Skocz do zawartości
hicky

Potrzeba DC dla średniej firmy

Polecane posty

Siemka. Muszę wykonać z bratem Mini DC u niego w firme. Wszystko ładnie pięknie. Łącze mega fajne. Lecz jak zbudować infrastrukturę...

 

Do Budynku wchodzi światłowoód, będziemy mieli urzodzonko Swiatlo > Ethernet 1 Gbps . Ew. Puścić do kazdej szafy światło i z szafy kablem. I teraz jak to puścić ew. Jakiś dobry sprzęt zarządzalny, dla całej inwestycji mamy 10 tys . Oprócz szat i serwerów, bo szafy już czekają, a serwery są narazie w kolokacji. I jak ew. z awaryjnym zasilaniem oprocz UPS. Jakiś agregat przemysłowy. Szaf mamy 8. Ile U nie jestem w stanie powiedzieć . Znam wymiary wys. 220 cm .

 

Proszę nie traktowac jako konieczne zło mojejgo tematu i nie wyjeżdżanie z tekstami / Zleć zew. Firmie / .

 

P.S. Błędy interpunkcyjne, ortograficzne spowodowane są że pisałem z Pocket PC i zbytnio nie chce mi się klikać na ekranie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale co ty chcesz za 10 k kupić ? 3 switche czy 3 ups ? bo za tyle to nic nie zrobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej sprzęt Switche, Ups-y . Ew. Używane, Podajcie jakieś modele co są przydatne . Poczytam rozejrze sie na rynku wtornym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej sprzęt Switche, Ups-y . Ew. Używane, Podajcie jakieś modele co są przydatne . Poczytam rozejrze sie na rynku wtornym .

No to ale chyba nie za te 10k.. Chyba, że uszkodzone :)

 

Btw.. Jak nie chce Ci się chociaż troszeczkę wysilić nad składnią i interpunkcją to w ogóle nie pisz. Po co innym ma się chcieć myśleć za Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz dobry podpis...

 

10k nie da się, brakuje zera

 

potrzebujesz w wariancie totalne minimum po jednym switchu na szafe, 48 portów + jeden na główną dystrybucję żeby matryca wytrzymala ruch, każdy zarządzalny zVLANami, do tego po UPSie na szafę (który długo nie pociągnie), podłączenie agregatu wykracza poza twój budżet

 

switch taniej niż 1k nie wyjdzie a to i tak jest bardzo kiepski, na kable, opaski, koszyczki, pierdoly wydasz z 1k, do tego na glowny switch musisz wydac minimum 3k a w praktyce więcej

 

 

osobny worek to instalacja elektryczna

UPS od biedy można wstawić do szafy albo trzymać pod ale jezeli chcesz miec generator to jeszcze wypadalo by zrobic polaczenie tego ktore bedzie dzialac (UPS jeden zbiorczy na 8 szaf nie daje mocy 100% od razu wiec potrzebna jest specjalna instalacja) koszty przekraczaja twoj budzet, generator na 8 szaf, moze jeszcze sam ma sie wlaczyc?

 

A klimatyzację macie?

 

Kosmos, nie da sie, 100k tak, 10k nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

@ hicky odezwij się do mnie na PW.

Podaj mi swój numer kom.

 

Oszacuje projekt (nie mówie ze sie zmieszcze w cenie) jezeli oferta i referencje się tobie spodobaja.

To możemy razem coś podziałać.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no wszyscy piszą, że brakuje zera ale Rufik wie lepiej i mimo, że nie obiecuje zmieszczenia się w budżecie to propozycje daje. Pytam po co skoro określił budżet, a jeśli Ty się w nim nie zmieścisz to jaki jest sens tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik juz tak ma ze probuje wszystkiego, ja bym nie mial odwagi sie potem podpisac pod czyms takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 10 K to można dobrą sieć firmową zrobić ale nie DC . Lepiej zainwestuj w kolokację lepiej na tym wyjdziecie naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no wszyscy piszą, że brakuje zera ale Rufik wie lepiej i mimo, że nie obiecuje zmieszczenia się w budżecie to propozycje daje. Pytam po co skoro określił budżet, a jeśli Ty się w nim nie zmieścisz to jaki jest sens tego?

 

Może ma dużo czasu i chce pokazać, że ma wiedzie ?

 

Prawda jest taka ze 10K PLN to kwota wręcz śmieszna i nie masz pojęcia na co się porywasz.

Przy budowie "DC" zacząć trzeba od ilości urządzeń i mocy, która będzie dla ich zasilenia potrzebna.

W 8 szafach możesz miec 80 pcetow po 4U, które wezma CI 16kW prądu albo np 300 serwerów rackowych, które wezma 50 kW ...

 

BTW: będziesz miał klientów na te usługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik juz tak ma ze probuje wszystkiego, ja bym nie mial odwagi sie potem podpisac pod czyms takim

Dokładnie :)

Przy jednej sieci firmowej planowaliśmy 12k, a wyszło około 15k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ hicky odezwij się do mnie na PW.

Podaj mi swój numer kom.

 

Oszacuje projekt (nie mówie ze sie zmieszcze w cenie) jezeli oferta i referencje się tobie spodobaja.

To możemy razem coś podziałać.

 

 

Pzdr.

 

 

Takie pytanie po co po nim jeździcie ? Podniecacie się tym ?

Ruffik dobrze zrobił, właśnie siedzę u brata. W zapasie powiedział jest jeszcze 10 tys. Ale to jeżeli nie będzie dało się na "skróty" .

 

 

BTW: będziesz miał klientów na te usługi ?
.

Tak, klienci napewno będą, ponieważ będzie sieć radiowa (ISP), ale to już ktoś inny wykonuje z tej firmy . Więc na potrzeby chociażby usług ISP. Co prawda śmieszne to, no ale . Kilka serwerów będzie na potrzeby pewnych projektów .

Rozglądałem się na allegro trochę za sprzętem używanym i wpadło mi klika ofert w oko . Jak będę w domu to wkleję linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z dnia na dzień będzie rosło o 10 k :) ? hmmm

 

Nie. Ale wczoraj brat mi powiedział "na szybko" jak byłem u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie wskazuje że jeżeli całość jest tak "na szybko" robiona to w pewnym momencie zapłacicie dwa razy, siec da się szybko przerobić z prądem będzie kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wygląda na pomysł bez przemyślenia. Rzucony od tak i róbmywink.gif

 

Nie do końca ! . Od nośnie sieci energetycznej to Brat załatwia nic mi nie wiadomo . Był u energetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

energetyka a upsy oraz agregat to inna sprawa w całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Projekt mozna zrobic, mysle ze klient zdaje sobie sprawe z budzetu jaki ma.

 

Kilka mniejszych projektow realizowalem, co prawda wiekszy budzet (SZR, maly agregat, baterie żeolowe) i pare fajnych rozwiazan.

 

Czas pokaże ;)

i proszę mnie nie minusować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zarwanej nocy z bratem stwierdziliśmy że nie warto pchać się w koszty. I wstawiamy szafę do lokalnego ISP . I teraz schody, gdzie mogę kupić szyny do szady żeby serwer ulokować. Bez różnicy jakie czy konkretnie pod model są szyny . Słyszałem o firmie . Asbis i jakimś userze co ma tu z WHT .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj model serwera i jeżeli masz model szafy, do każdego są inne, nie wszystkie wszędzie pasują. Mam tego uuuu sporo i trochę na stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

allegro.pl ebay.com

 

Napisz co masz, ostatnio sprzedałem szyny od IBMa i pare szuk HP. Może i coś dla ciebie znajdzie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o szyny do tajemniczego serwera bez podanego chociażby producenta, a co dopiero modelu, jest niczym pytanie, jakie koła mam kupić do mojego samochodu. A jakiego konkretnie? No mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byloby fajnie gdybys wstawil fotki z budowy serwerowni.

 

Zazwyczaj zdjecia sa juz gotowych pomieszczen, a fajnie jest zobaczyc tak od podstaw.

 

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Proszę bardzo. Ostatnio w moim regionie stanęła serwerownia DC za ponad 140 mln zl dla Ministerstwa Finansów.

 

http://kic.gov.pl/

 

To co zaobserwowałem w środku, technologia, systemy, rozwiązania pozostawia wiele do życzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×