Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
san

[wirtualny] Upload przez ftp/sftp nie wliczany do transferu* - hosting w Polsce

Polecane posty

Witam,

 

Na początek strona będzie często(!) atualizowana przez ftp/sftp a może rsync i dlatego potrzebuję aby upload nie był wilczany ogólny transfer lub był wliczany na innych zasadach. Upload ftp oceniamwstępnie na ok. 200 mb dziennie - część w małych plikach (głównie pon-piątek)

 

Ważne:

  • niski ping !
  • przystępna cena za mc.

Przydałoby się:

  • shell
  • Cron
  • Python

Proszę o oferty i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

# Po liczbie odpowiedzi wnioskuję, że chyba zadałem głupie pytanie...

 

Może spróbuję uściślić, że chodzi mi o szybki hosting dla niewielkich statycznych plików często aktualizowanych przez ftp,  więc może ktoś poleciłby coś taniego z dużym/nielimitowanym transferem gdzie nie będzie problemem aktualizacja np co 15 minut w godz 9-17

 

Nie potrzeba mi nawet (na razie) bazy danych...

 

Hosting powinien być  szybki i niedrogi (Polska firma)  bo szybkość działania strony ma , w założeniu, byc jej atutem.

 

 

W zasadzie nie potrzeba żadnych wyrafinowanych opcji -  z tych które wymieniłem wcześniej mógłbym zrezygnować.

 

 

Chcę się skupić na zawartości, a nie na grzebaniu w serwerze - przeniesienie rozwiązań które mam na swoim komputerze na jakikolwiek VPS zajęłoby mi za dużo czasu,  choć w przyszłości być może mnie to czeka...

 

# Marzy mi się możliwość aktualizacji a'la Dropbox...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze przeczytałem, to wychodzi na to, że z początku ten upload będzie pochłaniał ~6gb miesięcznie, więc raczej nie potrzebujesz hostingu z nielimitowanym transferem, a w większości wypadków, w Polsce, o takim możesz zapomnieć (zwykle się nie opłaca). Czyli praktycznie rzecz biorąc przez długi okres te 20gb transferu będzie dla Ciebie wystarczające.

Sama strona to pliki statyczne, więc nie jest to jakieś wielkie obciążenie. Ftp/sftp pomimo częstej aktualizacji też nie robi zwykle jakichkolwiek problemów. Jak dla mnie, wybierz dowolną sensowną firmę. Tylko jeszcze jedno pytanie. Co dzień będzie przybywało te 200mb czy co jakiś czas będziesz usuwać? Bo idąc tym tropem to dochodzimy do dość dużego wyniku 200*30*12= ~70gb rocznie, a takiej ilości danych na sharedzie raczej się nie trzyma.

Jeżeli potrzebny Ci jest Python, to w takim wypadku polecam Unixstorm, coś z serii Biznes. Możesz się też zainteresować w/w megiteam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może ofertę group5, mają hosting bez limitów w dobrej cenie i bezpłatny test 7 dni

wydaje mi się, że autor poszukuje hostingu na serwerach w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Polska firma)

 

Sprecyzuj co masz na myśli:

 

  1. Firma zarejestrowana w Polsce?
  2. Serwery w Polsce?
  3. Czy firma z Polską obsługą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisał o niskim pingu, więc pewnie chodzi o serwery w Polsce. Swoją drogą nie wiem dlaczego jest to dla niego takie ważne, no ale skoro tak chce, no to niech tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wood, nie wiem gdzie według Ciebie są serwery group5 ale na ich stronie jest napisane:

Pierwszy w Polsce hosting Bez Limitów!

 

chyba iż to oni wprowadzają ludzi w błąd?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo źle to rozumiesz.

Powinieneś rozumieć to jako, pierwsza tego typu oferta w kraju. A to nie jest tożsame z serwerami w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

>> Co dzień będzie przybywało te 200mb czy co jakiś czas będziesz usuwać?

 

Oczywiście w zdecydowanej większości pliki po prostu będą nadpisywane.

 

 

Pisałem o tym niewliczanym transferze ftp bo już widziałem takie rozwiązania:

Np regulamin 2be "Do limitu transferu nie są liczone dane przesłane i pobrane pocztą elektroniczną FTP, SMTP, POP3" jednak na 2be raczej się nie zdecyduję z innych powodów...

 

Ten niski ping to taki skrót myślowy - w znaczeniu szybki serwer.

 

Obsługa w języku polskim nie jest ważna, ale zakładam, że odległy serwer nie będzie tak szybki jak dobry w Polsce.

 

Po prostu gdzieś spróbuję z podanych przez WAS propozycji i zobaczę jakie pojawią się problemy.

 

Bardzo proszę o jeszcze jakieś propozycje firm najlepiej z możliwą płatnościa za miesiąc (nie za cały rok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo źle to rozumiesz.

Powinieneś rozumieć to jako, pierwsza tego typu oferta w kraju. A to nie jest tożsame z serwerami w Polsce.

 

Ale co w takim razie jest Polskiego w tym hostingu? Chyba tylko język strony. Serwery we Francji, firma z USA. W takim rozumieniu to serwery bez limitu są "w Polsce" dostępne od dawna. Na stronie nigdzie nie znalazłem też informacji iż serwery są we Francji/ovh. Ten napis ewidentnie wprowadza w błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie nigdzie nie znalazłem też informacji iż serwery są we Francji/ovh.

traceroute group5.pl

lub

tracert group5.pl

albo wchodzisz np. na lg.atman.pl i sprawdzasz "trace"

trzecia opcja instalujesz w Firefox WorldIP lub FlagFOX i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Flagfox na ich stronie pokazuje lokalizacje PL. Dopiero właśnie trace pokazuje ovh, ale lokalizacja strony firmy nie koniecznie musi oznaczać iż klienci też są hostowani w ovh. Jak napisałem - ten napis na stronie głównej wprowadza w błąd, zwłaszcza iż nigdzie nie ma tam informacji iż serwery są we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×