Skocz do zawartości
Gość

Dostawa do klienta

Polecane posty

Gość

Pytanie krótkie: co bardziej się opłaca - podpisać umowę bezpośrednio z firmą kurierską, czy skorzystać z usług takich firm jak np. apaczka.pl, kurier-online.pl, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witaj.

 

To zależ ile masz wysyłek w skali miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Załóżmy dwa warianty.

1. Do 30 wysyłek miesięcznie

2. Powyżej 100 wysyłek miesięcznie.

 

Na moje rozumowanie w wariancie pierwszym taniej powinno wyjść przez pośrednika, jako że świadczy on usługi dla wielu klientów dzięki czemu ma niższe ceny. Czy tak jest w rzeczywistości, czy jest to bardziej zagmatwane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Ja na twoim miejscu powysyłałbym zapytania do firm kurierskich, potem podliczył przy x wysłanych w skali miesiąca w stosunku wysłania paczki "na własną rękę" czyli płatną za każda osobno.

 

Reasumując przyjmij sobie kilka wariantów i oblicz sobie co bardziej się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Załóżmy dwa warianty.

1. Do 30 wysyłek miesięcznie

2. Powyżej 100 wysyłek miesięcznie.

 

Na moje rozumowanie w wariancie pierwszym taniej powinno wyjść przez pośrednika, jako że świadczy on usługi dla wielu klientów dzięki czemu ma niższe ceny. Czy tak jest w rzeczywistości, czy jest to bardziej zagmatwane?

Poniżej 200 paczek, o wadze do 20kg, najkorzystniej wypadają firmy "pośredniczące". Powyżej 200 możesz zacząć rozmawiać/negocjować warunki z firmami kurierskimi. Większość warunków jest ustalana indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możecie polecić firmę pośredniczącą, z której Wy korzystacie? W sieci znalazłem ich mnóstwo, ale chciałbym wiedzieć którą Wy polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wybór formy współpracy powinien zależeć nie tyle od wolumenu co od rodzaju prowadzonej sprzedaży.

Osobiście nie wyobrażam sobie wysyłania drogiego sprzętu elektronicznego ( np. komórki, tablety, notebooki itp. )

przez pośrednika, bo wydaje mi się, że mając umowę bezpośrednio z firmą kurierską

mamy szanse znacznie szybciej rozwiązać problemy wynikające z niedostarczeniem przesyłki,

uszkodzeniem przesyłki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPS jak najbardziej tak. W skali miesiąca wysyłamy około 60 paczek do 10 kg do klienta . no i raz w miesiącu paletę 25 kg do galwanizerii.

W UPS wszyscy chyba mają że od ilości wysłanych paczek masz tam jakieś zniżki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPS jak najbardziej tak. W skali miesiąca wysyłamy około 60 paczek do 10 kg do klienta . no i raz w miesiącu paletę 25 kg do galwanizerii.

W UPS wszyscy chyba mają że od ilości wysłanych paczek masz tam jakieś zniżki .

 

Z tego co wiem,to jest ogólny zakres. Przy rachunku miesięcznym powyżej 1100zł dostaje sie dość spory rabat w porównaniu z cennikiem ,później,trzeba by płacić kilkadziesią tysięcy/mc. Spróbuj zadzwonić,i samodzielnie wynegocjować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To, że z firm kurierskich najlepiej wejść we współpracę z UPS lub DHL to wiem :) Chociaż zastanawiałem się też nad K-EX.

 

Bardziej w tej chwili zależy mi na brokerach. Znalazłem ciekawą ofertę firmy kurier-broker.eu ale opinie o nich (co prawda z zeszłego roku,ale zawsze) nie są zbyt zachęcające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×