Skocz do zawartości
kaszub1136

VPS pod serwery głosowe i gier

Polecane posty

Witam. Jestem zmuszony do zmiany serwera VPS z obecnego dostawcy z powodu dziwnych przerw w dostępie do serwera.

Chodzi głównie o to że mam postawione 3 serwery CoD4, 4 serwery team speak 3 i nie wiem jakim cudem na team speaku wszystko gra, rozmawia się idealnie bez żadnych przerw, a na CoD 4 co jakieś 20s. w grze jest lag, nie mówiąc już o lagach na początku rundy bo to już całkowita porażka (jak runda zaczyna się po 5 sekundach to ruszyć można się po jakiś 7 lub gorzej a jest tylko 6 osób na jednym serwerze, reszta stoi pusta). To teraz do rzeczy.

 

Wymagania:

Na tym serwerze ma chodzić strona na webspellu i forum phpbb by przemo, oraz 2x12 slotów CoD4 i 4x Team Speak 3 (razem 512 slotów/używam około 70).

 

Dane z PuTTY:

- CoD4:

procesor - 11.7% / 13.7% / 19.9%

ram - przy wczytywaniu map dochodzi do 60% ale jeszcze się nie zdarzyło aby mapy wczytywały się jednocześnie na kilku serwerach, przy 12 zajętych slotach dochodzi do max 30%

 

- TS3 :

procesor - 2.7%

ram - 1.0%

 

tyle pobierają z jednego rdzenia na i7 (2GHz) i 1.5GB

 

Wymagania sprzętowe:

Procesor - 2GHz (może być więcej)

Ram - 1GB (może być więcej)

Dysk - 20-40GB

Transfer - 300GB/mc (może być więcej)

OS: Debian 5

Cena max 50zł/mc

 

Przeglądałem już część ofert i po wstępnej rozmowie z vihost najbardziej mnie przekonuje ich oferta,

 

I jeszcze jedna sprawa co do lokalizacji to oczywiście najlepiej Polska ale mogą być też Niemcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najlepiej jak byś kupił taniego dedyka. Bo zawsze to łącze teoretycznie masz dedykowane więc nie będziesz miał takich akcji.

 

Do 50zł nie znajdziesz dobrego serwera aż NA TYLE SLOTÓW!!! :D

 

 

Przy tylu slotach / serwerach to ja bym się nie martwił o serwer a o łącze bo to jest w tej chwili najważniejsze. Co z tego że masz zapas ramu i procka skoro sobie nie radzi łącze.

 

 

I 2GHz pod tyle serwerów też może być za mało. Nie liczy się % tylko szybkość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś kupił taniego dedyka. Bo zawsze to łącze teoretycznie masz dedykowane więc nie będziesz miał takich akcji.

Łącze, to przewaznie masz wspoldzielone....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chodzi ci na VPSach czy Dedykowanych? Bo na dedykowanych to masz:

 

100mbit/s / 1 user

a na VPSach

100mbit/s lub mniej / XX userów :D

 

 

Chyba że hosting sprzedaje łącza np. 100mbit/s / 5 serwerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 50zł nie znajdziesz dobrego serwera aż NA TYLE SLOTÓW!!! :D

 

Napisałem że używam z TS3 tylko 70 slotów reszta jest tylko po to aby admini z reszty team speaków nie mogli sobie więcej nadać.

Co do małego dedyka to nie ten budżet.

 

Miałem na łączu 10Mb/s postawione team speaka i serwer cod4 (20slotów full) i nie było problemu 0 lagów.

 

Dajmy na to że łącze 100Mb/s jest podzielone na 5 vpsów. to na 100% te 70 slotów nie zrobi na nim wrażenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile transferu potrzebujesz i podaj konkretną specyfikację oraz lokalizację serwera.

Oczywiście podaj dokładny miesięczny budżet. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe:

Procesor - 2GHz (może być więcej)

Ram - 1GB (może być więcej)

Dysk - 20-40GB

Transfer - 300GB/mc (może być więcej)

OS: Debian 5

Cena max 50zł/mc

 

Przeglądałem już część ofert i po wstępnej rozmowie z vihost najbardziej mnie przekonuje ich oferta,

 

I jeszcze jedna sprawa co do lokalizacji to oczywiście najlepiej Polska ale mogą być też Niemcy :D

 

 

Ile transferu potrzebujesz i podaj konkretną specyfikację oraz lokalizację serwera.

Oczywiście podaj dokładny miesięczny budżet. ;)

 

1 post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci na VPSach czy Dedykowanych? Bo na dedykowanych to masz:

 

100mbit/s / 1 user

 

 

gdzie? dedykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajmy na to że łącze 100Mb/s jest podzielone na 5 vpsów. to na 100% te 70 slotów nie zrobi na nim wrażenia:)

taaa 5 vpsów. 50 jest bliższą liczbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To był przykład jejku chłopcy :D Nie prowadzę firmy to nie wiem ile jest wstanie tam upchnąć ;) (wiem że niektóre firmy i postawią tam 500 vpsów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA akurat teraz przenoszę kolegi gamming na pakiet dedykowany za 100 zł z liderhost . Zobaczymy ;D . Ew. przy twoich wymaganiach, dobrze nam sie sprawował Hitme ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Gdyby nie ten procesor to budgetvps najwyższy pakiet byłby dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tzn jeśli chodzi o procesor to teraz mam 2GHz ale na 3 serwery cod4 wiec jakies 1.5 lub 1.7 powinno wystarczyć tylko chcialem mieć jakiś mały zapas. Jeżeli dało by sie w hitme wynając serwer:

Procesor - 1.5/1.7

Ram - 1GB gwarantowany

Transfer 200GB (tyle idzie na 3 serwery cod4)

Cena max 50zl/mc

to bym byl bardzo zadowolony.

Jesli jakaś inna firma oferuje coś podobnego tylko w pl (chodzi o pingi, jak wiadomo w grach i serwerach głosowych to minimalnie mniejszy ping daje wielką satysfakcję)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Myślę że jak byś napisał do administracji to może by ci skleili jakiś tani pakiet do 50zł (przyciąć transfer i procek a dodać ramu) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Oferta z hitme, którą dostałem na maila to 90zł/mc czyl nie dla mnie :)

 

Jakieś inne oferty??

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<br />Zajrzyj tutaj <a href='http://www.hetzner.de/en/hosting/produktmatrix_vserver/vserver-produktmatrix' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='external'>http://www.hetzner.d...r-produktmatrix</a><br />

Nie korzystałem z ich oferty, nie wiem jak tam z CPU.<br />

<br /><br /><br />

Odpada. Nie znam niemieckiego a mój angielski jest w strasznym stanie. :)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

 

Powiem tak, serwer utrzymuje pewien gaming, a ostatnio mają opory w płaceniu, więc muszę okroić koszta.

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety ale przy takim funduszu ciężko będzie znaleźć coś solidnego. Miałem polecać IONIC, ale zobaczyłem fundusze i zrezygnowałem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to usługi budżetowe (http://budgetvps.pl/ np.), ale... sądzę że przy takich rozwiązaniach ciężko będzie ze stabilnością i poprawnością działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za oferty. Tylko mam jedno pytanie: co bedzie wydajniejsze - procesor 1,7GHz czy 2x1GHz?

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×