Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
0g0r

Hosting intenetowy

Polecane posty

Witam,

Chciałbym Was spytać jak to jest z założeniem działalności jak RapidShare. Jak wygląda sprawa podatków i VAT-u. Z użytkownikami rozliczałbym się poprzez PayPal, a raz w miesiącu przelewał sobie moją 'działkę' na własne konto.

 

Kolejne moje pytanie to, czy osoba niepełnoletnia może zostać osobą, która by były upoważniona do podpisywania umów etc.

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli os nie pełnoletnia to bodajże trzeba iść do sądu i wyjaśniać po co Ci firma etc. trzeba zapłacić za wszystko itd. co nie ma sensu, lepiej na rodziców / dobrych znajomych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mógłbyś także poczekać do 18stki jak ci nie dużo brakuje, bo rodzice mogą się nie zgodzić ;)

 

Ja bym i odradzał taką działalność bo bardzo trudno może ci być przebić się na rynku. Istnieje dużo takich działalności i musiałbyś mieć baaaardzo dobrą ofertę żeby coś zdziałać. Do tego potrzebne są ci dobre serwery dedykowane (jeden wystarczy tylko na początek). Serwery muszą mieć bardzo duże dyski i duży transfer. Więc kilkanaście tysięcy złotych na początek byś musiał wyłożyć.

 

Serwer - +/- 5000zł miesięcznie a zapewne zwracać ci by się zaczęło po kilku-kilkunastu miesiącach, zależnie od reklam i kont premium ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Serwer - +/- 5000zł miesięcznie a zapewne zwracać ci by się zaczęło po kilku-kilkunastu miesiącach, zależnie od reklam i kont premium

Bez przesady.

http://www.100tb.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie no ale wiesz na taką działalność to juz jeden serwer nie styknie ;)

 

+/- 1300zł serwer z 12 dyskami 1000GB to trochę mało jak będzie chciał jakiegoś raida ;) A jak mu zaczną

wrzucać pliki liczone w GB to jeden serwer mu się w tydzień zapełni :D

 

 

Lepszy biznes by zrobił robiąc coś takiego jak megavideo :) Co prawda pilnować by musiał praw autorskich ale na kontach premium więcej zarobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... nie martwcie się o takie 'pierdoły'. Wszystko już zaplanowane, mam ekipe etc. Tylko teraz pytanie jak to jest z płatnościami ZUS (jaka kwota/pracownik) oraz w szczególności z VATem. Czy takie działania też muszę odprowadzać? Czy po prostu przesyłam swoje pieniądze na konto i rozliczam się - te 18% w ramach podatku dochodowego.

 

 

 

Proszę was o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, że działalność.

 

 

Zresztą po co ja się tutaj udzielam, mam przecież zero reputacji.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Łatwiej ci będzie jak znajdziesz księgową. Da się coś znaleźć od 100-150zł tym bardziej jak będziesz miał kilka FV na krzyż. Z takich pytań po forach wiele się nie dowiesz tym bardziej, że się na tym nie znasz.

 

Wszystko musisz odprowadzać, wszystko musisz płacić. ZUS na start jakieś 400 zeta, VAT to od przychodów, do tego PIT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz rozliczać się za wszystko, za każdy wpływ na konto Twojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy pomysł Inkubatory.

 

Poszukaj:

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

 

 

 

 

Licz koło 5 tyś. za skrypt , serwery na początek koło 10 tyś. zł oraz wypłaty dla uploaderów (bez tego się nie przebijesz).

 

Dla jednej osoby musisz przeznaczyć 500GB miejsca(takie standardy) ,przez pierwszy miesiąc powinieneś koło 100-200 uploaderów złapać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pienio - dzięki za fatygę, ale już pisałem, że nie o to chodzi. Tą kwestię mam już opracowaną.

 

Chodzi mi o VAT i Podatek dochodowy.

 

Dostaję kasę na PP od firm np z reklam. Następnie wypłacam dajmy na to 70% uploaderom i 30% mam dla siebie i przelewam je na polskie konto bankowe.

Z tych 30% opłacam serwer, całą ekipę.

 

Więc czy z tych 30% się rozliczam? Jako podatek dochodowy? Co z VATem? To podatek odliczamy od dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rozliczasz się z całości a to co zostanie to dopiero wypłacasz (nie jestem pewny bo nie prowadzę firmy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pienio - dzięki za fatygę, ale już pisałem, że nie o to chodzi. Tą kwestię mam już opracowaną.

 

Chodzi mi o VAT i Podatek dochodowy.

 

Dostaję kasę na PP od firm np z reklam. Następnie wypłacam dajmy na to 70% uploaderom i 30% mam dla siebie i przelewam je na polskie konto bankowe.

Z tych 30% opłacam serwer, całą ekipę.

 

Więc czy z tych 30% się rozliczam? Jako podatek dochodowy? Co z VATem? To podatek odliczamy od dochodu.

 

Zostań "nievatowcem" nie będziesz miał takich problemów, tylko będziesz odliczał 19% od dochodu. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Do 40 tys rocznie o ile dobrzevpamietam.

 

A zastanawiales sie nad firma za granica? Np usa, delaware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem. Jednak nie wiem, czy nie będzie problemów, jeśli działalność zarejestruje w Delaware, a pieniądze raz w miesiącu będę przelewał do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest pytanie, które stawia sobie 1/5 użytkowników tego forum : ) w tym i ja, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. No dobra. W tym momencie muszę zarejestrować w Polsce. Jakoś to będzie. Także płacę z tego co dostane na konto zarejestrowane w Polsce 19% i z VATem się nie bawię tak? Do 40 000 rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem. Chyba w przyszłości będę to robił. Jak na razie w Polsce trzeba się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bigsmok

No a co z ryczałtem...jak dobrze pamiętam zwalnia z jakieś opłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryczałt, karta podatkowa, zasady ogólne, podatek liniowy - to tylko sposób rozliczania się z fiskusem dla podatku PIT.

 

Albo stała zryczałkowana kwota (karta podatkowa), albo dynamiczna kwota w zależności od dochodu (ryczałt ewidenc. / podatek liniowy), albo progowo 18/32% przy zasadach ogólnych.

 

Tylko, że PIT/CIT to nie ma nic wspólnego z podatkiem od towarów i usług (VAT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A powiedzcie mi jak to jest z VATem? Np przy zapłacie za serwer czy wypłatach dla użytkowników. Wypłacam im dajmy na to 2 000zł, to do tego muszę do państwa odprowadzić z tego 23%, czyli 460zł? Dodatkowo oni rozliczają się z tego jako dochodu?

Jaki dokument mam im wysyłać, deklarujący, że rozliczą się oni we własnym kraju, sami itp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Kolego zacznijmy od początku.

 

PayPal nie może być prywatny.

Musisz założyć PayPal na firmę, podpiąć pod konto bankowe/kartę kredytową założone na firmę.

Od tego momentu wszystkie operacje przeprowadzane za posrednictwem PayPal-Karta-konto są w rozumieniu prawa operacjami finanowymi firmy i podlegaja stosownym przepisom skarbowym oraz o podatku VAT.

 

Możesz starać się o zwolnienie zarówno z VAT jak i z Podatku, co w specyficznych sytuacjach jest rozpatrywane pozytywnie, lecz watpie być dostał.

 

O szczegóły zgłoś się do kancelarii podatkowej. Nie sadze, aby ktos udzielił ci trafniejszej informacji, a to bedzie dla twojego dobra, bo późniejsze powoływanie sie na informcje zdobyte na jakimś forum to kiepska podstawa prawna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×