Skocz do zawartości
crazyluki

[DNS] tani, darmowy zapasowy DNS

Polecane posty

Witam,

posiadam serwer Kimsufi ( ;-) ), na którym posiadam oba serwery DNS (ns1, ns2.bielawa.it). Chciałbym możliwie tanim kosztem zapewnić sobie secondary DNS w osobnej lokacji, ale cały czas pod moją domeną. Ktoś sprytny szybko sprawdzi że na ns2.bielawa.it jest około 20-25 domen, więc szału nie ma.

 

Pytanie: jak tanim kosztem zapewnić sobie secondary DNS?

 

Mój pomysł jest taki że wykorzystać jakieś miejsce z darmowym hostingiem DNS które umożliwia import/export stref i przekierowanie s2.bielawa.it na ten serwer z darmowym hostingiem DNS.

 

tańszym najlepiej niż VPS, gdyż tą opcję znam i w razie potrzeby wykupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, tylko że niestety, nie znam się na tyle bo móc to skonfigurować by automatycznie aktualizowały się strefy w przypadku zmiany adresów DNS i jak zrobić by to działało pod moją nazwą (ns2.bielawa.it).

Przekierowanie ns2 na serwery DNS usługi hostingowej ? jak wykonać migrację/transfer stref DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem rozwiązanie Bind + Mysql, czyli DLZ. Działało to bardzo sprawnie.

Nie wiem jaki masz tam konfig na kimsufie, ale pewnie bind + jakiś panel.

Po najmniejszej linii oporu, to można rsyncować strefy i konfig :) Można zrobić jakiś skrypcik, który tworzy wpisy slave na drugiej maszynie, przy dodaniu domeny na kimsufie. Do tego wystarczy najtańszy vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×