Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nexon

Odpowiedni VPS

Polecane posty

Witam,

 

ostatnimi czasy zacząłem się zastanawiać nad wykupieniem serwera VPS. Niestety, nie będę ukrywał że moja wiedza na temat tego typu serwerów jest dość mizerna. Więc do rzeczy, chciałbym wykupić VPS, który obsłużyłby około 10 portali. Tak, na tym VPS chciałbym zrobić konta FTP i udostępnić miejsca portalom wszelkiej maści (prawie). Ale do rzeczy, chodzi mi o to jakie parametry powinien mieć takie VPS żeby podołać temu zadaniu? Nie chodzi mi tutaj o transfer miesięczny, czy wielkości dysku, ale o np. pamięć i procesor. Ale oczywiście, mile widziane wypowiedzi i opinie na wszelkie parametry. Żeby nie było chętnie poczytam.

 

Czy np. VPS z 128 ram by wystarczył? Czy raczej to odpada?

 

Bardzo proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

128mb wystarczy w sumie na kilkuset userów/dzień. Przy odwiedzinach liczonych w tysiącach prawdopodobnie potrzebne będzie coś mocniejszego. Oczywiście dużo zależy od skryptów jakich będą używać te portale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

128mb wystarczy w sumie na kilkuset userów/dzień. Przy odwiedzinach liczonych w tysiącach prawdopodobnie potrzebne będzie coś mocniejszego. Oczywiście dużo zależy od skryptów jakich będą używać te portale

 

Oj, jeden mój portal ma 2500 unikalnych odwiedzin, a drugi 400. Więc przy 10-ciu portalach może być jednak rzeczywiście stanowczo za mało.

Portale w głównej mierze korzystają z PHP, z czego się orientuję bardzo obciąża procesor. No chyba żebym się mylił.

 

Jak jeszcze jakieś dane są potrzebne, to proszę pytać. Postaram się uzupełnić moje pytanie o potrzebne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak posta pod postem, ale niestety nie ma opcji edytuj.

Chciałem jeszcze dodać że znalazłem taką ofertę serwerów VPS http://vihost.pl/vps-porownanie.php

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaki "pakiet" byłby najbardziej odpowiedni dla moich potrzeb?

 

Przypomnę, 10 portali ze średnią ilością unikalnych odwiedzin dziennie około 1500.

Portale oparte na skryptach php. Korzystające z forum również opartym na phpBB.

 

Aha, no i mam jeszcze takie skromne pytanie. Czy na VPS można mieć własny serwer TS3? I ile slotów dałby mi każdy VPS z wyżej podanej oferty?

 

 

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się iż XEN 512MB powinien to spokojnie pociągnąć - jednak co do tej oferty się nie wypowiem bo to OpenVZ więc nie będę wróżył z fusów...

 

TS3 i sloty - to pytanie na gamehostingtalk raczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×