Skocz do zawartości
czyzio

Jak sprzedać domenę

Polecane posty

Witam,

pytanie nie jest o to jakich trzeba formalności dokonać tylko jaka jest praktyka. Kupujący i sprzedający są na dwóch końcach polski, kto komu ma zaufać i zrobić pierwszy krok? Jakoś do końca nie potrafię zaufać w mechanizm aftermarket z przelewami na ich konto przy sprzedaży domeny.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Wystaw na allegro, ktoś kupi i zapłaci, pieniądze się zaksięgują i wyślesz kod authinfo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie... authinfo nie załatwia problemu cesji.

 

w przypadku transferu do dropped.pl załatwia wszystko, cesja automatyczna online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku transferu do dropped.pl załatwia wszystko, cesja automatyczna online.

Nie ma czegoś takiego jak cesja automatyczna online (tak mogą sobie to nazywać). Cesja to papier z pieczątkami i odpowiednimi dokumentami. I taką zmianę danych abonenta jaką robi dropped można podważyć, bo nie mają na to podkładki.

 

PS. Kod authinfo nie gwarantuje transferu bo potrzeba jeszcze kliknąć w zatwierdzenie transferu, który przychodzi na maila będącego w bazie whois.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

zgadzam sie ze zdaniem poprzednika Redgos, wystaw ja moze na licytacje{ istnieje kilkadziesiat firm ktore prowadza lictytacje i sprzedaz domen) ale od allegro to trzymaj sie z dala bo tam niestety pseudo buissnes robi interesy... mam nieodparte wrazenie ze zaraz zostane wgnieciony w ziemie .

pozdr

 

 

ps . Regdos , sorry za literowke...:) po prostu zamienilem d z g.

Edytowano przez traveller (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze zdaniem poprzednika Redgos, wystaw ja moze na licytacje{ istnieje kilkadziesiat firm ktore prowadza lictytacje i sprzedaz domen) ale od allegro to trzymaj sie z dala bo tam niestety pseudo buissnes robi interesy... mam nieodparte wrazenie ze zaraz zostane wgnieciony w ziemie .

 

W takim razie naleze do pseudobiznesu, poniewaz dogadalem sie z kupujacym i wystawilem domene na aukcje a on ja kupil i sprawa jest zalatwiona.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz ten temat był poruszany na tym i na innych forach. De facto sam dokument cesji też można podważyć.

Aby być w pełni pewny dokonanej transakcji i jej poprawności w świetle prawa, należałoby podpisać umowę kupna - sprzedaży.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz ten temat był poruszany na tym i na innych forach. De facto sam dokument cesji też można podważyć.

Aby być w pełni pewny dokonanej transakcji i jej poprawności w świetle prawa, należałoby podpisać umowę kupna - sprzedaży.

 

Pozdrawiam.

 

aukcja jest takim wirtualnym dokumentem kupna sprzedaży :) tylko ma taką wadę że zniknie po jakimś czasie do archiwum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×