traktuje serwer jako miejsce pod backup plików z komputera lub zwykły wirtualny dysk.

Oczywiście wszystko co jest trzymane na serwerze musi być legalne wobliczu prawa, ale zastanawia mnie też ten fakt o którym Hekko napisał.

Naprawdę macie czas sprawdzać co klient trzyma na koncie, przy 200 klientach nie wyobrażam sobie takiej możliwości, już nie mówię o kilku tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się mogę wtrącić, to hostingi bez limitu transferu rzeczywiście istnieją

Niczego nie neguję, skoro Vogan założył swoją firmę i jest w stanie zapewnić taką usługę klientom, szczerze powodzenia. Jak to mówią, nie ma rzeczy niemożliwych, a technika ciągle idzie do przodu.

Od kiedy śmeci z komputera podchodzą pod webhosting ?

Napisałem wyraźnie o utrzymaniu przykładowo sporych plików graficznych czy video udostępnianych klientom w ramach prowadzonej działalności. Śmieci powiadasz? MZone napisał wszystko co chciałem w tej sprawie dodać. Nie mam zamiaru atakować Ciebie czy Twojej firmy. Szkoda że zająłeś się potraktowaniem moich plików jako śmieci zamiast odpowiedzieć na moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik może trzymać sobie cokolwiek na koncie (serwerze), w końcu zapłacił za utrzymanie serwera. Przecież niekoniecznie musi być to strona WWW, wiele osób traktuje serwer jako miejsce pod backup plików z komputera lub zwykły wirtualny dysk.

Oczywiście wszystko co jest trzymane na serwerze musi być legalne wobliczu prawa, ale zastanawia mnie też ten fakt o którym Hekko napisał.

Naprawdę macie czas sprawdzać co klient trzyma na koncie, przy 200 klientach nie wyobrażam sobie takiej możliwości, już nie mówię o kilku tysiącach.

 

Nie, nie może trzymać co mu się spodoba - co można, a czego nie określa regulamin usługi. A klient nie płaci za utrzymanie serwera tylko konta hostingowego w ramach którego ma dostępne poszczególne usługi.

 

My oferujemy webhosting - hosting stron internetowych, nie wiem jaki Wy oferujecie zresztą mnie to nie interesuje. Dzięki temu, że specjalizacja jest jasna i klarowna usługi są na wysokim poziomie w niewygórowanej cenie w porównaniu do większości ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykłady nieakceptowanych treści:

...

Hosting plików – w tym plików graficznych, audio, video oraz plików archiwów

 

Okej Vogan wszystko jasne. Znalazłem chwilkę na regulamin i mam świadomość tego co mówisz. Z drugiej strony trochę szkoda, usługa poza brakiem limitów w powierzchni i transferze ograniczona jest mocno przez regulamin. Ja rozumiem że hosting plików na serwerze współdzielonym dla usługodawcy jest samobójstwem i słusznie że jest zabroniony nawet w dbałości o pozostałych klientów, ale z regulaminu wynika jakobym nie mógł trzymać żadnych plików graficznych, nawet tych do layouta czy plików audio, video i archiwów na potrzeby strony (żaden hosting plików). Co mi więc po nielimitowanej powierzchni skoro nie mam prawa wrzucać większości danych. Kilka skryptów for, blogów czy czegokolwiek innego i tak nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt (kilkaset?) MB, a i tak tego nie będzie jak wykorzystać ze względu na limit CPU. Lepiej w drugą stronę, mieć określoną powierzchnię i móc ją w pełni wykorzystać. To tylko moja opinia i podejrzewam, że również o to chodziło autorowi tematu. Taką masz politykę firmy i ja to szanuję, są ludzie którym być może właśnie taki układ odpowiada ;). Skoro trzymasz się już 3 lata na arenie hostingowej, coś w tym musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie upierając się to dalej nie odpowiedziałeś czy jesteście gotowi na wymagających klientów którzy zapełnią swoje konto 2TB danych zgodnie z regulaminem (będą to pliki chociażby o rozszerzeniu własnym lub jakieś doc, db, xml, xls - ich regulamin nie zabrania), będą to pliki zintegrowane ze stroną (regulaminy, wykresy, bazy danych) z których korzystało będzie wielu odwiedzających. Nie zrozum mnie źle. Nie oczekuję po prostu za 16zł/mc Bóg wie jakich cudów i jeśli kiedykolwiek miałbym skorzystać z Twojej oferty, wolałbym wiedzieć więcej niż trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem wystarczy, że jako Twój klient umieszczę "śmieci z komputera", utworzę prosty plik html z linkami do wszystkich plików/folderów które się tam znajdą i już będę mógł zgodnie z regulaminem, bezpiecznie korzystać z hostingu bez obaw, że pewnego dnia wypowiecie mi umowę?

Z całym szacunkiem do Ciebie.. Ale sprawdzacie czy każdy plik ma swoje odwołanie w jakiejś stronie użytkownika? Wydaje się to trochę śmieszna praktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie upierając się to dalej nie odpowiedziałeś czy jesteście gotowi na wymagających klientów którzy zapełnią swoje konto 2TB danych zgodnie z regulaminem (będą to pliki chociażby o rozszerzeniu własnym lub jakieś doc, db, xml, xls - ich regulamin nie zabrania), będą to pliki zintegrowane ze stroną (regulaminy, wykresy, bazy danych) z których korzystało będzie wielu odwiedzających. Nie zrozum mnie źle. Nie oczekuję po prostu za 16zł/mc Bóg wie jakich cudów i jeśli kiedykolwiek miałbym skorzystać z Twojej oferty, wolałbym wiedzieć więcej niż trochę.

 

 

Czy uważasz, że klient potrzebujący powierzchni 2TB będzie hostował swoje dane na hostingu współdzielonym? Nasza oferta kierowana jest do klientów którzy potrzebują serwera do umieszczenia strony, obsługi poczty i bazy danych – typowy webhosting. My nie narzucamy z góry limitu pojemności i transferu, za to oferujemy najmocniejsze konta z oferowanych na polskim rynku – 5% całego CPU co daje w porównaniu do firm oferujących % z rdzenia aż 40%. Klient kupując konto u nasz ma jasno i klarownie określone zasoby mocy serwera – podgląd w panelu administracyjnym na bieżąco zliczany co minutę. Klient który wybiera naszą ofertę nie nastawia się na hosting ala RS czy HF. My takich serwisów nie utrzymujemy u siebie. Klient wybierając naszą ofertę może liczyć na to, że rozbudowując swój serwis nie wiedząc jakie osiągnie rozmiary nie będzie zmuszony ponosić opłat za dodatkowe miejsce na dysku czy transfer – co w przypadku firm limitujących te parametry miałoby miejsce. Często klient patrzy na pojemność i transfer danego konta a to wielki błąd – ważniejszym parametrem jest moc jaką dostanie od dostawcy. Klient migrując na pojemniejsze konta myśli, że konto będzie dysponowało większą mocą – bardzo często się myli gdyż konta różnią się tylko wspomnianymi parametrami no i oczywiście ceną, a dostęp do takich danych jak obciążenie jest podawany niby na życzenie klienta :) Budzi to pewne obawy co do prawdziwości tych danych – dla tego m.in. my udostępniliśmy dane w panelu gdyż klienci poddawali wątpliwość co do podawanych danych, teraz mogą śledzić na bieżąco obciążenie swoich kont. Wiec jaki jest sens limitowania klienta na poziomie pojemności konta? Moc to jest to za co się u nas płaci.

 

 

 

Zatem wystarczy, że jako Twój klient umieszczę "śmieci z komputera", utworzę prosty plik html z linkami do wszystkich plików/folderów które się tam znajdą i już będę mógł zgodnie z regulaminem, bezpiecznie korzystać z hostingu bez obaw, że pewnego dnia wypowiecie mi umowę?

 

Z całym szacunkiem do Ciebie.. Ale sprawdzacie czy każdy plik ma swoje odwołanie w jakiejś stronie użytkownika? Wydaje się to trochę śmieszna praktyka.

 

 

Tworząc stronę z linkami do poszczególnych plików np. backupów dysku które nie będą stanowiły elementów witryny/serwisu, stworzysz stronę typu download i nie będzie to zgodne z regulaminem.

Edytowano przez Vogan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×