Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gr4nd

Streaming z tunera w internet

Polecane posty

Witam,

 

Czy jest możliwość przesłania obrazu z tunera na serwer dedykowany i streamowanie tego dalej? Czy jest to fizycznie możliwe?, jakie oprogramowanie i urządzenia będą mi do tego potrzebne? Jak dobrze myślę mój komputer będzie pośrednikiem, który będzie odbierał obraz z tunera i wysyłał go na serwer, tylko trapi mnie jakiego oprogramowania do tego użyć zarówno na komputerze jak i na serwerze który będzie udostępniał obraz dalej?

 

Może ktoś miał z czymś podobnym styczność i jest mi w stanie doradzić? Temat jest mi kompletnie obcy a potrzebuję udostępniać cyklicznie pewien serial dokumentalny.. znajomemu zza wielkiego oceanu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jaką całościowo infrastrukturę posiadasz.

Drogi są ogólnie dwie - albo jakiś dekoder sat, który prześle w świat strumień TS, a odbiorca go sobie obrobi, albo też podłączenie dekodera do PC jakąś kartą telewizyjną, a owy PC by robił za grabber i koder strumienia, który dalej już do serwera dystrybucyjnego wysyła.

 

No i jeszcze kwestia twojego łącza. Jak masz publiczne IP, najlepiej stałe, oraz koniecznie z rozsądnym uploadem, to przy transmisji dla jednej osoby serwer relay można wyeliminować i łączyć się point-to-point.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer mam na Debianie, chciałbym ten obraz puszczać w jakimś playerku znajdującym się na stronie WWW, jaki soft do odebrania tego sygnału?

I jaki soft na komputerze z windowsem7 do wysyłania obrazu na serwer?

 

Co do tego łącza , mam 4 mbity uploadu , w zamysłach mam takie coś że to serwer rozsyła sygnał dalej, jedynym odbiorcą sygnału z mojego pc jest tylko i wyłącznie serwer który dalej sobie rozsyła więc to łącze jak najbardziej wystarczy.

 

Tuner mam taki: http://allegro.pl/dm...1418289160.html

 

Przesył obrazu do komputera widział bym za pomocą Lana :D także 1 problem z głowy. Ciągle chodzi mi jakiego oprogramowania użyć by to wszystko chodziło jak powinno, relacja między komputer-serwer-odbiorca(w tym wypadku zależy mi na tym by dało się sygnał z serwera umieścić w jakimś playerku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmmm sam mam dm500 i nie jestem pewien czy po lanie poleci... lepiej zrobić złączkę 1 = 2 i sygnał do PC i z domu sobie nadasz, na nsv server na serwerze zamontujesz jakis player web site dla nsv i juz

 

Kolega ma takie rozwiązanie i działa jak należy, o konkrety nie pytałem ale raczej nie narzeka :D A z domu w takim razie jakim softem miałbym nadawać? bo nsv server stawiam na dedyku, a w domu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to obraz z DM500 da się spokojnie po sieci LAN odebrać przez VLC na komputerze.

A tam wybrać go jako źródło, jako miejsce docelowe (output) wybrać RTSP i skierować strumień do serwera emisyjnego (darvin, gstreamer, vls).

 

Pewnie może jakoś grzebiąc w image dało by się ten etap transkodowania przez komputer pominąć, ale tego już nie sprawdzę, bo takowego tunera już nie posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×