Skocz do zawartości
Gość

Problem z VPS

Polecane posty

Gość

Witam mam mały problem z VPSem dzierżawionym od VPSinn.pl

Dane techniczne:

3 x 2.0 GHz

1024 MB RAM / 2048 MB BURST

40 GB HDD

800 GB Transfer

 

Na tym vpsie mam postawione forum [około 100uników dziennie]+panel administracyjny [iSP manager]

Problem polega na tym, że po uruchomieniu serwera cs [25slot] po około 30-60 min cały VPS pada i nie działa serwer ani forum, to samo się dzieje gdy postawie serwer shoutcast lub ventrilo.

Pisałem w tej sprawie do supportu wysłałem im logi serwera i uznali że wszystko w logach jest ok.

W sprawach administracji serwerem jestem nieco zielony.

 

za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zainteresować się chyba większą ilością RAM'u.

Pamiętaj, że burst nie gwarantuje Ci stałej dostępności 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum ze 100 uu dziennie to obciążenie praktycznie żadne, bez problemu powinien śmigać na tym serwer CS.

 

Spróbuj może w nocy wyłączyć na chwilę serwer www, ISP i wtedy sprawdź jak działa CS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwer gier to nie pomogę Ci w tej kwestii w ogóle. Nigdy nie wnikałem w to, ale przy wolnej chwili mam zamiar nadrobić braki.

Forum ze 100 uu dziennie to obciążenie praktycznie żadne, bez problemu powinien śmigać na tym serwer CS.

Zgadzam się.

 

Warto abyś pamiętał o najczęstszych przyczynach wysycenia zasobów serwera:

  • nieprawidłowa struktura bazy danych MySQL
  • błędnie działający skrypt
  • niezoptymalizowane zapytania MySQL
  • duże wymagania zainstalowanego skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może ci serwer CS coś rozwala i zabija się wszystko? Uptime masz normalny czy cały serwer ci się resetuje? Może po prostu dodaj wszystko do "autostartu" i nie będzie to odczuwalne a będziesz miał chwilę żeby coś z tym zrobić. Jeżeli bez restartu no to masz problem większy gdyż musi ci coś nie działać... Pokaż w htop ile masz wolnego/zajętego ramu. Może po prostu hosting ci wyłącza serwer bo zajmujesz za dużo wspólnego ramu?

 

Wydaje mi się że serwer CS masz źle zrobiony i on ci wszystkie procesy bije po twarzy (ale to moje zdanie mogę się mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje mi się że serwer CS masz źle zrobiony i on ci wszystkie procesy bije po twarzy (ale to moje zdanie mogę się mylić)

Serwer chyba nic nie powala, przy postawieniu serwera shoutcast dzieje się to samo.

 

Może ci serwer CS coś rozwala i zabija się wszystko? Uptime masz normalny czy cały serwer ci się resetuje?

Uptime jest w screenie niby procesy działają ale na serwer ani forum brak dostępu dodam że panel administracyjny ISP działa]

 

 

 

 

W załączniku screen z HTOP

Nie wiem dlaczego są dwa procesy HLDS jak mam tylko 1 serwer odpalony.

post-9653-0-67398500-1294400310.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wchodząc prze ip: http://178.63.168.242/ forum się odpala przez domenę też.

 

Na GT widzę że działa (7 botów) i czasem ktoś gra. (nawet kilka godzin) A serwer CS tak ma że działa na kilku procesach (norma)

 

Ze screena wygląda jak by ci się cały serwer resetował (2h działania serwera)...

/// kiedyś miałem to samo w logout a na innym normalnie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×