Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
carmamir

[VPS] Jaki NS w webtropia ? Uzylem dostarczonych ale domeny wciaz "niewidoczne"

Polecane posty

Mam problem, i to ogromny, domena pozycjonowana i koszt to ponad 400$ miesiecznie, nie chce stracic wszystkiego co osiagnelismy, wydawalo mi sie ze przygotowany bylem odpowiednio (skrypty przeniesiony, bazy danych, domeny utworzone, NS1/2 uzylem z Webtropia FAQ)

 

 

Jednakze mam ogromny problem, propagacja domen zakonczona i zadna z 2 domen przeniesionych nie widzi serwera ;)

Uzylem

 

ns1.ntdns.de (62.141.32.2)

 

ns2.ntdns.de (62.141.34.2)

 

ns3.ntdns.de (80.82.220.187)

 

 

Domeny dodalem w Plesk-u (w Domains -> Add new)

 

Mimo to jednak kicha ;(((((

 

Sprawdzalem w tym panelu fastit ale tam dodac nie mozna (w dedyku mozna bylo bez problemu)...

 

 

Jakikolwiek ktos ma pomysl ?? Kazda dzien opoznienia = nie wiem co Google zrobi...

 

 

Blagam o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak stworzylem wpisy A (ns1/ns2.domena dla 1 IP), stworzylem wpisy NS (ns1/ns2.domena), jednakze u mojego dostawcy domen mam podac NS bez IP, wiec nie wiem jak to mozliwe by domena wskazywala siebie (ns1.domena) bez IP...

 

Chyba ze Plesk automatycznie dodaje wpisy do serwerow DNS ???

 

 

Jak zrobic ns1/ns2 dla IP przydzielonego dla VPSa (w directadmin bylo to automatycznie jednakze firma od ktorej kupilem licencje chyba sie zwinela :////) ???

 

 

Dzieki za pomoc, sprawa strasznie gardłowa ;)

 

 

///Update

 

Zrobilem tak ze wzialem jedna z domen z 123-reg.co.uk i tam w Edit nameserver dodalem ns1/ns2. z domena z 123-reg, pojawilo sie okienko z IP (to niby ma zarejestrowac nowy nameserver), dodalem 1 IP (to samo) i tyle.

 

W plesku dodalem A ns1/ns2 (domena) do IP i NS ns1/ns2.domena.

 

 

 

Mozecie prosze potwierdzic czy to poprawny sposob rejestracji NSow ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupuje się domeny w firmie która pozwala na parkowanie ich usienie oraz pelną edycje rekordów

przy przenosinach wystarczy IPki zmienić i gitara a w przypadku VPS odciążamy go sobie gdy nie musi robić za serwer nazw.

 

Jeśli masz domenę np w home czy ovh możesz tak zrobić w plesku dodać rekordy do potrzebnych usłóg i wyłaczyć opcje w stylu " ten serwer korzysta z własnych serwerów nazw" ( dokładnie nie pamiętam bo z pleskiem miałem dawno do czynienia a pozatym był po polsku ) i wszytstko będzie działało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w 123-reg czy nie masz gdzieś opcji którą musisz aktywować aby działały nameservery w domenie, zazwyczaj nazywa się to "child name servers" czy podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×