Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

[reseller] Niewielkie acz bardzo stabilne konto

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

noszę się z zamiarem odseparowania od siebie serwisów, które póki co mam tylko na 1 koncie: nie chodzi mi o stworzenie marki, czy nawet wielu kont, bo zarządzać będę raczej tylko ja. Obecnie nie mogę jednak tego zrobić, bo jak dam komuś dostęp do ftp, to nawet niechcący (np. przez zawirusowany komputer) może się przez to dostać na konto pliczek php, który przecież może latać po całym koncie i wiele namieszać.

Zamierzam więc z nowym rokiem najprawdopodobniej przejść na resellera, aby każde konto było de facto oddzielne, i aby zarazem dało się sterować "centralnie". No ewentualnie zakup kilku niewielkich kont, ale nie wiem, czy wtedy oby na pewno wyrobię się z cpu na jednym z nich, wszystko zależy od limitów.

 

Wymagania (wystarczające, może być więcej):

Miejsce: 3-4 GB starczy

Transfer: ok. 30 GB /mc

Overselling: nie potrzeba

Własne DNS: nie potrzeba

Brandowanie panelu: nie potrzeba

Panel: preferuję cP, ostatecznie może być DA

Uptime: >= 99,5%, im więcej tym lepiej

Backup: co 24h, zarówno baza jak i pliki

Mile widziane w PHP: Imagick, Tidy, DOM

 

Cena: o ile spełni większość zachcianek, a i skrypty będą wykonywać się szybko (istne zboczenie na punkcie czasu gen. i branej pamięci mam), to mogę zapłacić ok. 300zł netto rocznie, no, może nawet nieco więcej.

Zastanawiam się nad MZone, więc opinie o tej firmie są mile widziane.

 

Przetestowałem już i wykluczam:

- GłowaNET

- Hekko

- Unixstrom

- ViPower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

[quote name=lolek ;)' timestamp='1291656124' post='228058]

Zapraszam do darmowego testu naszych uslug Reseller szczegóły oferty http://www.freecast.pl/cart.php?gid=21

 

:)

 

Chwalicie się 99.225 % uptime na testowaniu co 30 minut...

Nie, dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Niemniej bardzo zraża potencjalnych klientów (a takim jestem): skoro firma nie jest w stanie zadbać o uptime własnej głównej strony z ofertą, to jak może zadbać o dane klientów?

Nie każdy się z tym zgodzi, ale dla mnie to niedopuszczalne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, dlaczego nie spróbujesz jakiegoś VPS? W tej cenie możesz kupić już np XEN 384mb w vmline.pl i zainstalować sobie panel administracyjny. Za kilka zł/mies. pewnie uda się i backup załatwić.

Zasoby dużo większe niż sharedy, dowolność w konfiguracji oraz tworzeniu kont użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Przetestowałem już i wykluczam:

- GłowaNET

- Hekko

- Unixstrom

- ViPower

 

@lukasamd mógłbyś napisać za co wykluczyłeś poszczególne firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Z ciekawości, dlaczego nie spróbujesz jakiegoś VPS?

 

Długo by mówić, dam linka to będzie szybciej:

http://lukasztkacz.pl/vps-chyba-jednak-nie-dla-mnie/

 

 

@lukasamd mógłbyś napisać za co wykluczyłeś poszczególne firmy?

 

GłowaNET - wszystko ok, mógłbym się z Adamem dogadać, ale czasy generowania i ilość pamięci dalekie od satysfakcjonujących. Może jak wrzuci eAcceleratora to się skuszę ;)

 

Hekko - ilość branej pamięci jeszcze większa niż w GłowaNET, a że jest mniej lubiany przeze mnie DA, to leci niżej

 

Unixstorm - jw. jest ogrom opcji i działa ok bo mam tam Biznes 1, ale na reseller już ich nie ma, no i tu też ta pamięć po prostu boli

 

ViPower - jw. ale tu sytuacja wyglądała najmniej ciekawie, czyste forum bierze 6-7 MB, gdzie na Prohoscie moje mające 40.000 postów na głównej ma niecałe 1 MB. Poza tym jest DA, więc zupełnie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukasamd, zapraszam na castpol.pl ;)

Jak chcesz to zaraz od ręki założę Ci konto testowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

@lukasamd, zapraszam na castpol.pl :)

Jak chcesz to zaraz od ręki założę Ci konto testowe ;)

 

OVH ma tak niezawodne łacza i maszyny by utrzymać takie uptime? ;)

 

i po drugie

jako moderator możesz prowadzić handel na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma tak niezawodne łacza i maszyny by utrzymać takie uptime? ;)

A no ma :)

 

i po drugie

jako moderator możesz prowadzić handel na forum?

A w czym to przeszkadza? Jest gdzieś oficjalnie zakazane? I ogólnie jak brzmi problem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Napisz do nich:http://www.idea4you.eu/297-Uslugi-hostingowe-Idea-PREMIUM.html może coś będą dla Ciebie mieli, choć resellerów w ofercie nie widzę, to są w porządku i może coś zrobią, więc możesz zapytać.

Z tego co kojarzę, to w ciągu 2 lat mieli tylko raz 15-minutowy pad.

 

PS Szczerze mówiąc, te co wyklucza lukasamd są wg mnie bardzo dobre, ale to moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

A w czym to przeszkadza? Jest gdzieś oficjalnie zakazane? I ogólnie jak brzmi problem? ;)

 

No właśnie moderatorzy powinni być bezstronni i nie powinni uprawiać prywaty - czy problem? Zapytaj admina forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Unixstorm - jw. jest ogrom opcji i działa ok bo mam tam Biznes 1, ale na reseller już ich nie ma, no i tu też ta pamięć po prostu boli

 

 

Nie chcę Cię zmuszać do niczego na siłę, ale jeśli chodzi o jakieś dodatki z "biznesowych" pakietów to możliwe, że moglibyśmy je również udostępnić w wybranym pakiecie Reseller (bez opłat albo za niewielką kwotę), więc być może jednak spełnimy Twoje oczekiwania mimo wątpliwości... :-)

 

 

Jeśli chodzi o wykorzystywaną pamięć to pewnie wynika to z kilku modułów/rozszerzeń ładowanych w PHP na wszystkich kontach. Jeśli u danego klienta nie są one potrzebne to nie widzę problemu, aby je zwyczajnie wyłączyć, zmniejszając wykorzystanie pamięci. Kwestia samego limitu pamięci dla PHP na kontach użytkowników też wbrew pozorom jest raczej "ruchomą" granicą, w miarę rozsądku oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Po wczorajszych i dzisiejszych dyskusjach z kilkoma firmami sprawa jest już zamknięta ;)

Ostatecznie zdecydowałem się na GłowaNET - potwierdzam pojawiające się opinie, iż z panem Adamem można się naprawdę dogadać: po testach wychodzi na to, że będzie nawet szybciej niż mam obecnie, a reszta wymagań jak pisałem jest już spełniana w związku ze zmianami jakie się u niego pojawiły w ostatnim czasie.

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za rady i propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

[quote name=lolek ;)' timestamp='1291731953' post='228180]

Dopiero wykluczał firmę Adama teraz się decyduje :) Bez komentarza

 

Wyżej jest napisane dlaczego - w pierwszym poście zaznaczyłem, że GłowaNET spełniało większość moich wymagań. Adam postanowił spróbować spełnić wszystkie no i udało się, poza tym cena jest bardzo konkurencyjna względem innych ofert - za cenę taką jak u Ciebie mam więcej miejsca, więcej transferu, cPanel, a i serwer jest zupełnie innej klasy (to że się nie wypowiadam, to wcale nie znaczy że nie czytam forum i nie wiem o pewnych godnych politowania sprawach) :)

 

 

Tylko krowa nie zmienia zdania.

 

 

Fakt, a mnie naprawdę trudno "udobruchać", co kilka firm może potwierdzić ;)

Oczywiście jeżeli współpraca nie będzie się układała, to nie pożałuję o tym poinformować, acz póki co zapowiada się naprawdę dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT:

A czemu nie spróbowałes dogadać się z tak wychwalanym przez ciebie Hitme.net.pl??

 

/OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Spróbowałem, miałem otrzymać wycenę, ale jej nie otrzymałem (nie śpieszy mi się, ale nie będę ukrywał, że to wtopa dla nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×