Skocz do zawartości
wujekstaszek

[wirtualny] przenosiny z prohost.pl do...

Polecane posty

Witajcie!

 

Poszukuję hostingu pod docelowo ok.50 instalacji Wordpressa. Aktualne 20 instalacji hostuję na prohost.pl [ pakiet Plan Platinium Biznes z 5 punktami CPU] i poszukuję alternatywy [wykorzystuję dysk w 20%, transfer w 10%, punkty CPU zużywam w 90%-105%].

 

Póki co spodobała mi się możliwość przeniesienia na linuxpl.com [pakiet Konto W5GB], zwłaszcza, że pomagają w przenosinach [a właściwie wszystko przenoszą po opłaceniu hostingu]

 

Potrzebuję:

- ok. 15-20gb max

- ok. 100gb transferu/mc

- nieograniczona ilość mysql, domen, subdomen, kont pocztowych, ftp itp, itd...

- brak ograniczeń typu ilość punktów CPU

- stabilny uptime

- 24h support

- co-kilkudniowy backup i ew. bezpłatne przywracanie

 

Nie upieram się na wybór linuxpl.com, lecz do tej pory spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami.

 

Prośba o pomoc!

 

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

 

Poszukuję hostingu pod docelowo ok.50 instalacji Wordpressa.

 

Może być mały kłopot z utrzymaniem tego wszystkiego na jednym koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brak limitów CPU nie istnieje nigdzie. Może nie być podany w regulaminie, ale nie licz na to że nikt nie zwróci uwagi na obciążenie jakie generuje Twoje konto. Jeśli współdzielony hosting, to polecam Głowanet. Przy 50 WP skłaniałbym się jednak bardziej do VPSa i tu polecam IONIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz - jestem po rozmowie z Adamem z glowanet

Tu są ograniczenia w pakiecie Biznes3 to 12% rdzenia - lepiej niż w przypadku prohost, ale martwię się, że również mogę się nie wyrobić... ale generalnie można się dogadać...

 

ok. zakładając zatem dalej 20-30 serwisów na wordpressie + publiker [na linuxpl.com można odpalać crona między 1 a 9 rano]

 

@mzone: Budżet: do 300zł/rok

 

@Freecast.pl - odpada ze względu na godziny kontaktu: poniedzialek-piatek 14:00-23:00

 

@MZone nie jesteście chyba 24h dostępni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci to powiedział ?

Support działa całą dobę. Ale ja nie zezwolę na umieszczenie 50 WP na jednym koncie, tak więc nas nie bierz pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz - jestem po rozmowie z Adamem z glowanet

Tu są ograniczenia w pakiecie Biznes3 to 12% rdzenia - lepiej niż w przypadku prohost, ale martwię się, że również mogę się nie wyrobić... ale generalnie można się dogadać...

 

ok. zakładając zatem dalej 20-30 serwisów na wordpressie + publiker [na linuxpl.com można odpalać crona między 1 a 9 rano]

 

@mzone: Budżet: do 300zł/rok

 

@Freecast.pl - odpada ze względu na godziny kontaktu: poniedzialek-piatek 14:00-23:00

 

@MZone nie jesteście chyba 24h dostępni..

 

 

 

mailowo przez 24 godziny na odpowiedz nie czekasz dłużej niż 30 minut w godzinach nocnych do 4 godz mowie tu od 1:00 do 8:00 rano w tych granicach czasowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz waść całego dedyka tylko dla siebie (no i oczywiście jak przypadkiem nie będzie wyrabiał, to darmowych apgrejdów), do tego z dedykowanym ci dwudziestoczterogodzinnym supportem, stabilnym aptajmem, koniecznym dostępem do backupu na "widzimisię" i to za 300zł na ROK?

Przecież takie gwarantowane warunki, to będą kosztować więcej, niż 300zł na MIESIĄC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

@Mzone A co jest złego w 50 kopiach WP? Jeśli każdy przykładowo ma 30 wejść dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Astron / A co jeśli każdy ma 300 wejść na minutę ?

 

Skąd możesz wiedzieć co klient tam ma, skoro już przy 20 serwisach w Prohost już siada. Potem klient się dziwi że jego serwer pada i wini firmę hostingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Skąd możesz wiedzieć co klient tam ma, skoro już przy 20 serwisach w Prohost już siada.

Gdzie on napisał że prohost nie daje rady?

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ale to nie jest stwierdzenie równoznaczne z tym, że "prohost nie daje rady" (takie rozumowanie kowalskiego, "kupcie sobie lepszy procesor bo ja chce hosting" - realna wiadomość otrzymana ostatnio).

 

Użytkownikowi chodzi pewnie o to, iż szuka tańszej alternatywy / nie można dokupić CPU w prohoście itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest liczone obciążenie prohostu.

Ale 105% owych punktów wskazuje wyraźnie, że użytkownik przekracza swój limit.

Prohost jest przez to dla niego nieodpowiedni i przy obecnym pakiecie nie da rady obsłużyć poprawnie tego klienta.

 

 

-- Co wcale nie znaczy, że Prohostowi przez to serwer ledwie zipie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wujkustaszku czy zupełnie odrzucasz możliwość przeniesienia się na VPS , ja na Twoim miejscu bym tak zrobił - kwestia czy dasz rade sam czy jakiś vps managed by wystarczył, wiem ze shared jest wygodnym rozwiązaniem, ale często niewystarczającym niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grzegorz - jestem po rozmowie z Adamem z glowanet

Tu są ograniczenia w pakiecie Biznes3 to 12% rdzenia - lepiej niż w przypadku prohost, ale martwię się, że również mogę się nie wyrobić... ale generalnie można się dogadać...

 

Powiem tak - przesiadłem się w zeszłym roku z Prohostu (limit 5%) do Głowanet właśnie na Biznes3. W Prohost serwis wykorzystywał limit procesora praktycznie maksymalnie. W Głowanet było to ok. 3,5%. Gdyby nie to, że potrzebowałem później bardzo niestandardowych rozwiązań, to zostałbym w Głowanet zamiast przenosić się na VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kafi: zużywa 90-105% punktów CPU, a nie rdzenia czy całego czasu procesora.

Zobacz jak są liczone punkty w Prohost: http://wiki.prohost.pl/index.php/Punkty_CPU

Zużywanie przyznanego limitu punktów nie jest tożsame z niewyrabianiem prohostu.

 

 

Spytałem czego dotyczy te 5% - czy rdzenia czy procesora, dostałem odpowiedź:

Operator Prohost.pl: Jest to rdzen xeona 2,5ghz

 

jest jeszcze http://szybki-hosting.pl, również od Adama, który ma niby szybszy support, a ceny o połowę niższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja największa obawa przed glowanet, a właściwie szybki-hosting.pl (na który się decyduję) to czas reakcji ekipy na ew. prośby i awarie.

support nie jest dostępny 24h (czasem Adam śpi, robi kupę lub zakupy...), a 1-2 os. firma może mieć problemy z obsłużeniem większej ilości klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wujekstaszek, skoro do tej firma Adama funkcjonuje to jest on prawie zawsze, potrafi się wszystkim zająć. Wiem, ze na GG jest 90-95% zawsze gdy napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja największa obawa przed glowanet, a właściwie szybki-hosting.pl (na który się decyduję) to czas reakcji ekipy na ew. prośby i awarie.

support nie jest dostępny 24h (czasem Adam śpi, robi kupę lub zakupy...), a 1-2 os. firma może mieć problemy z obsłużeniem większej ilości klientów...

 

Niestety ale się mylisz, nie zawsze jest tak. O profesjonalnej obsłudze klienta nie decyduje ilość osób zatrudnionych w firmie, a bardziej podejście właściciela do biznesu (Można w zasadzie zasugerować twierdzenie, że w firmach gdzie jest duża ilość pracowników nie traktuje się klienta poważnie). Żadna firma nie da Ci gwarancji, że na Twoje pytanie zadane o 2 w nocy, a dotyczące np. wersji PHP na serwerze wyśle odpowiedź po kilku minutach. Pamiętaj też jedną rzecz, to że nikt nie odpowiada Ci na bilet w godzinach nocnych, nie znaczy wcale że nikt nie pilnuje serwera w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×