Skocz do zawartości
sebanik

Kadłubki TYAN GT20

Polecane posty

Witam.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał styczność tudzież używa kadłubków Tyana?

Zastanawiam się nad zakupem tego typu sprzętu (Tyan GT20) jednak nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

Jak się sprawują (głównie chodzi o awaryjność)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z nią sporo styczności więc jeżeli masz pytania wal tylko jedna prośba, nie kadłubek a obudowa, buda na szybko, kadłubek to mi się z okaleczeniem kojarzy.

 

Jeżeli chodzi o obudowę GT20 to ma sporo zalet, po pierwsze jest na rynku długo i teraz jest już kolejna rewizja. To co się miało popsuć przez błędy projektowe dawno zostało naprawione.

 

Systemy na jej bazie robione są w miarę tanie. Jakość wykonania nie odbiega od średniej. Trzeba tylko pamiętać żeby nie wyjmować zaślepek z ramek kiedy nie są obsadzone dyskami chociaż w ostatniej rewizji kiedy zmienili ramki jest to poprawione. Mechanicznie nie ma wad.

 

Systemy w niej montowane to wszystko od starych jednoprocesorówek na Opterony po 2xXeon najnowsze z szybkich partii. Chłodzenie bez zarzutów, na termowizji nie widać było żadnych nagrzewających się miejsc. Raz czy dwa występowała po małym liftingu przodu jako delle jeżeli mnie pamięć nie myli.

 

Zasilacz w niej montowany nie jest kosmicznej mocy więc systemy na 16 kości RAMu powinny iść do GT24. Obecnie wycofali z dystrybucji oficjalnej wersje 2U z powodów patentowych.

 

Szyny takie sobie, trzeba się ich nauczyć. Sam patent na mocowanie do racka denerwujący, plus że nie ma problemu z wyjęciem i włożeniem kiedy mocujemy pomiędzy dwa serwery i jest tylko 1U miejsca. Szyny w cenie barebona, regulowane, pasują do wszystkich popularnych RACKów z jakimi się spotkałem, nie miałem nigdy problemu z dopasowaniem.

 

Awaryjność ok, kiepsko reagują na złe warunki środowiskowe (złe chłodzenie, wilgotność, skoki temperatury). Najbardziej awaryjne (nie popadajmy w przesada najbardziej nie znaczy dużo) są różne rzeczy związane z CD chociaż pojęcia nie mam czemu bo wszystkie elementy bardzo standardowe, plus taki że do codziennej eksploatacji CD/DVD nie potrzebne. Serwis kurierem działa jako tako, jeżeli dobrze zdiagnozuje się usterkę samemu to będzie szybko, gwarancją faktura więc nie ma problemu z globalnym systemem itd.

 

Ogólnie bardzo fajna platforma w niskich pułapach cenowych dużo jej przerzucamy i raczej nie mamy z nią kłopotów. Dwie trzy duże firmy w Polsce działają na tych platformach i nie narzekają.

Edytowano przez theONE (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×