Skocz do zawartości
unicorn

Poszukuje serwera

Polecane posty

Witam serdecznie, poszukuje serwera pod Dolphin 7

(Wiem temat juz był w prośbach ale żadnych konkretów)

 

Serwer oparty o system operacyjny z rodziny Linux/Unix (Debian, Red Hat, Mandrake, FreeBSD, itp.) lub Windows, zainstalowany serwer Apache

 

 

 

Jeżeli planowana jest instalacja Ray Media Server, potrzebny będzie również dedykowany fizyczny serwer lub VPS z dostępem do konta root, oraz środowiskiem Java (JRE) w wersji przynajmniej 1.6

 

Porty 1935, 1936 i 5080 powinny być otwarte na serwerze i na komputerach lokalnych użytkowników

PHP 4.4.0/5.1.0 i wyższe.

 

register_globals musi być Off

safe_mode musi być Off

exec() (executable files) musi być allowed

allow_url_fopen należy włączyć (On)

allow_url_include musi być Off

mbstring, domxml (tylko dla PHP 4.x) i XSLT rozszerzenia należy zainstalować

MySQL 4.1.2 lub wyżej

magic_quotes_gpc jest wymagane od wersji Dolphin 6.1.5

W przypadku niektórych modułów zabezpieczających które są zainstalowane na serwerze (np. mod_security dla Apache), powinien być wyłączyć.

Biblioteka GD skompilowane z czcionek FreeType (do zdjęć) lub ImageMagick jako alternatywa

Sendmail lub Postfix program do wysyłania e-maili

Możliwość tworzenia Cron Jobs

20MB wolnego miejsca na dysku i 1MB na MySQL DB.

 

 

I teraz: na początek oczywiście myślalem o VPS, który poradzi sobie z tym skryptem, z tego co sie zorientowałem potrzeba sporo RAM-u, zależy mi aby w fazie ruszania serwisu nie wyrzucać pieniędzy ale dać coś w miare optymalnego co nie zawiedzie, jeśli nie będzie innego rozsądnego wyjścia pozostaje dedykowany jeśli tak to jaki? Brałem pod uwage ofertę OVH

http://www.ovh.pl/produkty/superplan_best_of.xml[/url]

jakie opinie panują na ten temat? I jeśli można proszę o wyjaśnienie " Ray Media Server" potocznego RMS czy to jest jakiś moduł który instalujemy czy o co chodzi? Planuje, uruchomić serwis i robie rozeznanie, mile widziane również oferty, które zaspokoją zapotrzebowanie skryptu... Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale na VPSie czy dedyku sam sobie wszystko ustawiasz, więc nie musisz podawać "co tam ma być", tylko o hardware, reszta samemu (lub admin).

Chyba, że managed, czyli zarządzaną usługę chcesz...

 

Nie widzę tu najważniejszego... budżeeeet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge ci zaproponować najpierw vps z ONEVPS.pl potem przeniesienie na dedyka z onededyk.pl, cena zależna od konfiguracji i pochłanianych zasobów, jeżeli jesteś zainteresowany pisz, przeniesienie oprogramowania między usługami jest bezkosztowe, administracja całością zależnie od ilości pracy potem od 200zł netto w górę (taka administracja z prawdziwego zdarzenia całego serwera a nie coś kiedyś ktoś zrobi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×