Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klaq

[dedykowany] z Windows/Europa

Polecane posty

Witam,

 

Otóż mam potrzeby dotyczące instalacji pewnych aplikacji i obsługi ich online... w sumie nie ważne, od razu przejdę do konkretów.

Co do lokalizacji - jest to super obojętne, wiadomo, że US odpada za wysoki ping, ale cała Europa stoi otworem.

 

Taki serwer ułożyłem w SwiftWay (NL):

 

SuperMicro SMC-510T-200B with SuperMicro Servermainboard X8SIL-F

Intel Core i3-540 (2x 3.06 GHz / 4 MB Cache)

8 GB DDR3-RAM

Supermicro IPMI with KVM/IP support and remote media. Remote reboot port included

2 x 500 GB Western Digital Scorpio Black (7200 RPM)

Windows Server 2008 Standard Edition SP2 (64bit)

Directadmin unlimited domains

5000 GB @ 100 mbit

5 usable in a 8 IP subnet - own VLAN

SWIFT5

Netherlands, Europe

 

Zaoferowano mi go w cenie 131 euro miesięcznie, proszę zauważyć, że wliczona w to jest licencja DirectAdmin oraz Windows Server 2008 i to też jest wymogiem do mojego kryterium poszukiwań.

 

Jednak nie chciałem opierać się na jednej ofercie spojrzałem też na ofertę LiveNet - a temu, że korzystałem z ich usług dedykowanych trzy krotnie i miło wspominam współprace - chodź chyba właściciel się zmienił.

 

No nie ważne, oni za 534zł miesięcznie oferują coś takiego:

Procesor:Phenom II X6 1055T / Intel Core i7 860

Pamięć RAM 8 GB DDR3

Dysk 2 x 1000 GB SATA II

Przepustowość portu 100 Mbps

Miesięczny limit transferu 4000 GB

Karta sieciowa 1000 Mbps

RAID Software RAID 0,1

SLA - Gwarancja Dostępności 99,9% w skali miesiąca

Lokalizacja Centrum Danych Network Communication Sp. z o. o.

Ilość adresów IP 5 sztuk

Tutaj mi oferują Polską lokalizację, o 1000GB transferu mniej jednak 2x większy dysk oraz procesor lepszy. W cenę wliczyłem licencję na Windows S 2008, bez licencji na DA.

 

No i jak już siedzę w temacie tak poleciałem dalej jako iż siedzę trochę na tym forum to znam parę DC, więc mieliśmy już Holandię i Polskę to teraz Niemcy a dokładniej WebTropia i tutaj przeżyłem lekki szok patrząc na ofertę 'professional'.

Processor: Intel Core i7-860 Power4 x 2,80 GHz

Memory: 16 GB DDR3-RAM

HDD: 2 x 2.000 GB SATA

Backup-space incl. 50 GB

Traffic flatrate: inclusive

Software-RAID: available

NIC 100 Mbit

IP addresses: 1 IP-Addresses inclusive

 

Jak widać mocny procek, 2x więcej pamięci RAM, o dysku już nie wspomnę, dodatkowym atutem jest free backup na 50GB danych, cóż niestety nie mogłem się doszukać co to znaczy 'Traffic flatrate: inclusive' - nie wiem o jakim ruchu tutaj mówimy czy to 1TB czy 5TB GB danych. Minusem zatem jest 1 adres IP, potrzebują ich przynajmniej 5. Cena ją rzucili to 109,98 euro (oczywiście z Windows, bez DA).

 

No i czwarta oferta pochodzi z leaseweb i też dość ciekawą ofertę przedstawili.

 

Server: HP ProLiant DL120

CPU: 1x Intel Quad-Core Xeon X3220

RAM: 8GB DDR2

Harddisk: 2x500GB SATA2

Transfer: 4000GB

 

I taką maszynkę oferują mi za 110 euro z Windows S 2008 oraz panelem Plesk na 10 domen.

 

To wszystko, co możecie mi doradzić? Gdzie będę miał najmniej problemów? Czy to są dobre oferty, a może są lepsze?

Potrzebują maszyny o parametrach przynajmniej zbliżonych do tej, czyli dysk minimalnie 1TB, pamięć RAM na poziomie 8GB, Windows S 2008, Transfer 3000GB+, procesor - najlepiej coś z Intel-a, mile widziane Xeon jak i i3, i7.

W przypadku wątpliwość przeznaczenie serwera nie jest do katowania, mass-downloadingu, prowadzenia nielegalnych serwisów oraz serwerów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

(..), cóż niestety nie mogłem się doszukać co to znaczy 'Traffic flatrate: inclusive' - nie wiem o jakim ruchu tutaj mówimy czy to 1TB czy 5TB GB danych. (...)

 

The traffic usage is in general unlimited. If the traffic exceeds 2.000 GB/Month the connection will be reduced from 100 MBit/s to 10MBit/s by the myLoc managed IT AG. For a price of 9,99 Euro per TB the connection will be increased back to 100 Mbit.

 

Co oznacza nic innego, że jeśli przekroczyć 2TB w ciągu miesiąca to przycinają łącze do 10MBit/s.

 

Ew. rzuć sobie okiem na http://nephax.com/serwery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×