Skocz do zawartości
kjpp

Kolokacja serwera awaria sprzętu.

Polecane posty

Witam.

 

Mam pytanie odnośnie kolokacji serwera. Okiem laika wygląda to tak, kupuję serwer, daję go firmię mającej DC oni go tam instalują i sobie działa.

 

1. Co się dzieje w przypadku awarii sprzętowej? Jak ja np. jestem we Wrocławiu a serwer w Warszawie, to dojazd trochę zajmie, i serwer będzie pare godzin offline?

 

2. Obecnie mam serwer w holandii za setup zapłaciłem około 1200 euro, i płacę śmieszną kwotę miesięczną. Czy w Polsce ktoś stosuje tego typu praktyki? Z tego też powodu zainteresowałem się kolokacją, ale obawiam się, że sam zakup sprzętu i problemy z nim mogą być zbyt skomplikowane dla zwykłego szarego człowieka jak ja?

 

3. Czy są może jakieś datacenter w których mogę kupić swój serwer (Oni kupują ja tylko płace) i później się nim zajmują, a ja śpię spokojnie?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Co się dzieje w przypadku awarii sprzętowej? Jak ja np. jestem we Wrocławiu a serwer w Warszawie, to dojazd trochę zajmie, i serwer będzie pare godzin offline?

Zasadniczo, to jest to robione na zasadzie "radź-sobie-sam".

Oczywiście większość poważnych obiektów posiada w dyżurce jakiś tam personel, gotowy za drobną dopłatą się ruszyć i jakieś tam czynności wykonać. Ale nie spodziewaj się, że będą mieli w pobliskim magazynie na stanie części zapasowe do akurat twojej zabawki. Więc je musisz dostarczyć jakoś samemu (np. dosyłając kurierem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umowy jaką masz z DC.

 

1) Jeżeli serwer jest twój i nie masz podpisanej umowy serwisowej z DC to sam musisz przyjechać i naprawić. DC ma oczywiście ludzi którzy umieją naprawić serwer ale rodzą się problemy w rodzaju ustawy o ochronie danych osobowych (osoby nieupoważnione nie powinny mieć dostępu do danych czyli do systemu) konieczność podania haseł itd.

 

2. Da się coś takiego w Polsce dostać. Sami możemy przygotować podobną ofertę, jest to kwestia porozumienia się co do cen. Zakup sprzętu jest prosty ale serwisowanie jest trudne. Przygotowujemy też pakiety serwisowe przy współpracy z niektórymi dostawcami sprzętu

 

3. Zapraszam bok@ONEDedyk.pl, lokalizacja ATM Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×