Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
guci0

[pytanie] pytanie teoretyczne dotyczace poczty wych/przych

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

od pewnego czasu mam serwerek dedykowany w www.ncgroup.pl, ogolnie juz pisalem moze byc, jest coraz lepiej, jestem happy (OT)

 

Mam pytanko, bo juz sam nie wiem jak mam na takie kwiatki reagowac, chodzi o to ze czasem poczta nie dochodzi na jakies serwery yahoo.com wp.pl itp (wp.pl juz dziala). Dlaczego tak sie dzieje, co jest przyczyna i co nalezy zrobic aby nie bylo problemow z innymi serwerami. Dotyczy to tez poczty przychodzacej, co jakis czas dostaje info ze poczta zostala wyslana a ja jej nie mam, glupio wtedy podawac prywatny email ...

 

Panowie pomozcie i nakierujcie mnie w odpowiedni sposob abym mogl przedstawic odpowiednie argumenty adminowi :) Juz mam dosyc pisac i dostawac informacje "patrzylismy w logach i wszystko jest dobrze (to nie cytat, ale ogolnie o to chodzi)"

 

Czy na innych serwerach dedykowanych sa problemy z poczta, gdzie nie bylem to zawsze byly, czy sa firmy ktore ten problem rozwiazuja w 100%?

 

Bede wdzieczny za info i pomoc

 

Dzieki

 

guci0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, bo juz sam nie wiem jak mam na takie kwiatki reagowac, chodzi o to ze czasem poczta nie dochodzi na jakies serwery yahoo.com wp.pl itp (wp.pl juz dziala). Dlaczego tak sie dzieje, co jest przyczyna i co nalezy zrobic aby nie bylo problemow z innymi serwerami. Dotyczy to tez poczty przychodzacej, co jakis czas dostaje info ze poczta zostala wyslana a ja jej nie mam, glupio wtedy podawac prywatny email ...

Jeżeli problem dotyczy tych domen które masz w stopce to przyczyną mogą byc złe wpisy na serwerach DNS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przychodzi Ci feedback od DEAMON'a?

ja tak mam, kiedy chcę właśnie na wp.pl wysłać maila, ale jest to spowodowane faktem, iż właściciele wp.pl i Ci od firmy, u której mam konto niezbyt się lubią :|

może to to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, bo juz sam nie wiem jak mam na takie kwiatki reagowac, chodzi o to ze czasem poczta nie dochodzi na jakies serwery yahoo.com wp.pl itp (

Przyczyn niedostarczenia poczty może być bardzo wiele - od problemów z programem pocztowym nadawcy, serwerem nadawcy, złym wpisaniem adresu (co ludzie wpisują w pole Do: uważając to za adres email, to się filozofom nie śniło :)) po złą konfigurację domeny odbiorcy, blokadę na serwerze odbiorczym, filtr spamowy itd.

Żeby sprawdzić konkretną przyczynę, czemu coś nie doszło - po pierwsze: czy nadawca na pewno wysłał na dobry adres i jeśli tak - jaki komunikat błędu był w zwrocie. Nie ma zwrotu? Wysyłać pytanie do administratora serwerów nadawcy i odbiorcy, z podaniem adresów z jakiego wyszło i na jaki miało dotrzeć, daty/godziny wysyłki z prośbą o wyjaśnienie. Jeśli to nie są sprawy jednostkowe, to powinny mieć jakiś "wspólny mianownik", który wreszcie pozwoli znaleźć i usunąć problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×