Skocz do zawartości
markonix

[vps/dedyk] Poszukuje

Polecane posty

Witam,

 

poszukuje dobrego VPSA lub taniego serwera dedykowanego (z naciskiem na te drugie) do hostowania 3-4 sporych stron (duże sklepy, serwisy) i do tego wielu małych stron (dla klientów, zwykle proste strony - wizytówki).

 

Ze względu na mało optymalne skrypty potrzebuje dosyć dobrego procesora - szacuje, że minimum 4gb ramu.

Transfer miesięczny na ten moment to około 250gb, tak więc docelowo potrzebowałbym minimum 500-1000gb/msc.

Dysk 50-100gb (mile widziane ssd, albo inne szybkie).

 

Z pozostałych kwestii:

- instalacja od zera (php,mysql,apache)

- DA ( dożywotnio)

- pomoc w zarządzaniu (aktualizacje php, doradztwo, update, backup, bezpieczeństwo itd.)

- pomoc w przenosinach serwisów z zwykłych hostingów

- indywidualne podejście, pomocny support

 

Budżet: 200-400zł / msc w zależności od parametrów oraz opłaty instalacyjnej.

Jestem skłonny podpisać umowę na czas określony.

 

Serwer potrzebuje równo z nowym rokiem.

 

Mile widziane oferty konkretnych firm.

 

GG: 3195122

Inne dane kontaktowe mogę podać na PW/GG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzany dedyk z dożywotnim DA, sensownym konfigiem, szybką reakcją supportu, mocnym prockiem i +4GB ram. Przy umowie na czas określony będzie łatwiej, ale bez szału. Może luknij na ionic.pl i zagadaj, ale dobry managed z maszyną w Polsce się raczej w tych widełkach nie zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzany dedyk z dożywotnim DA, sensownym konfigiem, szybką reakcją supportu, mocnym prockiem i +4GB ram. Przy umowie na czas określony będzie łatwiej, ale bez szału. Może luknij na ionic.pl i zagadaj, ale dobry managed z maszyną w Polsce się raczej w tych widełkach nie zmieści.

 

Zastanawia mnie ten managmend jak to jest w praktyce.

Ceny samych serwerów (root) od zarządzanych różnią się kwotą ok 200zł - spora różnica.

 

I teraz na serwerze bez managment coś mi się uszkodzi, zadzwonię do dostawcy to usłyszę "kupił Pan bez zarządzania to proszę sobie radzić samemu" ? Jeśli to mój pierwszy dedyk to na pewno na początku może mi sprawić trochę kłopotów ale może dam radę np. mieć zarządzanie np. przez 3 msc, a potem admin wytłumaczy "tu backupy, tu radze to i to, jakby co pytaj" , no i potem tylko w razie problemu typu upgrade php czy mysql'a to zapłacę oddzielnie lub poproszę o pomoc. Serwery root widziałem bardzo fajne w moich widełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Różnica jest taka a nie inna, bo tyle kosztuje usługa administracji. Jeśli ktoś ma stale monitorować serwer, reagować w razie awarii, to nie będzie tego robić przecież za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ten managmend jak to jest w praktyce.

Ceny samych serwerów (root) od zarządzanych różnią się kwotą ok 200zł - spora różnica.

 

I teraz na serwerze bez managment coś mi się uszkodzi, zadzwonię do dostawcy to usłyszę "kupił Pan bez zarządzania to proszę sobie radzić samemu" ? Jeśli to mój pierwszy dedyk to na pewno na początku może mi sprawić trochę kłopotów ale może dam radę np. mieć zarządzanie np. przez 3 msc, a potem admin wytłumaczy "tu backupy, tu radze to i to, jakby co pytaj" , no i potem tylko w razie problemu typu upgrade php czy mysql'a to zapłacę oddzielnie lub poproszę o pomoc. Serwery root widziałem bardzo fajne w moich widełkach.

 

Opisałeś to dosyć dobrze. W przypadku servera root usłyszysz wspomniane "kupił Pan bez zarządzania to proszę sobie radzić samemu", no chyba, że zapłacisz w danym momencie. Bez zarządzania możesz mieć problemy z ogarnięciem tego. Tak jak wyżej wspomniał @Grzegorz Kamiński różnica jest w tym zarządzaniu i reagowaniu na awarię, ale nawet przy managed nie licz na to, że będą wykonywać wszystko co zechcesz w ramach tego wsparcia. Dostaniesz miesięcznie góra pare godzin do wykorzystania na jakieś instalacje, upgrade itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka a nie inna, bo tyle kosztuje usługa administracji. Jeśli ktoś ma stale monitorować serwer, reagować w razie awarii, to nie będzie tego robić przecież za darmo.

 

Z awariami niezależnymi ode mnie, a spowodowanymi przez dostawcę usługi, mam także sobie sam radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, serwer zarządzany polega na tym, że monitoringowi podlegają dodatkowo usługi uruchomione bezpośrednio na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×