Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
alix

DirectAdmin 2 pytania

Polecane posty

witam,

mam 2 pytania odnośnie konfigu DirectAdmin panelu.

1. Gdzie zmienić domyślną stronę którą dostają userzy po dodaniu domeny/subdomeny

2. Obecnie jeśli nie ma w katalogu pliku index mam komunikat dostęp zabroniony gdzie tą opcję zmienić by wyświetlało zawartość katalogu?

 

 

 

pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. /home/nazwa_uzytkownika/domains/domena.tld/public_html

2. chyba tego nie ma w panelu DA, ja wrzucam po prostu htaccess z kodem

Options +Indexes

 

EDIT:

1. chyba się pospieszyłem - coś jak etc/skel ta?

hmmm.. to nie wiem, niestety

 

EDIT 2:

za google:

/home/nazwa_uzytkownika_resellerskiego/domains/default

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo globalnie w konfiguracji apache ;-)

 

<Directory />

Options Indexes

</Directory>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Panowie wszystko działa oki :P

mam jeszcze pytanko chcę zrobic sobie subdomene poczta.domena.pl

na klienta Roundcube (ten który jest w DA) po kliknięcciu w panelu DA przenosi mnie na adres http://domena.pl/roundcube/

jak sobie skonfigurować by dostęp do tego webmaila był możliwy z subdomeny poczta.domena.pl ?(virtual host? jakie ścieżki podać)

 

 

 

pozdrawiam i dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. /home/admin/domains/default/index.html

 

Szukałem tego od godziny :) Mam natomiast jeden problem. Potrzebuję plik index.html zmienić na php i wrzucić tam kod, który po wstawieniu zmiennej |DOMAIN| wstawi ją w to miejsce tak jak to robi w tym pliku index.html. Nie wiem dlaczego po zmianie na php to nie działa.

 

Da się to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego, że chyba źle się wyraziłem ;) Nie potrzebuje pokazywać adresu tej domeny w przeglądarcę, chcę, żeby ten adres został wpisany do tego pliku php, bo mam w nim ścieżkę, która się do niego odwołuje '/home/user/domains/|DOMAIN|/public_html',

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mniej więcej o to chodzi, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, że jest to niewykonalne ;) Bo przecież w tym pliku mogę sobie ustawić wszystko i nawet ten url zrobić:

 

<?phpecho $_SERVER['SERVER_NAME'];?>

 

ale on mi dopiero będzie działał w przeglądarce a potrzebuję, żeby przy tworzeniu nowej domeny od razu wrzucił tam określoną ścieżkę do pliku startowego i za każdym razem musiałaby to być inna ścieżka. A przecież on może mi tylko wrzucić określony plik i nie podmieni mi tego, bo to zawsze będzie ten sam plik, który będzie zawierał funkcje php a nie będzie jej przecież wykonywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli chcesz zrobić sobie taki autoinstaller, że co domenę podepniesz, to robi instalkę skryptu jakby, ze ścieżką dla tej domeny?

 

Ale to przecież to tak zadziała? Bo nie kumam czegoś chyba : )

Kod, to kod? Zadziała, weźmie URL sobie i git... hę? Czy chcesz mieć coś statycznie tam wpisane koniecznie? Ale jak statycznie, to w takim razie po co pytasz o zmienną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję, żeby przy każdej tworzonej domenie domyślnie tworzył się plik index.php z takim kodem:

 

<?php

rename('/home/user/domains/TUTAJ_FOLDER_WLASNIE_UTWORZONEJ_DOMENY/public_html', '/home/user/domains/TUTAJ_FOLDER_WLASNIE_UTWORZONEJ_DOMENY/public_html-old');

$target = '/home/user/domains/staladomena.pl/public_html';

$link = '/home/user/domains/TUTAJ_FOLDER_WLASNIE_UTWORZONEJ_DOMENY/public_html';

symlink($target, $link);

echo readlink($link);

?>

 

i to, że ja tam wstawię kod, który ma mi wrzucać ścieżkę to mi nic nie da, bo on mi nie wrzuci ścieżki tylko ten plik - index.php w którym będę miał przy każdej domenie dokładnie to samo.

 

Po prostu DA nie wykonuje tego skryptu a tylko kopiuje ten plik do folderu domeny, więc nie ma możliwości przy samym kopiowaniu zdefiniowania czegokolwiek ze zmiennych. W pliku html działało |DOMAIN|, ale tylko w przeglądarce, bo był tam podstawiony adres domeny przy wykonaniu zapytania, ale w katalogu tej domeny wyglądało to identycznie jak w tym, który był startowo zdefiniowany, czyli było zapisane w postaci |DOMAIN| a nie nazwadomenyutworzonej.pl

Edytowano przez blake (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogu /usr/local/directadmin/data/templates/default masz pliki, które są wrzucane do katalogu publik_html więc tam możesz sobie podpiąć index.php aczkolwiek nie wiem czy zadziałają |DOMAIN|, itp bo nie testowałem tego.

 



Ewentualnie możesz sobie napisać skrypt w bashu, który jest wywoływany po dodaniu domeny, więcej info w pliku README w katalogu /usr/local/directadmin/scripts/custom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki są wrzucane z katalogu /home/admin/domains/default/index.html ale nie ma szans żeby zadziałało to tak jak chce bo one są tylko wrzucane a nie wykonywane, czyli cokolwiek tam nie wstawię - |DOMAIN| echo, include to zostanie to dokładnie wrzucone w takiej samej formie a nie zostanie wyciągnięte to co ma tam się znajdować.. Dzięki za zainteresowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może jak regdos pisze, że dopisać do DA, żeby przy dodawaniu domeny od razu wykonywało zamianę łańcucha na dodawaną domenę.

To taki wtedy hack by był na twardo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to robisz to według tego drugiego sposobu

za plikiem readme

domain_create_pre.sh - Runs BEFORE a domain is created
domain_create_post.sh - Runs AFTER a domain is created
domain_destroy_pre.sh - Runs BEFORE a domain is destroyed
domain_destroy_post.sh - Runs AFTER a domain is destroyed

environmental variables:
bandwidth=# or unlimited
cgi=ON or OFF
defaultdomain=yes or no
domain=domain.com
ssl=ON or OFF
suspended=yes or no
username=ownerofdomain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×