Skocz do zawartości
Wysypka

Duża ilość uu a hosting w nazwa.pl

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Posiadam konto w serwisie nazwa.pl jest to hosting ACTIVE.

 

Moja strona dzisiaj generuje ostatnio spory ruch, bardzo szybki wzrost użytkowników powoduje że zaczynam się obawiać o to iż użytkownicy ujrzą napis "STRONA NIE ISTNIEJE" poniewaz mój serwer został odłączony.

 

Dzisiejszy ruch do godziny 22:00 to 10,000 uu i 40,000 odsłon (troszkę więcej ale zaokrągliłem w dół). Przez kilka chwil uzytkownicy mogli ujrzeć napis "Połączenie nie może zostać zrealizowa, zbyt długi czas łączenia"(coś w tym stylu), tak więc mam obawy iż przy jutrzejszym wzroście oglądalności (a taki wzrost będzie na pewno sądząc po tendencjach użytkowników oraz że jest sobota) obawiam się że mogę jutro stracić dostęp do strony.

 

Tak więc chciałbym zapytać wszystkich specjalistów, jak mogę z tego wybrnąć oraz czy uda mi się jutro obsłużyć jeszcze ruch 50% większy. Czy nazwa.pl mnie poinformuje przed zablokowanie serwera że przekraczam normy?

 

W szczytowym momencie dzisiaj oglądalność była na poziomie 330osób online. W chwili obecnej (godzina 22:18) jest to 140 osób online.

 

Niestety moje zasoby finansowe są chwilowo puste, muszę jakoś utrzymać jeszcze ten wzrost, ale obawiam się że jutro mogę mieć problem. Tak więc czy jest jakieś rozwiazanie taniego, szybkiego wymeldowania się z nazwa.pl i przejście na coś dobrego?

 

Niestety tak jak pisałem konto świeci pustkami, ale mogę pożyczyć jakąś kwotę pieniędzy(najlepiej jak najmniejszą) aby się przenieść na inny serwer.

 

Dzisiejsze zarobki adsense to kwota 45euro tak więc w lutym jak wypłacę wszystkie środki z całego miesiąca dostanę dobrą wypłatę, problem tylko w tym że do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić, a majętny nie jestem.

 

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Czy uciekać czy ciągnąć nadal na nazwa.pl.

Za dwa tygodnie będę dopiero dysponował gotówką w kwocie 350zł, więc to byłby najlepszy czas na przenosiny na nowy serwer...

 

Dziękuje z góry za pomoc i odpowiedzi.

 

 

Ps. nie mam dużych wymagań, transfer nie potrzebny zbyt duży (do 10-15gb dziennie), ilość połączeń z bazą adekwatna do tego jaka jest oglądalność, nie jest to strona warezowa, erotyczna. Jest to prosty portal dla dzieci, napisany przeze mnie tak więc na pewno nie jest to kolos jak Joomla lub coś w tym stylu.

 

Ps2. Chcę się dalej rozwijać, mam nowy projekt w głowie, ale muszę czekać żeby nie przesadzić z oglądalnością. To straszne.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem jedno: ROTFL. W nazwa.pl bałbym się serwować jakieś prywatne pierdoły z 2-3k załadowań miesięcznie, serio... Pomyśl nad jakimś VPSem (najlepiej poza Polską) jeśli już chcesz ciąć koszty do oporu. Jeśli jednak kierujesz się jakością - moim zdaniem to właśnie ten czas kiedy należy pomyśleć o serwerze dedykowanym   ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem jedno: ROTFL. W nazwa.pl bałbym się serwować jakieś prywatne pierdoły z 2-3k załadowań miesięcznie, serio... Pomyśl nad jakimś VPSem (najlepiej poza Polską) jeśli już chcesz ciąć koszty do oporu. Jeśli jednak kierujesz się jakością - moim zdaniem to właśnie ten czas kiedy należy pomyśleć o serwerze dedykowanym ;)

 

 

Czytam od 2 godzin różne oferty serwerów dedykowanych nie wszystko dokładnie rozumiem, ale wyczytałem coś takiego że do opłat za serwer dochodzą jeszcze opłaty dla administratora, ja nie znam się kompletnie w tej dziedzinie więc nic bym nie stworzył. Tak więc usługa administracji jest mi potrzebna.

 

Problem polega na tym że opłat mógłbym dokonać jutro po południu... więc dojdą na poniedziałek. Serwer jest potrzebny na już, nie wliczam też konfiguracji serwera i tego wszystkiego co tam jest potrzebne. Przeniesienie strony to 10 minutek. Więc to nie problem baza zajmuje około 2-3 mb,a sama strona 80mb tak więc tutaj nie ma problemu...

 

Nad tym rozwiązaniem myślę już od dawna, ale teraz "stoję nad przepaścią" i czuje zagrożenie. Więc szukam rozwiązania jak zwykle na ostatnią chwilę.

 

Dzięki za odpowiedź :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam od 2 godzin różne oferty serwerów dedykowanych nie wszystko dokładnie rozumiem, ale wyczytałem coś takiego że do opłat za serwer dochodzą jeszcze opłaty dla administratora, ja nie znam się kompletnie w tej dziedzinie więc nic bym nie stworzył. Tak więc usługa administracji jest mi potrzebna.

 

 

No cóż, summa summarum rzeczywiście potrzebujesz czegoś managed. Mnie przychodzi do głowy pomysł kupienia VPSa (DUŻEGO. 512Mb i więcej dedykowanej pamięci) i opłacenia cPanelu/DirectAdmina razem z instalacją albo "wynajęcia" kogoś do administracji całością z pominięciem panelu (to może ale nie musi być drogie).

 

po edycji:

 

Swoją drogą: czy nie warto nauczyć się podstaw administracji Linuksem? Serwery nie gryzą ;)

Edytowano przez ksx4system (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie utrzymałeś 10k userów na sharedzie? I to w nazwie która daje najmniej bo tylko 64mb ramu na konto? Aż mnie korci by spytać o tematykę..

 

@behemot ja myślę że on już cachowanie ma.. skoro tyle wytrzymało konto u w/w dostawcy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie utrzymałeś 10k userów na sharedzie? I to w nazwie która daje najmniej bo tylko 64mb ramu na konto? Aż mnie korci by spytać o tematykę..

Napisał. Portal dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerami nijak się nie interesuję, sama ta dziedzina mnie też nie kręci, wolę poświeć czas na photoshopa i tworzenie nowych portali.

Z linkusem o dziwo nigdy nie miałem styczności i osobiście nie znając ani w 1% przeraża mnie jego obsługa(sam nie wiem czemu).

 

O cacheowaniu już myślałem chciałem sobie to jakoś zoptymalizować ale w moich oczach jest już wszystko na najniższym poziomie.

 

330 online na serwerze w nazwa.pl jest moim zdaniem dużym obciążeniem, jak na taką usługę. Ta ilość ruchu jaki teraz na mnie spłynął też jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem... więc nigdy nie miałem takich problemów,a teraz niestety nie wiem jak sobie poradzic.

 

Chciałbym to załatwić jakimś pstryknięciem palcem, wstrzymać ruch na dzisiejszym poziomie i poprosić o przyjście za dwa tygodnie.

Ogromnie cieszy mnie wzrost popularności, ale z drugiej strony pojawiły się problemy. Tak więc cieszę sie ale wiem że jak nic nie poradzę to mogę to zepsuć, więc myślę już teraz o zmianie choć i tak wydaje mi się że jest to ostatnia chwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwerami nijak się nie interesuję, sama ta dziedzina mnie też nie kręci, wolę poświeć czas na photoshopa i tworzenie nowych portali.

Z linkusem o dziwo nigdy nie miałem styczności i osobiście nie znając ani w 1% przeraża mnie jego obsługa(sam nie wiem czemu).

 

 

Linux jest prosty i wygodny, tak jak w sumie każdy system z *nixowymi fundamentami. Owszem, wymaga troche nauki ale zdecydowanie warto. Poczytaj, na spokojnie "pobaw się" w domowym zaciszu - tak jak mówiłem, to nie jest trudne, wystarczy chcieć.

 

Chciałbym to załatwić jakimś pstryknięciem palcem, wstrzymać ruch na dzisiejszym poziomie i poprosić o przyjście za dwa tygodnie. Ogromnie cieszy mnie wzrost popularności, ale z drugiej strony pojawiły się problemy.

 

 

Na przyszłość: najpierw myśl o infrastrukturze i zrób plan "co jeśli...", a dopiero potem baw się w popularyzowanie swojego portalu. Unikaj robienia rzeczy "na odwal się", czyli tak jak teraz (chodzi mi o wybór firmy na N do usług hostingowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to nie tematyka, tylko grupa docelowa..

Zaiste. Gry, teksty kołysanek, download jakiś... mnóstwo rzeczy może być "dla dzieci". Może portal z kreskówkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krzysiek pisał.. co najmniej VPS w Twoim przypadku z opcją administrowania.. A ponieważ potrzebujesz administracji VPS potrzebuje co najmiej 512mb ramu.. Gdybyś zoptymalizował sobie VPS sam lub jakiś Twój znajomy znający się na rzeczy, nie potrzebowałbyś aż tyle.. niestety w opcjach zarządzanych jakoś nie szczególnie zależy firmom na zmniejszeniu zużycia zasobów, bo to najnormalniej większy zarobek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaiste. Gry, teksty kołysanek, download jakiś... mnóstwo rzeczy może być "dla dzieci". Może portal z kreskówkami?

 

Może po prostu niech poda adres tej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Niestety szukałem jakiegoś rozwiązania i miałem nadzieje że uda się znaleźć coś ciekawego.

 

Ten serwer VPS będzie moim rozwiązaniem. Los się do mnie uśmiechnął i otrzymałem 2 zlecenia tak więc będę mógł z góry opłacić serwer.

 

 

Adres strony mogę podać na priv, nie chcę się tutaj reklamować.

W takim razie wrócę tutaj jeszcze by zapytać dokładniej gdzie kupić ten serwer VPS :)

 

A teraz spróbuję te kilka dni jakoś przebrnąć.

 

Mogę się jeszcze pochwalić że wczorajszy dzień w adsense to zarobek 54,95Euro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jeszcze pochwalić że wczorajszy dzień w adsense to zarobek 54,95Euro :)

Nad czym Ty się chłopie zastanawiasz. Zarabiasz 200zł dziennie, a kupujesz serwer za 366zł rocznie w nazwa. :)

 

Już nawet jakiś VPS za 100-150zł miesięcznie będzie OK - a zarobisz na niego w tydzień, dwa - pozostałe 50 tygodni to czysty zysk..

 

Nie skąd tak, bo może się okazać, że nazwa da d*** i wszystko się pokomplikuje.

 

P.s. - nieźle te dzieciaczki Ci klikają w te reklamy - może jakieś dziwne umiejscowienia? :) Wyślesz adres na PW? Choć dziwię, że nie chcesz robisz reklamy - wszak o to chodzi, by robić reklamę gdzie się da, a jak Cię prosimy o link to wszystko byłoby w porządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak prezentują się zarobki za dzień wczorajszy oraz za dzień dzisiejszy do godziny 12:17, tak jak wczoraj pisałem dzisiaj liczę na większy ruch tak więc będzie kolejny rekord.

 

statystyki.jpg

 

 

Ja was doskonale rozumiem, to wygląda komicznie zarobki na takim poziomie a nie mam pieniędzy na serwer, ale tak jak pisałem ten ruch dostałem nagle, nagły wzrost popularności o 2000% więc się sam go nie spodziewałem, ten miesiąc na pewno będzie dobry pod względem zarobków, ale żeby wypłacić pieniążki z adsense potrzeba czasu, a ja czasu niestety nie mam. Dostałem zlecenie, więc pracuję mam nadzieje żeuda się jak najszybciej przenieść na normalny serwer.

 

Zainteresowanych osób jest bardzo dużo tak więc oficjalnie podam linki:

 

http://www.dodatkink.pl - główny kolos wczoraj 34k odsłon

http://www.grawpytania.pl - 14k odsłon (wczoraj pierwszy dzień w sieci, jak na pierwszy dzień w internecie to ogromny wynik)

 

Portale stworzone głównie dla zysku ten pierwszy powstał w październiku tego roku :)

 

Idąc podobnym tropem chciałbym stworzyć kolejne tego typu portale by zwiększyć swój zysk, niestety tak jak pisałem brak serwera = brak zwiększonych zysków...

 

Co do funduszy to wszystkie jakie miałem, pakowałem w reklamę korzystałem z Nazwa.pl i nie było żadnych problemów. Teraz serwisach przebywa łącznie185 osób online, mam nadzieje że w szczytowym momencie jaki u mnie przypada na godzinę 18-21 wszystko wytrzyma i nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wiele osób jest zainteresowanych możliwościami serwerów firmy nazwa.pl, ja również.

 

Dzisiejsze statystyki z pierwszego serwisu:

 

11,890 uu / 43 913 odsłon

 

Drugi serwis:

 

6,879 uu / 42 889 odsłon

 

Były problemy z brakiem połączenia, chwilowe oraz problem z szybkością ładowania się strony.

Mimo wszystko serwer wytrzymał, tak więc jestem mile zaskoczony, jednak już dostałem dzięki temu forum ofertę od Hekko.pl serwera VPS i w tym tygodniu się już na niego przeniosę. Statystyki podaję bo wiele osób było zdziwionych że wczoraj udało mi się to utrzymać, a dzisiaj statystyki są 2 krotnie większe. Dnia jeszcze nie koniec jest 150 osób online tak więc one jeszcze wzrosną.

 

Przy okazji pochwalę się iż wczorajsze 55euro było dla mnie imponującą sumką, dzisijeszy zarobek jest 2krotnie większy. Zarobione w dniu dzisiejszym jest 106,56 € przy liczbie kliknięć równej 1 640.

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

 

Przy okazji pochwalę się iż wczorajsze 55euro było dla mnie imponującą sumką, dzisijeszy zarobek jest 2krotnie większy. Zarobione w dniu dzisiejszym jest 106,56 € przy liczbie kliknięć równej 1 640.

 

 

Nam się nie musisz chwalić, to Twoja prywatna sprawa

 

Pochwal się lepiej w US :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych osób jest bardzo dużo tak więc oficjalnie podam linki:

 

http://www.dodatkink.pl - główny kolos wczoraj 34k odsłon

http://www.grawpytania.pl - 14k odsłon (wczoraj pierwszy dzień w sieci, jak na pierwszy dzień w internecie to ogromny wynik)

 

chwal się chwal aż ci "życzliwi" na klikają że dostaniesz bana i tego co zarobiłes nie zobaczysz

 

ksx4system - z takim sposobem myślenia do niczego nie dojdziesz, koleś ma dobre pomysły rozkreca portale niech idzie za ciosem a serwerem niech się zajmą administratorzy którzy są od tego ! Typowe myślenie biednego człowieka " zrobię sam to więcej zarobie/ więcej mi zostanie"

Linuxa nie nauczy się w kilka dni tak aby zapewnić stabilne działanie i bezpieczeństwo, zamiast marnować czas na robienie wszystkiego po trochu lepiej lepiej doskonalić to co idzie mu dobrze.

 

Wysypka- a nie myślałeś o lunie w kei.pl ? ileś tam dni potestować za darmo możesz a jakoś jest naprawdę super

Ja na Twoim miejscu założył bym na tym forum temat z prośbą o oferty firm hostingowych - przecież możesz się dogadać z jakaś firmą na indywidualnych warunkach - wiadomo drożej niż normalnie ale spokój święty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×