Skocz do zawartości
HyperHost

Szukam serwera dedykowanego pod firmę hostingową

Polecane posty

Witam, jak w temacie - szukam ciekawej oferty na serwer dedykowany.

 

Przeglądałem oferty m.in. OVH, Hetzner, Leaseweb, i innych.

Z OVH przypadł mi do gustu ten serwer (link), w hetzner ten (link) - leaseweb skreśliłem.

 

Doczytałem się na forum tego, że hetzner po przekroczeniu transferu ( w tym przypadku 5TB ) blokuje na stałe łącze na poziomie 10mbps, moje pytanie do Was czy to prawda ?

 

Kolejne pytanie to jaką firmę polecacie pod taką działalność, gdzie najlepiej umieścić serwery oraz czy dobrym wyborem było by wybranie OVH.

 

Budżet miesięczny na serwer mam na chwilę obecne do 1,500zł

 

Pozdrawiam,

Robert Kołodziejczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałem się na forum tego, że hetzner po przekroczeniu transferu ( w tym przypadku 5TB ) blokuje na stałe łącze na poziomie 10mbps, moje pytanie do Was czy to prawda ?

 

Tak, pisze przecież na ich stronie :D w ovh również masz limity. Na Twoim miejscu raczej celowałbym w hetznera. Co do większych możliwości, to samo zrobisz na vps'ie, a są to dużo mniejsze koszta. Po co wydawać Bóg wie ile, skoro można zaoszczędzone pieniądze wrzucić np. w reklamę? Gdy będzie więcej klientów, spokojnie będzie można się bawić w dedyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, gdyby przyjąć - wybieram Hetzner - na początek 10TB by wystarczał ? I jak by to wszystko chodziło przy ograniczeniu do 10mbps ( stawiam, że dosyć kiepsko )

 

Nie ma innych firm z podobnymi ofertami lecz z większym limitem transferu ?

 

Tak poza tematem, mam pytanie. Księgowy wyjechał i nie mam z nim obecnie kontaktu a muszę wiedzieć czy kupując serwer/y w niemczech mogę odciągać podatki dla firmy w Polsce ?

 

Dodam jeszcze pytanie o dyski.

 

Duża różnica jest pomiędzy dyskami SATA II a SAS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

Jeśli posiadasz NIP z dopiskiem EU to możesz odliczyć, to jeden papierek w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz NIP z dopiskiem EU to możesz odliczyć, to jeden papierek w US.

 

Skoro tak to wygląda, muszę zdecydować się na dedyka w OVH. Chyba, że znacie inne Polskie firmy godne polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka, jednak posiadam w/w wpis.

 

Więc, jeszcze raz spytam - co lepsze OVH czy Hetzner ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wykorzystałeś 5 TB, a już wołasz o 10 ;)

W ovh przeważnie nie działa licznik danych i bywa, że możesz nawet 1-2 TB więcej wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wykorzystałeś 5 TB, a już wołasz o 10 ;)

W ovh przeważnie nie działa licznik danych i bywa, że możesz nawet 1-2 TB więcej wyciągnąć.

 

Skoro pozwalają mi obecnie na to finanse, chciałbym się zabezpieczyć. Poza tym nie zamierzam zwinąć się szybko ;)

 

Jeszcze pytanie, duża różnica pingów będzie pomiędzy OVH a Hetzner ? Oraz czy ta różnica pingów będzie miała jakieś większe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Skoro pozwalają mi obecnie na to finanse, chciałbym się zabezpieczyć. Poza tym nie zamierzam zwinąć się szybko

Ale po co płacić za 10TB, skoro w pierwszym miesiącu ledwo 250-500GB zużyjesz...

Chyba że robisz "wszystko nielimitowane"

Jeszcze pytanie, duża różnica pingów będzie pomiędzy OVH a Hetzner ? Oraz czy ta różnica pingów będzie miała jakieś większe znaczenie.

Nie jest to duża różnica, 6-15ms. Niezauważalna dla end-usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Za pewne i tak będziesz migrował od serwerowni do serwerowni bo zawsze coś jest nie tak ;) (życzę jak najlepiej ale widać różnie to bywa)

 

Lepiej nie przepłacać na początku a za 2-3 miesiące przejść na lepszą maszynę z większym transferem (i być może droższą niż stać Cię obecnie). Klientów przybędzie, maszyna zyska większe obciążenie i sam zobaczysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, chcąc uniknąć takich problemów - piszę do Was ;)

 

W przyszłości mam plany, aby założyć swoje datacenter w Holandii - obecnie uczę się w tym kierunku również w Holandii. Ale czas pokaże ;)

Ten hosting ma być dla mnie takim pozytywnym doświadczeniem które przyda mi się później, a może nawet uda się ten hosting prowadzić do czasu aż będę chciał otworzyć swoje datacenter.... kto wie.

 

Więc, skoro te pingi nie mają aż takich wielkich różnic, jestem za OVH ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×