Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bibek

[writualny lub...] Stabilny (!) hosting dla agencji (więcej info po kliknięciu:))

Polecane posty

Witam serdecznie po raz pierwszy jako zarejestrowany użytkownik, choć forum WHT śledzę już, ha, kilka lat. :)

 

Od miesiąca mierzę się z problemem wyboru PORZĄDNEGO, STABILNEGO hostingu dla mojej agencji kreatywnej, która zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem firmowych stron internetowych dla małych i średnich firm. W ramach oferty jednocześnie hostinguję u siebie strony klientów (tych, którzy nie mają swojego hostingu) i zakładam im konta e-mail.

 

Są to mniej lub bardziej rozbudowane strony internetowe - zazwyczaj oparte na Wordpressie (staram się go "czyścić" ze zbędnych rzeczy, ma kilka najważniejszych skryptów/wtyczek), na bazach MySQL (wiadomo, nie są "zapchnięte"), i oczywiście wielkość MB tych stron nie razi - nawet z galerią, tekstami, newsami, itd. nie waży to łącznie wiele.

 

W nich innego się nie bawię, żadnych większych plików, forum, itd. - czasami zamiast Wordpressa, idzie Joomla lub Drupal, więc to trzeba brać pod uwagę, ale bez fajerwerkowatych skryptów, wtyczek , itd. Żadnych for, duperel i szmerel.

 

ALE, jest jedno ALE: chcę Klientom oferować w ramach hostingu, PORZĄDNE konta e-mail (obecnie podpinam domeny pod Google Mail, albo umieszczam na swoim nazwa.pl), które będą nadawać się do biznesów, gdzie często wymienia się maile (stabilność, bezawaryjność hostingu musi więc być wysoka!), oczywiście multimailing (różne nazwy do domen), itd. Ludzie mi narzekają, że z Gmaila to im maile do spamu trafią, mają problemy przez Outlooka itd.

 

W związku z dynamicznym rozwojem (hehe, zawsze chciałem to napisać) szukam wspólnego, jednego, kompletnego hostingu, który umożliwi mi to wszystko i obniży czas, a zatem i koszty pracy (obecnie kilka hostingów tu i ówdzie...).

 

Najważniejsze cechy, jakie powinien spełniać:

- STABILNY (powtórzę raz jeszcze:)), bezawaryjny;

- powierzchnia taka, aby obsłużyć wiele niewielkich stron www, ale do tego również wiele skrzynek e-mail (nawet do 30-40 skrzynek), które to skrzynki muszą działać stabilnie :);

- bazy MySQL do wykorzystania w liczbie przynajmniej do 15-20;

- transfer taki, aby można było obsłużyć te maile oraz strony www;

- dobra pomoc techniczna, ale raczej w kontekście awarii ogólnych (coś się porządnie sypie, to działają, a nie śpią);

 

Przejrzałem już chyba wszystkie sensowne hostingi - od home.pl, nazwa.pl, ovh.pl, przez dhosting.pl, webh.pl, prohost.pl, ionic, hekko, a nawet site5, dreamhosty i inne mosty. Jeśli kogoś nie wymieniłem, przepraszam. :)

 

Kochani Państwo, pomóżcie, bo łeb pęka. :)

 

Jedna uwaga: nie szukam niskocenowych shitów po 100 zł za rok. Mogę wydać max. 800 zł netto, choć wolałbym rzecz jasna 500-600 zł brutto, hehe.

 

Najgorsze, że póki co najstabilniej, najsensownie przedstawia się linia profesjonalna home.pl, choć znam kwestie ich obsługi technicznej i rzekomych awarii (kto ich nie ma? ale to duża firma i z padami radzą sobie szybko). Od wielu lat nie korzystam z home.pl, bo "drodzy", bo obsługa marna, itd. No i kropka. ovh.pl wygląda sensownie, ale z kolei te maile to łobuzestwo (10MB wielkość maila w dzisiejszych czasach?), no i Francja Elegancja. Sam nie wiem.

 

Sorry za długi post.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Moze bys sie zastanowil nad kupnem konta reseller :) Kazdy klient by mial swoje konto i swoj serwerek i wszystko uporzadkowane :) Ja, to moge polecic serveradmin.pln glownanet.pl, unixtorm.org itp xD (serveradmin.pl uzywam, ale nie reseller tylko vpsa, a glowanet i unixtorm to wyczytalem na forum ze dobre) a i mzone tez dobre, duzo dobrych opini ma :).

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze bys sie zastanowil (...)

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Akurat resslera nie potrzebuję - wydatek dodatkowej kasy. Zamiast tego wolę jeden, ale stabilny, pewny hosting. Ja i tak wszystko robię za klientów. :)

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie co kolega napisał? Resellera nie potrzebuje, bo robi wszystko za klientów.

Nie napisałeś ile powierzchni potrzebujesz i ile transferu zużywasz.

Co do firm, z których usług intensywnie korzystam i mogę polecić, to glowanet.pl i vipower.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy w klubie : )

ja od 2-3 lat szukam czegoś, co spełni wszystkie moje wymagania i wychodzi na to, że nie ma takiego hostingu : /

 

Naprawdę zainteresuj się resellerem... 800zł netto to już spoko kwota. Niestety za mała na VPSa czy to KEI'owskiego czy dvps managed, czy porządnego VPSa z DA w provps.pl.

 

KEI raczej odpadnie, bo Aztec to lipa, a na Lunę za mało kasy. A na dzielonym u nich nie ma FTPów na katalogi, pod które można podpiąć domeny. Możesz rozważyć dzielony hosting w iq.pl lub dhosting - to są mocne sharedy.

 

Home... niestety można rozważyć (niestety, bo w sumie dlatego, że jest posucha na rynku).

Rynek jest zdominowany przez różnego rodzaju konta na DirectAdminie.

Ja też nie lubię tych większości tych młodych firemek : )

 

Ciężko będzie, ale powinieneś znaleźć "swoje" miejsce. Celuj w www.iq.pl lub dhosting.

 

Reseller się zawsze przyda, lepsza organizacja, czy to potem sam hosting "dać" albo klient jednak będzie chciał dostęp większy do subkonta, czy coś - z doświadczenia wiem, że warto to rozważyć.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - sam robię podobne rzeczy od lat i wiem, że bez resellera bym dostał bzika. Kontrolowanie rosnącej ilości stron na jednym koncie to tworzenie sobie samemu problemów. Po to właśnie stworzono resellery. Olbrzymia większość tego typu biznesów opiera się na resellerach właśnie. Może po prostu twórca tematu nie do końca wie, czym jest konto resellerskie (nazwa dla niektórych może być nieco myląca)?

 

Sponsi: właśnie dlatego, że "jest posucha" i tak naprawdę nie ma "średniej półki" dla takich jak my, wyniosłem się ze swoim bałaganem za Kanał La Manche :)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wy czytacie co kolega napisał? Resellera nie potrzebuje, bo robi wszystko za klientów.

Nie napisałeś ile powierzchni potrzebujesz i ile transferu zużywasz.

Co do firm, z których usług intensywnie korzystam i mogę polecić, to glowanet.pl i vipower.pl

 

Mail był dość długi, więc podejrzewam, że nie wszystkim chce się czytać w całości. :)

 

Co zaś do Twojego pytania, to właśnie w tym sęk, że trudno mi określić transfer, biorąc pod uwagę także owe konta e-mailowe. Sam stronki nie wezmą więcej niż 2-3 GB / miesięcznie. Są to strony firmowe, ale oczywiście muszę brać zapas. Tylko nie wiem, ile mogą zżerać konta e-mail, które są dla moich klientów ważne i używają ich w codziennej pracy, wymianie maili (kont docelowo ok. 30 powiedzmy). - wymiana maili to głównie tekst plus pewnie pliki użytku biznesowego (wordy, pdfy, umowy, zdjęcia pewnie czasami jakieś większe, itd.).

 

Właśnie zaleyży mi na stabilnym hostingu i pewnej firmie. glowanet.pl ma fajną ofertę, ale zawsze miałem dystans do tego rodzaju firm hostingowych. Nie wiem, czemu.

 

 

d.v > wiem, czym jest konto resellerskie (naprościej mówiąć: oddzielne adminy dla poszczególnych stron/domen). Ale to droższe rozwiązanie, więc tym kosztem wolę jeden hosting, ale lepszy. Chyba że coś zaproponujesz? Czego używasz?

Edytowano przez Bibek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Obawiam się, że rozwiązania idealnego nie znajdziesz :) W resellery bawi się raczej plankton, chyba nie tego szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reseller się zawsze przyda, lepsza organizacja, czy to potem sam hosting "dać" albo klient jednak będzie chciał dostęp większy do subkonta, czy coś - z doświadczenia wiem, że warto to rozważyć.

 

OK (OK, zarówno do Sponsi, jak i d.v :)). W zasadzie nie brałem pod uwagę tej opcji, ale być może macie rację, a ja nie bywam uparty, gdy widzę logikę :).

 

A co w takim razie z resellera moglibyście poradzić? Nawet jeśli bym chcał wydać te 200 zł więcej, czyli dobilibyśmy do 1000 zł rocznie?

 

Obawiam się, że rozwiązania idealnego nie znajdziesz :) W resellery bawi się raczej plankton, chyba nie tego szukasz.

 

Co masz na myśli? A co do rozwiązania idealnego - wiem. Obecnie mam trzy różne hostingi, a miałem już dreamhosty, nazwy, i inne śmazdy. Ale może wreszcie coś mnie najdzie w tej dyskusji. :)

Edytowano przez Bibek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? A co do rozwiązania idealnego - wiem. Obecnie mam trzy różne hostingi, a miałem już dreamhosty, nazwy, i inne śmazdy. Ale może wreszcie coś mnie najdzie w tej dyskusji. :)

Jeśli cena nie będzie aż tak istotna to rozwiązania idealne istnieją, jak vps managed czy dedyk managed. No ale to zabawa od 300zł miesięcznie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena nie będzie aż tak istotna to rozwiązania idealne istnieją, jak vps managed czy dedyk managed. No ale to zabawa od 300zł miesięcznie w górę.

 

Wiem to doskonale, ale niestety z rachunku ekonomicznego dla mojej firmy póki co byłoby to zbyt duże obciążenie (z drugiej strony ładuje się miesięcznie 500 zł w AdWords, no ale to inna gałąź).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem dość długo rozwiązania spełniającego wszelkie wymagania w rozsądnej cenie i przeniosłem się do http://webhost.uk.net - najpierw miałem tam resellera (którego zresztą używam po dziś dzień), później dokupiłem jeszcze inne usługi. Ceny są na rozsądnym poziomie (za resellera 15GB miejsca i 150GB transferu miesięcznego cena wynosi 9,99 funta), obsługa fachowa (i co równie ważne szybka), możliwości spore - powiększenie pakietu, przeniesienie na VPSa czy dedyka (managed) bez problemów... Idealne rozwiązanie dla takiego biznesu, w miarę rozwoju po prostu przenosisz sie na nową, lepszą usługę w tej samej niezawodnej firmie.

Jeśli miałbym polecać coś podobnego w Polsce, to chyba najbardziej pasowałby ionic (to tylko moja sugestia).

 

 

Jeszcze drobne wyjaśnienie, dlaczego polecam jednak resellera - jako admin takiego konta masz pełen dostęp do subkont klientów, więc obsługa jest prosta, a do tego w razie problemów z jedna stroną (np. dziura w skrypcie, wykorzystana przez hackera - nigdy nie mów nigdy, zdarzają się exploity 0-dniowe) nie ma mowy o łatwym dostępie do pozostałych stron, każdy jest w swojej piaskownicy. Do tego niektórzy klienci czasem mają swoje pomysły - a to stwarza problemy w momencie, kiedy wszystko masz na jednym sharedzie (nie wspominając o zagrożeniach wynikających z dawania dostępu nawet do podkatalogu na takim koncie). Krótko mówiąc - reseller jest bardziej elastyczny i bezpieczniejszy od jednego shareda z masą stron. No i w przypadku cPanel, z którego osobiście od lat korzystam panel resellera jest naprawdę fajnym narzędziem.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak powiedzmy od 200 netto miesięcznie zaczyna się mega jakość.

 

Ale wracając - w sumie za 800zł to takie ni w te, ni we wte... dzielony hosting to jednak jesteś jednym z setek na serwie (czy nawet tysięcy : ) - reseller to też jest dzielone. Fajnie mieć jednak swój kawałek tortu, a nie być przy jednym korycie : )

 

Pomyśl jak przeorganizować finansowanie klientów, 10 stron po 150zł na czysto to jest półtora tysiaka, to już coś można podumać.

 

d.v ale VPSa masz gdzieś, czy resellera? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
(10MB wielkość maila w dzisiejszych czasach?)
Warto zaznajomić się z technologią, a wtedy wszystko będzie wiadome :)

Protokół wysyłki maili, SMTP - Simple Mail Transfer Protocol

A do przesyłania wielkich plików, w dzisiejszych czasach, masz FTP, torrent, HTTP itd.

 

Sorry za długi post.
Nie ma za co przepraszać, bo się dobrze czyta. Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznajomić się z technologią, a wtedy wszystko będzie wiadome :)

 

Protokół wysyłki maili, SMTP - Simple Mail Transfer Protocol

A do przesyłania wielkich plików, w dzisiejszych czasach, masz FTP, torrent, HTTP itd.

 

Powiedz to lekarzowi, który chce wysłać z firmowej skrzynki maila 20 mega i dzwoni, że mu nie idzie... A kolegom z wp.pl idzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz typowo resellera jest też inna opcja, gdy zakładasz pojedynczo konta w jakiejś firmie na dane klienta a Ty zarządzasz całością + czerpiesz profity z PP danej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jak mowilem, w mzone jest tani reseller i dobra jakosc a tanio i dni na test, wiec mozesz przetestowac :-) albo przeniesc sie na vpsa, ale mowie ci, jak i inni, na jednym koncie miec kilka strona to wielkie ryzyko, problemy itp. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz typowo resellera jest też inna opcja, gdy zakładasz pojedynczo konta w jakiejś firmie na dane klienta a Ty zarządzasz całością + czerpiesz profity z PP danej firmy.

 

No tak, tylko wiesz dobrze, że nie ma taniego i dobrego hostingu, a jednocześnie firma potrzebująca strony firmowej + kilku kont e-mail nie potrzebuje parametrów, które dają dobre hostingi.

 

Ja chcę wydać więcej, aby mieć stabilny hosting, I dzielić go pomiędzy mniejsze firmy, dając im taniej to, czego dokładnie potrzebują.

 

Myślę jeszcze nad takim rozwiązaniem, aby mieć np. dwa hostingi, przykładowo w dhosting.pl, i rozdzielać klientów na te dwa hostingi. W późniejszym okresie najlepiej jednak VPS managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×