Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

reklamacja orange

Polecane posty

Gość Matmaxalez

Hmm, ja mieszkam w Belgii :) mysle ze jak wyslesz w Polsce to moze zwroca :) przeciez maja udzialy w TP to maja zyski xD. Moja siostra nie kupiła u operatora. Kupiła w Media Markt, nie zaleznie od jakies operatora, czysty system od producenta, a nie ze jeden przycisk na strone operatora przesyla i ze logo jest operatora. Prosto z fabryki jak mozna powiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matmaxalez dzięki wielkie , licze że chociaż uda się połowe odzyskać.

Odpowiednia prośba została już wysłana faksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie nie jest w tym nic dziwnego, jak nie masz wykupionego pakietu na internet, a telefon coś sobie 'łyka' to Ci nabije.

Przyczyna jest prosta.

Opłata jest pobierana za rozpoczętą sesję. Więc jeśli tak jak kiedyś w Tak-tak będziesz miał powiedzmy 8gr/100kB to nawet jak Ci zeżre jednorazowo 5B to i tak zapłacisz te 8gr. Sesja się zamknie i pozostałe 1019B przepadnie w niepamięć. Połączy się kolejny raz i zrobi to samo.

 

Jedyne słuszne rozwiązanie to wykup pakietu na internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to dobry temat do rozmowy o sieci Orange :D

 

jakiś czas temu przedłużyłem umowę z orange ( rok temu na 2 lata )

 

umowe przedłużyłem przez internet, otrzymałem telefon , wszystko ok , ale kilka tyg temu telefon przestał działać tzn wyświetlacz nie reaguje ( samsung avila ) . Chciałem oddać do naprawy w Salonie Firmowym Orange, dzwoniłem do BOK co jest potrzebne aby telefon oddać, wystarczyło kopia faktury zakupu telefonu . Ok pojechałem do salonu , okazało się że potzreba jeszcze karty gwarancyjnej - takiej karty nie otrzymałem z telefonem wiec miła pani poradziła mi zadzwonić do BOK Orange i poprosić o duplikat karty. Dzwoniłem i kolejna osoba z BOK Orange poleciła mi kontakt z producentem telefonu a On odsyła mnie do Orange ;)

 

 

Wiec co można zrobić ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co do pożerania kasy to w instrukcji na pewno (a przynajmniej powinno być) jest informacja jak wyłączyć lub zabronić samodzielnemu dostępowi do internetu przez telefon. U mnie np. jak włącze funkcję zawsze pytaj o połączenie to nawet automatyczna poczta mi się nie ściąga.

 

Co do orange i reklamacji - Zawsze się sprawdza kupując telefon czy jest wszystko (zawartość pudełka) czyli np. ładowarka, telefon, bateria, instrukcja, informacje o np. SAR, nowościach (to zawsze dają) i KARTA GWARANCYJNA (jeżeli nowy telefon z salonu bo z allegro to inna bajka). Najlepiej przeczytać na pudełku bo jest zawsze napisane co jest w środku czyli powyższe przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok ok , mija rok od zakupu a karty nie ma i kto mi moze wydać duplikat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

To reklamuj u sprzedawcy, termin zgodności z umową biegnie od dnia nabycia towaru i trwa 2 lata, niezależnie od gwarancji producenta, w przypadku rzeczy używanej może być skrócony do 1 roku.

Zapoznaj się z ustawą dnia 11 lipca 2002 roku: link

 

Jak co to można wysłać listem poleconym, mają 2 tygodnie na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu się zdenerwowałem i pojechałem ponownie do salonu firmowego Orange z telefonem i z pretensjami . wciskać promocje to potrafią ale gdy pojawi się problem z telefonem to już nikt nie wie co robić .

 

Konsultant w salonie firmowym Orange ( piłduskiego w Krk) przy mnie dzwonił do BOK w mojej sprawie i podobno mam czekać na list z duplikatem gwarancji- sie okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pretensji to ty i tak zbytnio nie możesz mieć. Taką karte gwarancyjną się odbiera przy otrzymaniu telefornu.

 

A nie w dniu dzisiejszym się obudziłeś że nie masz i masz pretensje do firmy...

W takich sprawach jedynie co moge napisać to cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Ale nawet jakby nie miał tej karty to może reklamować telefon. Ludzie mylą prawo reklamacji z prawem gwarancji producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KtosiK poczytaj dokładnie co pisałem wczesniej a nie pisz głupot , bedzie wszystkim żylo się lepiej .

 

Cały problem w tym że karty gw NIE BYŁO i problem pojawił się kto może mi ją wydać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba nie kazdy wie o czym jest temat , ToFFiK pocztaj albo nie komentuj ;)

 

Problem dotyczył kto może wydać duplikat i nie interesują mnie docinki w stylu "trzeba było "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki, że tak naprawdę, to nikt nie ma prawnego obowiązku wystawienia ci duplikatu karty gwarancyjnej. Ba, ogólnie nie ma obowiązku świadczenia gwarancji ;).

Więc brak owego dokumentu może świadczyć o tym, że po prostu nie zostało ci takie świadczenie przyznane i tyle... Pozostaje niezgodność towaru z umową/rękojmia, za którą odpowiada sprzedawca.

 

A ToFFikowi chodziło zapewne o to, że obecność takich dokumentów i ich "ważność" sprawdza się w trakcie zakupu... bo potem już prawnej okazji na to nie ma, i sprzedawca, jeśli nie będzie miał zbytnio dobrej woli, to pstryknie cię w nos środkowym palcem i pokaże drzwi wyjściowe. I będzie miał do tego święte prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×