Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pienio69

Windows w dzierżawionym serwerze...

Polecane posty

Witam

Więc wynajmuje serwer dedykowany ,na Windowsie 2008 Web Edition.

Po sprawdzeniu okazało się,że key ,który jest wpisany do rejestru ,jest ogólno dostępny w sieci.

Za Windowsa dopłacam dodatkowo.

 

Co mogę zrobić w takim wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z microsoftem (może przy okazji uda ci się narobić problemów usługodawcy, ale płacisz to wymagasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie zasady aktywacji dla produktów SPLA/MOLP zanim zaczniesz firmę oskarżać.

W skrócie - to system po pomyślnej aktywacji maskuje kluczyk produktu licencji grupowej tak, że jakimiś regdiagnozerami wyłuskać się go nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie zasady aktywacji dla produktów SPLA/MOLP zanim zaczniesz firmę oskarżać.

W skrócie - to system po pomyślnej aktywacji maskuje kluczyk produktu licencji grupowej tak, że jakimiś regdiagnozerami wyłuskać się go nie da.

 

Dla tego , nie napisałem,co to za firma.

 

Jednak klucz produktu mi się pojawia , a jest on taki sam,jakie można znaleźć w google ,na stronach , z pirackim oprogramowaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się, pojawia ci się.

Ale jest on INNY niż ten wprowadzony przez firmę w momencie aktywacji.

Ewentualnie jest to domyślny kluczyk i system został aktywowany przez usługę KMS.

 

PS: Podeślij mi na pw zrzut ekranu z oidem ( Start > Mój komputer >PPM> Właściwości ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumowując krótką wymianę przez pw informacji o identyfikatorach licencjonowania.

Owy odczytany klucz licencyjny to domyślny klucz instalacji (KMS Client).

Dla zainteresowanych tutaj cała lista:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff793421.aspx

 

Użycie tego klucza implikuje posiadanie (gdzieś tam) serwera lokalnej aktywacji kluczy (KMS - Key Management Service). Adres jego można sobie sprawdzić przy pomocy polecenia

slmgr.vbs -dlv

 

Sedno sprawy, czyli obecność owych kluczy na "pirackich" portalach jest dosyć proste.

Otóż piraci wytworzyli sobie tajemnymi metodami nieautoryzowane przez Microsoft serwery aktywacji.

Wówczas po instalacji Windowsa z takim kluczem + wymuszeniu przez slmgr adresu pirackiego serwera aktywacji system także będzie działał.

 

W opisywanym przypadku adres IP serwera i hosta KMS były dopięte pod ten sam AS (intergenia AG), więc można domniemywać, że podany serwer aktywacji jest legalnym i firma nic nie piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×