Skocz do zawartości
Gość thetox

spacerich.com ssh wolno działa?

Polecane posty

Gość thetox

Właśnie zakupiłem tu http://www.spacerich...-Munich-DE.html vpsa posiada ktoś tam vpsa? ma ktoś to samo?

I na początek próbuje z aktualizować debiana, wykonywanie czynności w konsoli działa bardzo wolno.

I chyba nawet nic nie zrobię bo będę robił to do rana ;) nawet systemu nie idze z aktualizować, bo się to wlecze wolniej od ślimaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czego sie spodziewasz za taka kwote? Super predkosci i wydajnosci? To sie wlasnie zdziwiles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

No serwer ma 100mb łączę tak tam pisze i tak zamówiłem.

Na tym się nie da pracować, kpina!

Jak to działanie serwera jest tam normą to to jest naciąganie ludzi na pieniądze, bo prędzej klient wyjdzie z siebie niż tam coś zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nich to normalne. Całkiem niedawno ściągałem z ichniego vpsa 20GB backupu. Z zawrotną prędkością 5 kb/s, w porywach 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Napisałem ticket do nich a oni na to:

 

Hi,

 

can you please provide the relevant logs.

 

Thanks.

 

I niby jakie logi mam im dać, przecież nie ma logów od tego jak szybko działa ssh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz - chyba podajesz prędkość minimalną, gdyż inaczej zajęło by to ponad 40 dni?...

A co do spacerich to niestety można się było tego spodziewać, bardzo dużo ludzi na nich narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi od nich. Ale mają zabójcze teksty ;) Klient pytał ich co z tym transferem, to dopisali mu coś w stylu, że jak sie nie podoba to ma usunąć vpsa :)

 

#ediit

@r4d3k, 2/3 udało się przepchnąć prędkością kilkadziesiąt kb/s, ale ogólnie to szło jak krew z nosa :)

Zweryfikowałem pliki i było tego niecałe 14 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Tak jest w tych vpsach. Upychają tego dużo na serwie. Większość vpsów z tego przedziału cenowego ma takie prędkości.

Zasysanie mysql z repo to jest masakra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Wcześniej miałem vpsa tu http://virpus.com/ za 10$ tu vps w USA a tu gdzie kupiłem dzisiaj niemcy za 6,99, i ten z usa tez rewelacji nie było ale duzo lepiej chodził od tego spacerich.com. na tym od virpus dało się pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapłać ludzkie pieniądze to dostaniesz ludzki serwer.

 

Niestety jeszcze sprzęt / łącze nie staniał tak aby za 7 dolarów mieć wszystko w miarę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do celów nauki to virtualbox - i za darmo ;)

 

Jak już się upierasz przy VPS, to zerknij na -> http://ionic.pl/vps.php - kilka zł drożej, ale wszystko bardzo dobrze na tym śmiga, sam byłem zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No serwer ma 100mb łączę tak tam pisze i tak zamówiłem.

Na tym się nie da pracować, kpina!

Jak to działanie serwera jest tam normą to to jest naciąganie ludzi na pieniądze, bo prędzej klient wyjdzie z siebie niż tam coś zrobi.

Skoro klient wziął sobie serwer, w którym gwarantowana przepustowość łącza, to, jak sam napisał, sto milibitów (w założeniu chyba na sekundę), to i tak, jeśli uzyskuje nawet kilobity na sekundę, to można to uznać za dobry wynik ;) W końcu masz w stosunku do normy 10^9 więcej :)

I żadnego naciągania tu nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Naciąganie mozna uznac w sposób taki ze firma zamiast upchac na serweze 10 vpsów upycha ich z 50 i w tedy wszystko chodzi jak chodzi, a ludzie nie korzystają bo puszczaja im nerwy, nie wazne czy serwer.

 

Core i5 750

4x 2.66+ GHz

8 G

 

Zapłacimy 50 zl czy 500zł miesięcznie tak czy owak to powinno dzialac, przeciez to włascicel firmy ustala ceny a skoro ustala jakie ustala to znaczy ze mu to odpowiada, bo po co sprzedawac cos z czego nie mozna korzystać?, po drugie ludzie sie odwracja od takiej firmy ;) więc sam sobie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci uświadomić, że jednak warto dokładnie czytać parametry usługi i dokładnie je przekazywać dalej. Bo napisanie w ofercie 100mb/s to, zgodnie z układem SI sto milibitów a nie megabitów. Jak kupujesz wiertło 8mm, to jest to osiem milimetrów, a nie osiem megametrów.

 

A co do vpsa - to i działa. Przecież wszędzie masz pewnie DO ***.

Na pingi odpowiada. Z ssh można się połączyć. A to, że się ślimaczy? To twój problem, nie podoba się, to idź gdzieś indziej.

Właśnie taki jest tok myślenia takich firm. Stety albo i niestety. Bo właśnie od tego, czy za (parametrami identyczną) usługę zapłacimy 50zł czy 500zł, to w gruncie zależy, ile tak właściwie gości znajdzie się poza nami na maszynie wzorcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u nich VPSa na nielimitowanym łączu 10Mbps (tak, w ofercie jest wyraźnie napisane Mbps, nie mb) i takich problemów nie mam. Bywa, że w godzinach szczytu prędkość spada do 4-5Mbps, ale nigdy niżej. Za to w późnych godzinach nocnych potrafi wyrobić i powyżej 20Mbps. Może mam fart i trafiłem na nieprzeciążonego noda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u nich VPSa na nielimitowanym łączu 10Mbps (tak, w ofercie jest wyraźnie napisane Mbps, nie mb) i takich problemów nie mam. Bywa, że w godzinach szczytu prędkość spada do 4-5Mbps, ale nigdy niżej. Za to w późnych godzinach nocnych potrafi wyrobić i powyżej 20Mbps. Może mam fart i trafiłem na nieprzeciążonego noda...

To trafiłeś, ja tam kupowałem 3 serwery na innych nodach i prędkosci na tym nielimitowanym były wręcz "super"..

cube - 470 KB/s

cog - 340 KB/s

 

i to czy to rano czy to noc takie same ciagle :lol:

nie wspomne o lagowaniu konsoli

 

spacerich - szrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taka cenę to nie jest szrot, tylko całkiem sprawnie działająca usługa "budżetowa". Nigdzie nie znajdziesz nic lepszego w tym przedziale cenowym.

 

Co do nodów - ja na cog-u wyrabiam bez problemu transfery na poziomie maksymalnym, oferowanym przez moje neo, czyli 6Mbps, gdzie jednocześnie z VPSa korzysta moja dziewczyna (jako proxy przy oglądaniu filmów z Megavideo). Czyli w sumie min. 7-8Mbps ciągnie bez zgrzytów. Tylko w godzinach szczytu zdarza się, że transfer chwilowo potrafi spaść do 2-3Mbps. Konsola mi nigdy na nim nie "lagowała", większe problemy miewałem na starym dedyku w OVH (ale to dawno było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zerknąć na WHT.com masa ofert VPS szczególnie w USA za 5$ używałem juz kilku i można trafić na ofert z lepszymi parametrami i niż w spacerich wiec jak najbardziej jest na co nazekac jak źle działa, bo moze kosztowac jeszcze mniej i dzialac lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakiś cud, że mój VPS ciągle wysyła z prędkością 1,1Mb/s poprzez torrenty.

 

Polecam http://hostrail.com, ewentualnie. Dobry support, konsola szybko chodzi. Jak chcesz offshore w DE albo NL, to napisz, żeby utworzył konto tam gdzie nie ma torrentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×