Skocz do zawartości

Polecane posty

Ponownie nie ma możliwości zapisania sygnaturki zgodnie z zasadami, pomimo wpisania 4 linii system zapisuje tylko do 3:

 

[#10211] Sygnatura może zawierać maksymalnie 4 linii

Kiedy to w końcu zostanie poprawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie nie ma możliwości zapisania sygnaturki zgodnie z zasadami, pomimo wpisania 4 linii system zapisuje tylko do 3

U Ciebie są cztery linie.. :)

 

Nie jest to związane przypadkiem z szerokością tego forum?

Oczywiście jest to związane.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15: a jak zwężysz przeglądarkę to i mogę Twój post po jednej literce wyświetlić. Nowa linia to zwykle <br /> na stronie, a nie to, co widzisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek: tak, jakbym widział nową pustą linię u Ciebie w sygnaturze. Na pewno nie klikasz w enter przed wysłaniem sygnatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą sygnaturką to mam problemy od czasu zmiany skórki na forum na nową.

 

Ja mam ekran 1920x1080 px i tam mam 3 linie, ale sprawdziłem na lapku i przy rozdzielczości 1366x768 są już 4 linie.

No to prawdopodobnie wina mojej wysokiej rozdzielczości, WHT powinno to jednak poprawić przecież nie wszyscy używaja takiej samej wielkości ekranu.

 

DawPi sprawdzę jeszcze tą pustą linię o której wpomniałeś, może to coś da. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość nie ma nic do rzeczy.. To tylko oczy tak widzą, a nie inaczej.. Nowa linia to '<enter>'. Kto kumaty zobaczy to w kodzie:

if( substr_count( $testSig, "<br />" ) >= $sig_restrictions[5] )
{
$sig_errors[] = sprintf( $this->lang->words['sig_toomanylines'], $sig_restrictions[5] );
}

(tak, jak pisałem - liczy nowe linie - <br /> )

 

 

Bo przecież sprawdza to głupia maszyna, a nie Bartek czy Tomek - za każdym razem, jak ktoś edytuje sygnaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Nowa linia to zwykle <br /> na stronie, a nie to, co widzisz..

 

Niby tak, ale IP.Board nie sprawdza długości tekstu po tym ile wstawisz enterów/nowych linii.

 

Zachowanie jest takie, że co 80 znaków wstawiana jest wirtualna <br /> a następnie przy sygnaturkach masz prosty warunek:

 

 if( substr_count( $testSig, "<br />" ) >= limit_linii )

 

Więc jak wpisujesz długi tekst to może się zdarzyć tak, że podając tylko jedną linię tekstu forum zwróci informacje na temat błędu, że przekroczone są 4 linie.

 

 

@MZone Group rozwiązanie jest zatem proste :) musisz skrócić teksty a Twoje 3 linijki nie będą traktowane jak 4 :)

 

Edit.

 

Rozdzielczość nie ma nic do rzeczy.. To tylko oczy tak widzą, a nie inaczej.. Nowa linia to '<enter>'. Kto kumaty zobaczy to w kodzie:

 

No to chyba nie skumałeś, albo nie prześledziłeś kodu :) bo nie ma nic bardziej mylnego niż sądzenie, że tylko nowa linia może być liczona do sygnaturki jako linia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie jest takie, że co 80 znaków wstawiana jest wirtualna <br /> a następnie przy sygnaturkach masz prosty warunek:

Wirutalne? br to br. Tak czy inaczej nie co 80, a co określoną ilość w ACP - wartość tę można zmienić. Jakbyś poszukał w ACP to byś wiedział, że takie coś istnieje. ;)

 

Więc jak wpisujesz długi tekst to może się zdarzyć tak, że podając tylko jedną linię tekstu forum zwróci informacje na temat błędu, że przekroczone są 4 linie.

Wpisuję 3, system parsuje je na 4 ( ze względu na to powyższe ustawienie ).

 

Bo to chyba nie skumałeś, albo nie prześledziłeś kodu :) bo nie ma nic bardziej mylnego niż sądzenie, że tylko nowa linia może być liczona do sygnaturki jako linia ;)

Dzięki. Daj kod który o tym świadczy - poślij na PW, nie ma sensu tutaj robić aż takiego offtopu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Nad warunkiem, który zacytowałeś masz odpowiedni kod ;)

Wiem, że w ACP jest takie ustawienie i podałem na jego podstawie właśnie owe 80 znaków. Nie brałem tego z domyślnego argumentu wywoływanej metody tylko z ustawień w ACP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przypomina mi się, jak dostałem ostrzeżenie o te linie... tyle, że ja miałem 3 linie, bo większy monitor niż - pożal się boże (nie wskażę palcem który) "moderator". Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ekran 1920x1080 px i tam mam 3 linie, ale sprawdziłem na lapku i przy rozdzielczości 1366x768 są już 4 linie.

Nie był to problem Twojej rozdziałki, ponieważ ja na dokładnie tej samej rozdzielczości monitora czyli Full HD miałem u Ciebie 4 linie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×