Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicago

Chce z Chicago kupic domeny i hosting w Polsce

Polecane posty

Witam Szanowne Towarzystwo,

 

Mieszkam obecnie w Chicago, ale planuje w tym roku wrocic na ojczyzny lono. Jestem fotografem i szukam dobrego hostingu w Polsce, zeby zrobic sobie stronke ze zdjeciami i moze jakimis filmikami. Przydalby sie dobry serwis, dobre ceny, no ale zeby tez jakosc byla przyzwoita, stabilnosc i szybkosc. Wlasciwie, na ten moment, niekoniecznie musze juz kupowac hosting. Poki co,o chcialbym sobie przynajmniej zarejstrowac pare domen. Z tym, ze tak sobie mysle, ze zeby nie bylo pozniej jakichs problemow z transferami, to moze byloby dobrze kupic domene juz konkretnie tam, gdzie parkowalbym strone/strony. Musze przyznac, ze w szoku jestem, gdy patrze na cent domen w Polsce. Tutaj w USA placi sie mniej wiecej $10 za domene za rok i to jest stala cena - przypuszczam az do smierci. Zerknalem troche na opinie o hostingach na tym forum i wszedlem na jedna z firm hostingowych (glowanet.pl) i az szczeka mi opadla, gdy pokazal sie cennik domen. 10 zl za 1 rok brzmi ok, ale 51 zl za drugi, 92 zl za trzeci, 350 zl za 10-ty...?!?!?! Przeciez to szalenstwo. Czy to jest taki dziwny i niemalze gangsterski standard w Polsce? Reasumujac, bylbym wdzieczny, jesli pomoglibyscie mi wybrac jakas firme hostingowa i ewentualne inne miescje, gdzie mozna kupic domeny. Ta "glowanet.pl" jest rzeczywiscie ok czy polecalibyscie jakies inne opcje?

 

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam wszystkich zza wielkiej wody.

 

P.S. Nie orientujecie sie czy w Polsce/Europie Apple ma swoje serwery? Z tego, co wiem, to z tego ich serwisu "mobileme", do ktorego zalicza sie tez parkowanie stron i pare opcji z tym zwiazanych, korzystaja ludzie z calego swiata, ale moze byc tak, ze caly swiat parkuje tylko na amerykanskich serwerach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
(glowanet.pl) i az szczeka mi opadla, gdy pokazal sie cennik domen. 10 zl za 1 rok brzmi ok, ale 51 zl za drugi, 92 zl za trzeci, 350 zl za 10-ty...?!?!?!

Podane ceny mają zastosowanie w przypadku zapłaty za większy okres z góry.

Przy płatności rocznej jest stała cena 43zł neto za odnowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 zl za 1 rok brzmi ok, ale 51 zl za drugi, 92 zl za trzeci, 350 zl za 10-ty...?!?!?!
Skąd takie głupoty wyczytałeś? Pierwszy rok, kosztuje 10zl - tzw rejestracja domeny, a następne lata - tzw przedłużenia domen - 51zł / rok, czy tam ile jest w cenniku.

 

Przeczytałeś chyba ile kosztuje domena przy opłacaniu z góry na kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pewnie zle zrozumialem przekaz, ale podszedlem do sprawy logicznie. Jesli byloby wyraznie napisane np. oplata z glory za "2 lata", "3 lata" brzmi tak jak mowicie, ale: "2 rok", "3 rok" brzmi jak oplata za poszczegolny rok. No, ale moze tak jest w Polsce, ze trzeba czytac miedzy wierszami :)

 

Dzieki za wyjasnienie tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×