Skocz do zawartości
bulaga

Serwer dedykowany pod portal społecznościowy (Social Engine 3)

Polecane posty

Witam,

W styczniu zamierzam uruchomić portal społecznościowy oparty o system Social Engine 3 (php smarty, mysql)

 

Ciężko mi przewidzieć jaki będzie ruch na portalu, ale wolę być przygotowany na miłe zaskoczenie.

Zastanawiam się nad serwerem dedykowanym.

 

1. Co polecicie ? Jak przewidzieć parametry serwera w przełożeniu na oglądalność strony ?

2. Chciałbym być maksymalnie odciążony od strony administracyjnej, abym nie musiał się przejmować przede wszystkim bezpieczeństwem.

Czy wykupowanie serwera dedykowane wraz z administracją jest dobrym pomysłem ?

 

Oczywiście chciałbym to zrobić przy jak najmniejszych kosztach :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zacząć na zarządzanym VPS w firmie która oferuje również dedyki - w razie potrzeby będzie możliwość szybkiej migracji. Poza tym cięzko coś polecać jeśli nie podajesz jaka lokalizacja oraz konkretnie ile możesz na to wydać. Zarządzany dedyk to koszt od ok. 300 - 2000zł w zależności od lokalizacji i konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zacząć na zarządzanym VPS w firmie która oferuje również dedyki - w razie potrzeby będzie możliwość szybkiej migracji. Poza tym cięzko coś polecać jeśli nie podajesz jaka lokalizacja oraz konkretnie ile możesz na to wydać. Zarządzany dedyk to koszt od ok. 300 - 2000zł w zależności od lokalizacji i konfiguracji

 

a czy np. oferta serwera dedykowanego (500 GB HDD, intel i3 2x 2.9, 4 GB DDR3, 50 Mbps) za 200 zł netto nie będzie ok ? jakie obciążenie taki serwer jest w stanie obsłużyć ?

 

I co można powiedzieć o wykupieniu od razu u dostawcy, administracji rzędu 200 zł/m-c ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć czy będzie ok nie widząc oferty - same parametry techniczne serwera to nie wszystko... Z administracją jeszcze trudniej - za niektórych aminów/firmy to niewiele, za inne - dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie chcę Cie martwic ale przynajmniej kilka miesięcy na spokojnie wystarczy Ci zwykłe konto hostingowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze to co napisałem w pierwszym poście - na razie radziłbym wybrać VPS. Taki np: XEN 3 + administracja z oferty IONIC. Powinien wystarczyć na kilkaset osób online - jak będzie za mało to nie sadzę aby firma robiła problemy z przeniesieniem na dedyka. Cena będzie pewnie o połowę niższa. W samej ofercie XEN 3 masz także 0,5h administracji - zawsze może się przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej na początek konto www? Przecież nie ruszysz z grubej rury 10k odwiedzin dziennie :| Przynajmniej zaoszczędzisz trochę pieniążków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci na początek jakiś dobry shared hosting. Możesz się zwyczajnie umówić z administratorami, że jeżeli będzie zbyt duże obciążenie, to migrują twoje konto na VPS/dedyk.

Co do ionic, to na pewno będziesz zadowolony. Jeżeli chodzi o ich usługi managed, to zrobią co sobie zażyczysz. Szczegóły masz podane w dziale Opinie o firmach hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×