Skocz do zawartości
Gość LiderHost.pl

Konto Reseller + Overseller [Dlaczego?]

Polecane posty

Gość LiderHost.pl

Witajcie, moje pytanie może zdać się wam banalne ale strasznie mnie zastanawia jeden fakt.

 

Firmy które przedstawiłem poniżej oferują konta reseller z Overseller (nie które na życzenie go włączają)

 

Zastanawiają mnie oferty, o tuż są wielkie rozbieżności cenowe np.

 

Rozumiem że każda firma ustala sama sobie stawki cen oraz parametrów kont i ich zasoby(specyfikacje/funkcje)

 

 

Przykłady:

 

Hekko : 4Gb(hdd) / 20Gb(transfer mc.) za 24,60 zl (brutto)

http://www.hekko.pl/...a_reseller.html

 

Mzhost : 10Gb(hdd) / 50Gb (transfer mc.) za 30 zł (brutto)

http://www.mzhost.co....php?d=reseller

 

UnixStorm : 50gb(hdd) / 150Gb (transfer mc.) za 122 zł (brutto)

http://www.unixstorm.org/Reseller.html

 

 

Od czego są zależne takie ceny ?

Dlaczego są tak znaczne różnice w parametrach?

 

Co polecacie?

 

Pozdrawiam,

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi na zadane prze ze mnie pytania.

 

P.s

I który z tych pakietów / firm cieszy się największą popularnością i dobrą opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Od czego są zależne takie ceny ?

Dlaczego są tak znaczne różnice w parametrach?

Sprzęt który używa Unix jest kilkanaście razy lepszy niż mzone.

 

W Hekko też mają dobry sprzęt, ale zauważ że porównujesz pakiet o transferze 20gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiderHost.pl

W Hekko też mają dobry sprzęt, ale zauważ że porównujesz pakiet o transferze 20gb.

 

 

Wpierw chcę podziękować za twoją odpowiedź.

 

Skupiam się na parametrach poszczególnych kont które nadmieniłem powyżej oraz ich cen.

 

Miejsce / Transfer w stosunku do cen, (Mzhost)10gb miejsca na 50 gb transferu mc. = 30 zł a (Hekko) 4Gb miejsca na 20Gb transferu mc. = 25 zł to dość spora różnica.

 

Hekko od pozostałych firm wyróżnia się najmniejszą ofertą za dość duże pieniądze, oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę firmy w/w.

 

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnica jest duża, ale popatrz nawet na hekko. Serwery w Polsce, konkretnie NEPHAX. Poza tym ktoś kiedyś pisał, że jeden serwer hekko kosztował tyle, co kilka co poniektórych firm, ale nie wiem o co tam dokładnie chodziło. Każdy może kierować też swoją ofertę do różnej półki klientów, co też wpływa na cenę.

Co do unixstrom to o ile dobrze pamiętam, to jest tanio, ze względu na to, że mają dużo wolnych zasobów, bo wycofują się z serwerów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiderHost.pl

Rozumiem, dziękuję za twoją wypowiedź wood.

 

Czyli sumując cena = jakość

 

Mam nadzieje że kiedyś hekko powiększy swój pakiet i da więcej możliwości.

A inne firmy zwiększą jakość swoich usług, nie urażając nikogo i nie podważając kompetencji.

 

Myślę że chyba już wszystko wiem to co chciałem się dowiedzieć.

 

Dziękuje wam serdecznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt który używa Unix jest kilkanaście razy lepszy niż mzone.

A znasz nasze i Unixa konfiguracje sprzętowe, że tak twierdzisz?

Znasz konfiguracje Hekko na wszystkich serwerach? Czy tak szklana kula Ci mówi co gdzie mają.?

 

Od czego są zależne takie ceny ?

Cennik zależy od wielu czynników, np od kosztów utrzymania całej firmy.

Adam niestety jest jeszcze trochę za młody aby pewne rzeczy zrozumieć, sprzęt to nie cała firma, to także zarządzanie, reklama, administracja itp.

Zależy także od sprzętu, który w Polsce jest znacznie drozszy, co wcale nie znaczy że lepszy od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując cena = jakość

 

Mam nadzieje że kiedyś hekko powiększy swój pakiet i da więcej możliwości.

A inne firmy zwiększą jakość swoich usług, nie urażając nikogo i nie podważając kompetencji.

Niekonieczne, ale bardzo często. Na pewno działają tu dziesiątki jak nie setki czynników, tak jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiderHost.pl

Adam niestety jest jeszcze trochę za młody aby pewne rzeczy zrozumieć, sprzęt to nie cała firma, to także zarządzanie, reklama, administracja itp.

Zależy także od sprzętu, który w Polsce jest znacznie drozszy, co wcale nie znaczy że lepszy od innych.

 

Spokojnie, nie napisałem tego posta aby wszczynać awantury na temat kto jaki ma sprzęt, zwykle prosto chciałem się dowiedzieć dlaczego są takie rozbieżności w parametrach i cenach kont "Reseller"

 

Jak wiecie również prowadzę firmę usługową "Hosting" jest do niej tylko minimalnym dodatkiem aby nie narażać się na nie potrzebne koszta czyli serwer Dedykowany lub VPS którego na pewno nie wykorzystam szukam optymalnego rozwiązania.

 

Zastanowiły mnie te ceny i samo przyszło pytanie Dlaczego 4 gb za 30 zł a 10 gb też za 30 tylko tyle.

 

Sam jestem w kropce ponieważ nie wiem jaka firma da mi to czego oczekuje za przyzwoitą cenę.

 

Chce tylko aby moi klienci otrzymywali konta do usług jako dodatek również nie wykluczam sprzedaży samych kont www.

 

Ale jak się mówi "od czegoś trzeba zacząć" i Reseller jest dla mnie najbardziej optymalną drogą utrzymania tego co posiadam.

 

Przepraszam za zamieszanie ale wole zapytać o to odpowiednich ludzi niż sam wprowadzać się w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to taka ciekawostka, wrzucam wam konfigurację sprzętową, tylko się nie pokłóćcie

hekko:

Dokładnie nie przekażę jednak obecnie wszystkie maszyny są oparte o procesory Xeon Quad Core E5405 (2GHz), 4GB RAM i macierze oparte o dyski SAS (które niebawem na S3 i S4 rozbudujemy do RAID10). Wyjątkiem jest S1 gdzie są procesory E5420 (2,5GHZ) i 6GB RAM.

 

Maszyna utrzymująca konta VPS będzie to oczywiście serwer marki IBM/Lenovo z 2 procesorami Intel Quad Core 2.5GHz, 32GB RAM oraz 12 dyskami SAS 146GB w RAID10. Mamy nadzieję, że tak duża moc i redundantne zasilanie zapewnią nieprzerwane świadczenie wysokiej jakości usługi wirtualnego serwera prywatnego.

 

 

unixstorm:

Wszystkie konta WWW i Reseller uruchamiane są na naszych własnych serwerach, opartych o platformy IBM (m.in. procesory po 8 rdzeni 2,66/2,50 GHz i 8 GB pamięci RAM).

Bazy danych obsługiwane są przez serwery IBM wyposażone w najszybsze możliwe dyski - 8x 73GB SAS, 2.5", 15k/rpm pracujące w trybie RAID-5, co zapewnia wyjątkowo szybki i stabilny dostęp do danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Zależy także od sprzętu, który w Polsce jest znacznie drozszy, co wcale nie znaczy że lepszy od innych.

Sugerujesz, że wszystkie firmy wyżej wymienione kupują każdy element sprzętu w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dam Ci małe porównanie w kosztach, chociaż odnośnie sprzętu Adam ma trochę racji ale nie tak do końca.

 

Np. koszt utrzymania firmy w Polsce:

 

ZUS 720 PLN lub 350 PLN

Podatk VAT 23% (od 1 stycznia 2011)

 

Koszt utrzymania firmy np. w UK:

ZUS 150 PLN na 3 miesiące)

Podatek VAT 20% od (4 stycznia 2011)

 

Niektóre konfiguracje sa lepsze od innych, jednak dla klienta końcowego nie ma to większego znaczenia (poprostu w zasadzie nie widzi różnicy przy kontach współdzielonych). No chyba że mówimy np o Xeonie i Pentium 2.

Koszty sa ogromne w Polsce, sam nie mogę z podziwu dla niektórych firm, które płacą krocie za serwery i się utrzymują.

Sprzęt za granicą jest bardzo tani, dlatego większość firm posiada serwer w obcych serwerowniach.

 

Temat jest jak rzeka, można by rozmawiac i wymieniac poglądy. Zasady jednak są proste, w Polsce zawsze jest drożej no i konta mają także inne ceny. Pamietaj jednak że na to wpływa 100 współczynników tworzących całość. To nie jest problem kupić serwer "wypas" i postawić na nich konta, pytanie jest takie, po co kupować taki drogi?

 

@mzone: to majster napisz jaki konfig macie

Mam Ci napisać konfig na wszystkie serwery? te dla anglików także? :)

 

Sugerujesz, że wszystkie firmy wyżej wymienione kupują każdy element sprzętu w polsce?

 

Nie nie chodziło mi o to, ale napisałeś, że mamy gorszy sprzęt (z tym porówaniem co masz w Atmanie to tak, jesli chodzi o serwery budżetowe), a nie znasz wszystkich naszych serwerów. Ten link podany dotyczy tylko kont budżetowych. Konta klientów z UK sa umieszczane na całkiem innych konfiguracjach, dlaczego? bo płaca znacznie więcej, najtańsze konto sprzedajemy duzo drożej niż ci się wydaje. Jeśli klient z Polski zażyczy sobie umieszczenia na lepszym serwerze i zapłaci cenę z UK zostanie tam umieszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Cennik zależy od wielu czynników, np od kosztów utrzymania całej firmy.

Tylko niektóre firmy liczą ceny przez wielkość kosztów (29 pln 20 groszy :) ). W normalnych warunkach cena nie wynika bezpośrednio z kosztów, a raczej jest ustalana na poziomie pozwalającym zainteresować nabywcę. Ustalasz cenę niską bo nie możesz niczym innym konkurować a nie bo masz niskie koszty :)

 

Adam niestety jest jeszcze trochę za młody aby pewne rzeczy zrozumieć, sprzęt to nie cała firma, to także zarządzanie, reklama, administracja itp.

Wiek nie ma znaczenia, no chyba, że wraz z wiekiem rosną wymagania właścicieli - trzeba jakoś kochanki utrzymać :)

 

Zależy także od sprzętu, który w Polsce jest znacznie drozszy, co wcale nie znaczy że lepszy od innych.

Ceny na sprzęt są raczej globalne.

Wspomniane firmy kupują drogi sprzęt w założeniu osiągnięcia wyższej jakości. Większość jednak jedzie na tanich rozwiązaniach typu ovh czy hetzner lub temu podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiderHost.pl

Przepraszam ale czy ktoś z tego natłoku postów i przeganiania się kto co ma, może mi pomóc?

 

Będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

 

Np. koszt utrzymania firmy w Polsce:

 

ZUS 720 PLN lub 350 PLN

Podatk VAT 23% (od 1 stycznia 2011)

 

Koszt utrzymania firmy np. w UK:

ZUS 150 PLN na 3 miesiące)

Podatek VAT 20% od (4 stycznia 2011)

 

 

Jeżeli dla Ciebie to duża różnica to nie dziwię się czemu oszczędzasz na sprzęcie.

kilkaset złotych to nie jest żaden koszt w przypadku firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie to duża różnica to nie dziwię się czemu oszczędzasz na sprzęcie.

kilkaset złotych to nie jest żaden koszt w przypadku firm

 

Dla początkujących firm, tak jak np. Liderhost ma to ogromne znaczenie. Jeśli kiedykolwiek zaczniesz jakiś biznes, niekoniecznie hosting, zaczynasz od najniższych kosztów, bo jak zaczniesz wydawać na początku jesteś przegrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Dla początkujących firm, tak jak np. Liderhost ma to ogromne znaczenie. Jeśli kiedykolwiek zaczniesz jakiś biznes, niekoniecznie hosting, zaczynasz od najniższych kosztów, bo jak zaczniesz wydawać na początku jesteś przegrany.

 

Nie wciągaj liderhostu, bo nie wiesz jakie oni mają zaplecze finansowe :)

 

Opisywałeś swoje odczucia do kosztów i trzymajmy się tego.

 

Jest wiele dróg dojścia do sukcesu - ale oszczędność na rozwoju i promocji raczej nią nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiderHost.pl

Dla początkujących firm, tak jak np. Liderhost ma to ogromne znaczenie. Jeśli kiedykolwiek zaczniesz jakiś biznes, niekoniecznie hosting, zaczynasz od najniższych kosztów, bo jak zaczniesz wydawać na początku jesteś przegrany.

 

Z tym akurat się zgadzam, zanim było mnie stać na samo utrzymanie firmy troszeczkę to potrwało, wręcz musiałem dokładać przez pierwsze 3 miesiące istnienia firmy, potem zlecenia jakoś to poszło na 0, od niedawna firma zarabia na siebie, przyszedł pomysł skoro wykonujemy takie usługi to dlaczego nie zapewnić od razu utrzymania stron, wygodniej.

 

Tak samo z hostingiem u mnie:

 

0 Klientów = Koszta 200 zł min. mc plus panele konfiguracja opłacić administratora, znów wracać do początku i dokładać ? to nie ma sensu.

 

Dlatego zainteresowały mnie ceny i szukam firmy która zapewni mi byt nie uśmiecha mi się co chwila przenośić tylko trwać w jednej firmie i z biegiem czasu opłacać co raz większe pakiety aż dojdę do vps i dedyka ale najpierw ten głupi reseller musi na to zarobic, choć wcale taki nie głupi bo gdyby nie on wiele firm by do niczego nie doszło a nie oszukujmy się że wiele Hostingów właśnie tak zaczynało, dorabiało się czegoś.

 

Nie ukrywam że już mam koszta co prawda grosze bo to zus panel jakis serwer pracownicy, ale to się składa w jedną całość i już nie jest taki grosz.

 

Marzy mi się współpraca stała z firma u której mogę zacząć od 30 zł miesiecznie a rozwijać się nie ograniczenie, firma która zapewni mi przyszłość swoimi profesjonalnymi usługami ale w granicach rozsądku.

 

 

Dziękuję jeszcze raz za wszystkie wyczerpujące wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wciągaj liderhostu, bo nie wiesz jakie oni mają zaplecze finansowe :)

 

Rozmawiałem z Liderhost na chacie, wiem czego szukają i jakie potrzeby mają. Widać Twoje rozeznanie nie jest największe w tym względzie.

 

Opisywałeś swoje odczucia do kosztów i trzymajmy się tego.

 

Takich odczuć uczą na każdym podstawowym kursie biznesu, polecam takie kursy dla Ciebie.

Wiele się nauczysz o kosztach o oszczędnościach w firmie oraz jakie to jest wazne właśnie do sukcesu.

Ale masz racje jest wiele dróg dojścia do sukcesu, takim rozwiązaniem dla firm na sukces jest tzw. biznesplan.

 

Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie to duża różnica to nie dziwię się czemu oszczędzasz na sprzęcie.

kilkaset złotych to nie jest żaden koszt w przypadku firm

To zasponsoruj mi zatem pełny ZUS + zapłać podatek dochodowy :)

Przecież dla ciebie i twojej firmy to te pare stówek w te, czy wewte, to żadna przecież różnica :)

 

A teraz serio - wracając do meritum, czemu tu drożej, a tu taniej.

Wynika to pośrednio z kosztów działalności, temu nie da się zaprzeczyć.

Z jakichś względów przecież duża część poważnych firm (nie tylko hostingowych) migruje na Cypr, do USA, etc. Druga sprawa to także pośrednie koszty obsługi - czyt. księgowej, która będzie ogarniać coraz to nowe przepisy.

Kolejna rzecz wpływająca na koszta to posiadany sprzęt i obsługująca go infrastruktura. U co niektórych to profesjonalne datacenter, u innych to przydrożny garaż.

Providerzy resellerscy także zakładają sporawy overselling zasobów, które sprzedają. Jedni większy (tzn. mniejsza gwarancja zasobów), inni mniejszy, bądź też zerowy. Takie coś też wbrew pozorom może wpływać na cenę.

Na końcu - szczególnie w przypadku kont resellerskich - ważną cechą jest support. Bo będąc resellerem nie możesz sobie pozwolić na problemy przy współpracy ty<=>usługodawca. Bo to ty w razie jakiejś wtopy będziesz świecił oczkami.

 

No i tak na sam koniec - dyski SATA są wybitnie tanie, więc tak naprawdę, to czy to 1GB quoty, czy to 10GB quoty to różnica w kosztach marginalna. Gorzej ze zliczaną miesięczną ilością przesłanych danych (tzw. limit transferu) - tutaj z tym tyci może być gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

To zasponsoruj mi zatem pełny ZUS + zapłać podatek dochodowy :)

Przecież dla ciebie i twojej firmy to te pare stówek w te, czy wewte, to żadna przecież różnica :)

 

 

Mówisz o sponsoringu? Gdybyś była dziwczyną ;P :)

 

A tak na serio to nie mam firmy, ale jeżeli prowadzisz firmę i masz problem z zusem, to może pora się przebranżowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio to nie mam firmy, ale jeżeli prowadzisz firmę i masz problem z zusem, to może pora się przebranżowić

O czym Ty piszesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jeżeli prowadzisz firmę i masz problem z zusem, to może pora się przebranżowić

Czy ty na prawdę jesteś taki ograniczony, że nie potrafisz zrozumieć, że 800zł da się inaczej wydać, jak tylko na, można by rzec, nieco bezsensowne pod względem Quality-of-Service koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×