Skocz do zawartości
eXoduse

Wycena forum dyskusyjnego + domeny

Polecane posty

Chciałbym poprosić w miarę możliwości o ocenę czy pewne forum dyskusyjne razem z domeną .pl ma jakąś wartość. Z grubsza jest to forum dyskusyjne (początkowo poświęcone jednemu serialowi telewizyjnemu, a później tematyka została poszerzone o kolejne pozycje) utworzone w 2007 roku (domena zarejestrowana została: 2007.06.28). Jeżeli chodzi o statystyki forum to ma ono ponad 2000 tematów, co przekłada się na prawie 130.000 postów (wszystko tworzone przez użytkowników tego forum, nie było żadnego kombinowania z dokupowaniem baz lub kopiowaniem treści z innych for). Po wrzuceniu do Googla „site:adres” wyskakuje „Około 16,700 wyników (0,09 s)”. Statystyki wejść z całego ubiegłego roku prezentują się następująco:

 

http://i51.tinypic.com/20z1fmf.png

 

Także na podstawie tych informacji możecie stwierdzić czy takie forum ma jakąś wartość? Z góry dziękuje za odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Czyli powiedzmy, że za 700zł powinienem nie mieć problemu ze znalezieniem kupca? Czy celować trochę niżej jeszcze?

 

Poza tym dzięki za odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak się potargujesz to sprzedaż od 300 do 800 :rolleyes: Zależy od tego czy dobrze się Targujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na speedtest, jak sprawdziłem to cena twojego forum wynosiła ok. 117 zł. Więc tak od 100 do 300 zł, no chyba że się dobrze będziesz targował, to nawet więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na speedtest, jak sprawdziłem to cena twojego forum wynosiła ok. 117 zł. Więc tak od 100 do 300 zł, no chyba że się dobrze będziesz targował, to nawet więcej. ;)

 

Powiedz mi gdzie za ~100zł kupuje się fora ze 120k. postów i ~300u na dobę - zamiast sprzedawać swoje dokupię sobie z pięć sztuk takich i wtedy będę sprzedawać jako największe forum w PL o takiej tematyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież speedtest głównie patrzy po PR. Zlecenie SEO za kilkadziesią/set złotych i jest forum jak ta lala ;) Ale on pewnie nic nie robił z tym pod tym względem, lub nawet do przeglądarek nie dodał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież speedtest głównie patrzy po PR. Zlecenie SEO za kilkadziesią/set złotych i jest forum jak ta lala :D Ale on pewnie nic nie robił z tym pod tym względem, lub nawet do przeglądarek nie dodał ;)

 

Do przeglądarek? A PO CO? Na gg wołałem ludzi i tak dobiłem ponad 15k. rejestracji (zaraz pojawi się kolejny spec od wszystkiego więc uprzedzę - patrz po ID ostatniej rejestracji... osobiście nie przepadam za kolekcjonowaniem kont na które ludzie się nie logują parę miesięcy).

 

A teraz grzecznie proszę wszystkich "specjalistów" o zachowanie swoich przemyśleń dla siebie - oszczędźcie sobie dalszego ośmieszania ... Bym się rozpisał ale powyżej sześciu linijek nie czytasz pewnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przepraszam nie do przeglądarek tylko do wyszukiwarek ;) Co ja za głupoty piszę :D

 

Najwyższa pora odespać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale oferta pachnie ściemą... 130k postów napisane przez 500 użytkowników?! Nie jestem skory w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałeś kiedyś własne forum? Sadzę, że nie. Sprawa jest prosta - ja nieużywane konta, bądź z pojedynczymi wpisami usuwam regularnie. Ile było rejestracji od początku łatwo sprawdzić, ponieważ numery ID są przyznawane poklei bez względu na usunięcie użytkownika - nie jest on nadpisywany nowym profilem. Najnowszy użytkownik ma ID=15767, biorąc pod uwagę, że pierwsze konto założone przy instalacji skryptu miało ID=2 ... wychodzi, że gdyby mnie kręciły cyferki w statystykach teraz sprzedawałbym forum z 15766 użytkownikami. Tylko co z tego? Trzonem większości postów jest grupa stałych użytkowników - tak jak wszędzie (zapraszam do rejestracji i posortowania użytkowników według ilości postów). No ale takich rzeczy nie będę tłumaczył - prosiłem o pomoc w wycenie a nie zaczepki rodem z onetu.

 

Pozdrawiam i życzę niektórym znalezienie ciekawszego zajęcia niż tropienie spiskowych teorii dziejów wśród sprzedawców for ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To jeszcze zależy od społeczności tego forum i tematyki. Jeżei są stali użytkownicy co prowadzą stałe dyskusje to może się nazbierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×