Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
puzi

[VPS] Pomoc w wyborze serwera

Polecane posty

Witam,

Około 6 miesięcy temu założyłem forum (silnik phpBB 3), na które dziennie wchodzi około 300-400 unikalnych osób. Forum to postawione jest na serwerze wirtualnym a chciałbym przenieść je na na serwer VPS.

Ze względu, że za bardzo nie znam się na konfiguracji serwerów prosiłbym was o doradzenie jaki serwer wybrać. Gdzie? Jaka konfiguracja (pamięć RAM, moc procesora)? Tak aby forum to działało sprawnie, bez żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej danych na temat forum, jaka baza, ilość użytkowników, ilość osób online jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baza: MySQL

Zarejestrowanych użytkowników: 4000

Osób on-line: najczęściej jest 10-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proponuję VPS OpenVZ 2 z ofery IONIC. Sam z niego korzystam i jestem bardzo zadowolony. W cenie jest również 30 minut pracy administratora miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :P

Zastanawiam się nad wybraniem oferty z Mzone lub IONIC.

 

Jaki system operacyjny będzie najlepszy? Czy zakupując serwer w tych firmach otrzymuję w pełni skonfigurowany serwer gotowy do użycia? Czy muszę sam instalować PHP, MySQL itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupując serwer w opcji root dostajesz gołego linuxa.

Możesz kupić serwer w wersji zarządzanej, lecz będzie to znacznie droższe. Możesz znaleźć administratora, który Ci wszystko skonfiguruje.

Możesz też w IONIC wziąć serwer od OPEN VZ 2 w górę i mieć 30 min. administracji w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej czasu zajmuje skonfigurowanie takiego serwera?

 

Czyli:

Instalacja Serwera - Zainstalujemy oraz skonfigurujemy Twój VPS tak' date=' aby był gotowy do pracy. Na serwerze zostanie zainstalowany serwer Apache, serwer DNS, serwer FTP, Serwer Poczty (POP,SMTP, IMAP), Spamassassin, CLAIM antywirus, PHP z ZEND, eAccelerator, serwer SSL, Directadmin ze skryptami oraz wykonamy optymalizację wszystkich usług.

 

Zabezpieczenie Serwera - Zainstalujemy dla Ciebie pakiety zabezpieczające, aby uchronić Twój VPS przed niepowołanym dostępem. W pakietach zabezpieczających znajdzie się APF (Firewall), BFD, mod_security, chkrootkit oraz rkhunter. Wyłączymy nieużywane usługi/pakiety tak aby zapewnić optymalne działanie pozostałych usług. Skonfigurujemy dla Ciebie Spamassassin z OCR, EXIM, RBL, a także zabezpieczymy PHP, DNS oraz wiele innych opcji.[/quote']

Powyższy tekst skopiowany ze strony www.mzone-net.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobie która ma to w jednym palcu nawet 30 min, mi średnio jak robię reinstall maszyny to 1 godzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej czasu zajmuje skonfigurowanie takiego serwera?

 

Czyli:

 

Powyższy tekst skopiowany ze strony www.mzone-net.eu.

 

To jest dla opcji zarządzanej dla serwerów VPS, instalacja Directadmina+konfiguracja to około 2,5-3 godzin.

 

Ale dużo dodatków można zainstalować już jak pracujesz na serwerze i to w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral mzone.

 

Do skonfigurowania bym wzial studenta informatyki(oczywiscie gdybym sam nie potrafil tego zrobic) dal mu pol litra :P a o reszte to bym sie nie martwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obojętnie czy weźmie MZone czy IONIC, to do konfiguracji wziąłbym kogoś kto się na tym dobrze zna a nie "studenta informatyki za pół litra". Lepiej na początku zapłacić więcej i mieć pewność, że wszystko jest dobrze zrobione niż później płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobie która ma to w jednym palcu nawet 30 min, mi średnio jak robię reinstall maszyny to 1 godzina.

To chyba to ogranicza się do odpalenia DirectAdminowskiego ./setup.sh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Firma ble... :P Nie polecam miałem tam dwa VPSy i jeden wielki syf. Teraz zmienili regulamin na niekorzyść klienta (poczytaj dobra lektura).

 

Co do systemu to linux będzie najlepszy (debian lub centos).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem jeszcze taki serwer: http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

Czy opłaca się go wziąć?

 

A jaki system operacyjny będzie najlepszy pod forum?

 

Stanowczo odradzam Biznes-host.pl ... Chyba że masz dużo czasu aby droczyć się z tą firmą .\

 

// Kafi

Nie doczytałem że chodzi o Direct Admin . Ja instaluje podstawowy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki system operacyjny będzie najlepszy pod forum?

 

Zacznij od Debiana, jest chyba najbardziej popularny, w domu warto zainstalować sobie Ubuntu i możesz ćwiczyć komendy na konsoli. Potem z czasem przejdziesz na inne dystrybucje np. CentOS.

 

O Biznes-host najpierw poczytaj opinie na forum, ale nie przed snem bo nie zaśniesz ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od Debiana, jest chyba najbardziej popularny, w domu warto zainstalować sobie Ubuntu i możesz ćwiczyć komendy na konsoli. Potem z czasem przejdziesz na inne dystrybucje np. CentOS.

 

O Biznes-host najpierw poczytaj opinie na forum, ale nie przed snem bo nie zaśniesz ... ;)

 

mogę prosić o linka? lubię dramaty czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za powyższe odpowiedzi ;)

A czy możecie polecić jakieś książki z których można się czegoś nauczyć o konfiguracji, zarządzaniem serwerami? Od czasu do czasu mam styczność z Ubuntu więc komendy jakieś znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz angielski, to kopalnią wiedzy będzie howtoforge.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy co rozumiesz przez zarządzanie serwerem. Jeżeli będziesz potrzebował zainstalować i skonfigurować np apache2 czy mysql to znajdziesz poradniki w internecie (3 minuty na google). Reszty nauczysz się w trakcie a później metodą prób i błędów ;) Po jakimś czasie powiesz: "O fajnie ale się nauczyłem szybko tego i tego..."

 

Ja może expertem z zarządzania nie jestem ale jak musisz coś zrobić i wiesz gdzie szukać (wyżej wymienione google) to sobie poradzisz ;) Ja się wszystkiego nauczyłem na tanich VPSach i jakoś daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety angielski nie jest moją mocną stroną ;)

Pisząc zarządzanie miałem na myśli np. robienie backupów, analizowanie logów, zabezpieczanie przed różnymi atakami z zewnątrz itd.

Wiem, że wszystko można znaleźć w google ale chcę mieć coś pod ręką, zebrane w jednym miejscu ;) Jeśli znacie jakieś ciekawe książki to proszę podajcie tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×