Skocz do zawartości
europrezes

Zewnętrzne wpisy mx maili a funkcja mail php - problem

Polecane posty

Problem następujący: mam hosting w dtb.pl i są tam domyślne mx.cośtam.com mx2.cośtam.com i na skrzynkę docierały do mnie maile ze skryptu domena.pl używającego funkcji mail. Ktoś wchodzi na stronę, wypełnia formularz kontaktowy online a do mnie trafia mail wysłany przez skrypt kontaktowy.

Problem w tym, że teraz zmieniłem wpisy dns bo chcę mieć pocztę poza serwerem domeny - na o2.pl. Dałem wpisy mx jakieśtam1mx.o2.pl jakieśtam2mx.o2.pl. Efekt taki, że poczta wysyłana na @domena.pl trafia na nowe konto o2.pl, natomiast maile wysyłane przez skrypt nie trafiają tam, tylko lądują w starej skrzynce na serwerze dtb.pl. Jak to rozwiązać - problem w tym, że po to założyłem zewnętrzną pocztę (wpisy mx) by mieć maile "nie u siebie" ale aby wiedzieć, że doszedł mail z formularza na stronie muszę się logować na inny panel - do starej skrzynki. Jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosić administratora hostingu WWW, co by wywalił obsługę domeny z lokalnego serwera pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

zmieniles docelowy mail w skrypcie formularza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy w panelu wywalam domenę to mail z formularza w ogóle nigdzie nie dochodzi. W skrypcie nie zmieniałem domeny - mam tą samą imie@domena.pl z tym że teraz ta skrzynka jest na serwerze o2.pl a nie na serwerze gdzie jest strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ty masz usuwać domenę z panelu (bo wtedy zniknie totalnie z DNS), a usługodawca z konfiguracji serwera pocztowego.

Na chwilę obecną owy lokalny MTA ma podaną domenę w lokalnej bazie danych i przy wysyłce nie raczy nawet odpytać serwera DNS o rekordy MX, tylko dostarcza wiadomość lokalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chcesz aby Twoje wiadomości trafiały na Twoją skrzynkę na o2.pl ze skryptu. To możesz podać ten adres do konta o2.pl? Lub ściągnąć tej poczty z np. info@domena.pl jako konto zewnętrzne w o2.pl?

 

Możesz jeszcze przerobić skrypt w prosty sposób aby wysyłał dwa maile (lub więcej) na mail w o2.pl i na Twoją domenę.

 

Jeżeli chcesz aby skrzynka działała to musisz mieć domenę podpiętą pod DNS i w nich zmienić rekordy mx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To inaczej teraz spytam: mam skrzynkę zewnętrzną na o2 na której jest też poczta @domena.pl, chcę móc wysyłać pocztę zarówno z serwera o2 (po logowaniu na pocztę) jak również z serwera, gdzie jest domena zaparkowana. Jak ustawić wpisy TXT aby nie dostawać:

SMTP error from remote mail server after RCPT TO:<admin@DOMENAODBIORCYMAILA.pl>:
   host supremecenter49.com [66.40.56.242]: 550 relay not permitted

 

próbowałem coś takiego:

"v=spf1 a mx ip4:193.17.41.0/24 ip4:66.40.56.243 ip4:66.40.56.242 mx:prokonto.pl mx:webmail.supremecluster.com mx:supremecenter49.com mx:supremebox.com ~all"

 

ale podejrzewam, że nie da się tak łatwo wrzucić do tego listy IP żeby traktowało jako zaufane źródła? Gdy wklepuję kilka wpisów TXT a nie jeden - jest chyba jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×