Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Elber

Debian Lenny + środowisko graficzne + pulpit zdalny

Polecane posty

Witam, mam pytanie, mam serwer w serwerowni i potrzebuję na nim zainstalować środowisko graficzne oraz dostęp do tego serwera za pomocą pulpitu zdalnego. Zależy im na tym aby to wszystko dość płynnie chodziło i nie muliło. Zastanawiam się jakie środowisko zainstalować czy gnome czy xfce oraz jak rozwiązać sprawę z pulpitem zdalnym, aby była możliwość dostępu przez kilku użytkowników na raz, czyli kilka sesji.

 

cat /proc/cpuinfo

processor : 0

vendor_id : AuthenticAMD

cpu family : 15

model : 75

model name : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3400+

stepping : 2

cpu MHz : 1808.261

cache size : 512 KB

cat /proc/meminfo

MemTotal: 3370288 kB

MemFree: 3061688 kB

Buffers: 14316 kB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, mam serwer w serwerowni i potrzebuję na nim zainstalować środowisko graficzne oraz dostęp do tego serwera za pomocą pulpitu zdalnego. Zależy im na tym aby to wszystko dość płynnie chodziło i nie muliło. Zastanawiam się jakie środowisko zainstalować czy gnome czy xfce oraz jak rozwiązać sprawę z pulpitem zdalnym, aby była możliwość dostępu przez kilku użytkowników na raz, czyli kilka sesji.

 

 

 

Najlepiej zainstaluj goły xorg + jakiś mały windows manager (polecam np openbox, dużo lżejszy od xfce).

Potem dorzuć pakiet vnc4server (z moich doświadczeń wynika że w miarę sensownie obsługuje różne opcje kompresji, redukcję kolorów itp..).

VNC uruchamiasz następująco: vncserver -localhost -nolisten tcp

Potem tunelujesz się przez SSH do serwera (aby przeforwardować porty vnc) i możesz działać.

Nie zalecam łączenia się protokołem VNC bez żadnego szyfrowania.

Sesja vnc servera może być oddzielna dla każdego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×