Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Suchy*wolk

[Przedłużenie domeny] - dlaczego takie różnice w cenie ?

Polecane posty

Witam. Za kilka tygodni wygasają moje dwie domeny, myślę aby je przenieść do innej firmy, ponieważ za przedłużenie nie mam zamiaru płacić ponad 70zł za odnowienie domeny, jak w innej firmie są ceny mniejsze.

 

1.Pytanie moje natomiast dotyczy różnicy w cenach, dlaczego są aż tak duże ?

 

2. Są różni dostawcy domen, Czy wszystko idzie z jednej hurtowni domen ?

 

Przejść do firmy, która oferuje przedłużenie domen najtaniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. To ustala każda firma sama - każdy partner ma ceny takie jak wypisane tu -> http://www.dns.pl/porozumienie/oplatyp.html

2. Jak wyżej link - głównym rejestratorem jest NASK - on posiada partnerów (http://www.dns.pl/porozumienie/partner.html) którzy mogą bezpośrednio rejestrować domeny. I tutaj wąż jest długi - są jeszcze "partnerzy partnerów" - tj. firmy nie posiadające statusu partnera NASK'u, ale działają pośrednio przez inne firmy współpracujące z NASK.

 

Przykładem może być HRD.pl - jest bezpośrednim partnerem NASK, a z HRD współpracuje wiele firm korzystając z ich partnerstwa z głównym rejestratorem domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Im więcej firma ma pośredników (Twoja domena > Firma1 > Partner NASK > NASK) to jest drożej bo każdy pośrednik nalicza sobie dodatkową opłatę. Niby nie wielka ale im więcej pośredników to jest drożej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK może udzielić Partnerowi NASK rabatu w wysokości do 65% (70% w 2005r.) co jest powszechnie wiadome.

 

Czyli te ceny cennikowe, mogą być mniejsze.. To by tłumaczyło ceny HRD rejestracja .pl 10 zł netto nask 9,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena w jednej firmie to - 45zł, a w drugiej to 70zł, to nie ma to wpływu na jakąkolwiek jakość ?

 

Mowa o domenie .pl

---

Gdzie jest najtaniej w takim razie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

W jakości samej domeny nie. To raczej kwestia poziomu jakości obsługi firmy. Musisz się tez zastanowić: skoro dana firma zarabia 0 lub złotówkę na domenie to z czego ona żyje I jak może zapewnić wysoką jakość obsługi? Wtedy masz takie firmy jak OVH - -nikomu nie życzę rozmowy z ich blondynkami na supporcie. Nic nie załatwisz, a rozmowa jak z osobą niepełnosprawną umysłowo. :/ Nie brzmi to dobrze, ale jak ktoś miał przyjemność z ich BOKiem to chyba wie co mam na myśli i mnie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o domenie .pl to obecnie najtańszy jest chyba glowanet (41 netto). Tanie są jeszcze: ovh.pl, masternet.pl, dropped.pl.

Co do jakości to właściwie nie ma różnicy. To tak jak z bułkami. Nie ma znaczenia czy kupisz w sklepie u Krysi czy u Zosi, bo zarówno Krysia jak i Zosia sprzedają bułki z tej samej piekarni.

 

edit: nrm był pierwszy

A co do OVH to wiem o co chodzi :D, ale do domen jako tako supportu nie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NASK może udzielić Partnerowi NASK rabatu w wysokości do 65% (70% w 2005r.) co jest powszechnie wiadome.

Jakieś może źródło tej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Najtaniej to w hrd.pl bedzie (mysle) [albo zostań partnerem NASK tylko poczatek bedzie drogi (10k). chociaz nie wiem czy sie opłaca]

Bo jak widze cenniki innych firm, to nie za bardzo sie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy za zmianę albo zrezygnowanie z usług hostingu oprócz opłaconego abonamentu coś się traci, czy są jakieś kary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nic nie płacisz pod warunkiem że firma XXX nie wpisała tego do umowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj drugi post w tym temacie.

Mnie wydaje się, że zacytowany przez ciebie fragment z HRD aktualny był przed zmianą cen/zasad NASK. A teraz, to nikt nie ma stricte rabatowych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×