Skocz do zawartości
pietrovek

[VPS] Pomoc przy wyborze

Polecane posty

Witam!

 

Obecnie hostujemy się na home.pl (plan Buissnes Server) ale przy obecnych skryptach (import danych) serwer czasami przestaje już się wyrabiać, w związku z tym powoli szukamy nowego rozwiązania - padło na VPS - który myślę że wystarczy do tego zadania, przejrzałem oferty różnych firm...ale chciałbym się poradzić.

 

Serwis(y) które miałyby stanąć na VPS:

 

1-szy serwis (duża ilość zdjęć, 16 domen prowadzących do tej strony, 2 konta e-mail, 1 baza MySQL) całość zajmuje 7GB

 

2-gi serwis (duża ilość zdjęć, 3 domeny prowadzące do tej strony, 15 kont e-mail w jednej domenie, 1 baza MySql) zajmuje ok 5GB

 

3-ci serwis (parę fotek, czysty HTML ale planowana modernizacja do CMS, 1 konto e-mail) zajmuje ok 50MB

 

no i tak się zastanawiam że dobrze by było gdyby na VPS można by postawić... tunel VPN (łączący całą sieć formową przez serwer)

 

Wymagania VPS:

 

50GB miejsca

 

Transfer : 100GB/msc

 

CPU: jakiś gwarantowany czas który to obsłuży :)

 

RAM: żeby podołał

 

Sposób wirtualizacji: dla mnie dowolny (chyba OpenVZ wystarczy)

 

Zastanowiła mnie oferta:

 

IONIC: OpenVZ 3 (ale nie jestem pewien czy mam tu jakąś gwarancję dostępu do czasu procesora)

 

lub

 

ExOne : Serwer VPS VMware 3 (ale port 5mbit - wystarczy?)

 

 

chętnie zobaczę inne oferty, propozycje, rady :)

 

 

Dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ruch na te strony? Ile mniej-więcej userów online w danej chwili?

 

I jeszcze jedno, CMSy dobrze zoptymalizowane? Bo jak słabo to raczej ciężko wepchać to na jeden VPS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-szy serwis: 5-12 online

 

2-gi serwis: 1-3 online

 

3-ci serwis: 1-2 online

 

 

 

 

Wartości w szczycie...ruch generowany nie jest ogromny (od lutego 2010 ok. 600GB ruchu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To port 5mbps wystarczyłby raczej, ale skoro to hosting zdjęć, to może byś poszukał czegoś za granicą? Wyjdzie ci znacznie taniej, a dostaniesz dużo lepsze parametry. Szukaj dostępu do proca gdzieś do 1GHz, bo tyle ci powinno starczyć.

 

Polecam MZone, Serwerydlaciebie.pl - tanio, solidnie i okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie możesz umieścić na jednym lepszym serwerze VPS, kupujesz sobie licencję Lifetime Directadmin i zarządzasz wszystko z jednego panelu.

Miesięczny koszt nie licząc licencji około 45 złotych.

 

U nas masz 300 GB transferu przy najmniejszym pakiecie, ja polecam VPS20H (400GB): http://www.mzone-net...index.php?d=vps

Łącze 100/100.

 

Większy dysk masz przy wyższych pakietach, no ale wtedy już cena idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na logi z home.pl poprawka transfer ok. 200gb/msc w bo 100GB zaczynamy przekraczać w ost. miesiącach a serwisy się rozwijają :)

 

Problem w tym że na usługę muszę mieć FVat więc zagraniczny hosting chyba odpada...

 

Plan OpenVZ 3 od IONIC teoretycznie powinien wystarczyć?

Mzone - dziękuje za propozycję - obejrzę stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym że na usługę muszę mieć FVat więc zagraniczny hosting chyba odpada...

 

Mamy wiele firm z Polski i nie ma problemów z zaksięgowaniem, wystarczy dobry księgowy. :)

Sprawdź jeszcze Hekko.pl Oni wystawią Ci fakturę, a firma jest też zaufana i znana na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak trochę konkretniej jeszcze

 

 

 

 

1-szy serwis - sklep internetowy - ok. 2000 produktów (i rośnie) do każdego ok 5 zdjęć ok. 400x500 (on generuje większość ruchu)

 

2-gi serwis - strona internetowa firmy z katalogiem produktów również ok. 2000 produktów i również ok. 5 fotek do każdego o podobnej wielkości j.w.

 

3-ci serwis - strona internetowa filii firmy - tu nie za dużo się dzieje :)

 

 

może to pomoże w ocenie czego potrzebuję :)

 

 

 

i dlaczego myślę o VPS -> generacja plików do Ceneo w tej chwili blokuje możliwość wejścia na WWW dla userów, import danych (co 30min do przerobienia ok. 7000 zapytań SQL) zajmuje w zależności od dnia od 45s do 3min (choć tu chyba VPS też nie pomoże - 7000 zapytań musi swoje trwać), generacja PDF przez skrypt tez blokuje możliwość wejścia na WWW (oczekiwanie na...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z wymienionych przez Ciebie polecam IONIC. Sam mam u nich wykuppiony serwer VPS i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×