Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d_oli

wybor opcji na dedyk - hiszpania

Polecane posty

witam :)

stwierdzielm ze chyba tutaj znajde specjalistow ktorzy sa w stanie mi dobrze poradzi :)

 

wiec sprawa ma sie tak :)

jestem w Hiszpani :) i szukam dla firmy ofert hostingu,dedyku.

firma wczesniej nie dzialala na tym rynku.

 

narazie etap "wchodzenia na rynek" jest podzielony na trzy etapy:

 

w pierwszym bedziemy chcieli sprzedawac uslugi hostingowe dla danej grupy firm, z poczta, statystkami, panelem administracyjnym(raczej byla by potrzebna baza danych).

i druga wazna usluga jest kobia bezpieczenstawa... na serwer ten byly by przenoszone kopie zapasowe z niektorych firm.

 

w drugim etap nastapi po osiegnieciu pewnej liczby klientow (lub obciezenia pierwszego rozwiazania -serwera), i oprocz powiekszenia przestrzeni na kopie bezpieczenstawa, chcielibysmy zaczac testowac program do obslugi firm (ktorego czesc, lub calosc bedzie zainstalowana na tym serwerze dedykowanym)

 

w trzecim etapie chcielibysmy ten program, pozniej programy wprowadzic do Klientow, odsprzedawac licencje. chielibysmy rowniez zeby program i dane byly odpowiednio zabezpieczone.

 

i teraz pytanie jest co wybrac, i gdzie?

cena nie jest najwazniejszym czynnikiem tylko bezpieczenstwo i ciaglosc swiadczenia uslug. (choc kazdy liczy pieniadze :( )

serwer nie musi byc w hiszpani. (nawet nie wiem czy sa jakies wielkie centra w hiszpani??)

 

srodowisko Linuks.

 

obsluga.

wiec narazie kogos kto by super siedzial w temacie hosting nie ma.

wiec jakas pomoc ze strony firmy swiadczacej uslugi musiala by byc.

zeby byly panele zainstalowane.... ale musi byc dostep do basha.

 

nie wiem za bardzo jak wyglada sprawa z bazami danych na serwerach.. osobno sie ja dokupuje?

----------------------------------------

----------------------------------------

narazie myslalem zeby w pierwszym etapie myslalem o duzym miejscu na jakims serwerze, lub malym serwerze dedykowanym.

 

w drugim srednim lub duzym serwerze dedykowanym.

 

w trzecim myslalem o 2 serwerach polaczonych ze soba lanem.

 

jednakze co do konfiguracji rowniez polegam w duzej mierze na waszej opinni :)

 

oczywiscie etapy zostaly wymyslone zeby utrzymac rentownosc calej firmy :)

 

-----

jak czegos nie napisalm to zaraz postaram sie naprawic :)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam,

Wiec musimy zaczac od tego, ze najlepiej byloby znalezc centrum danych w Hiszpanii. Zwlaszcza biorac pod uwage gwarancje dostepu i ciaglosci swiadczenia uslugi. Nie mowiac juz o czesci administracyjnej. Niestety ja nie znam zadnych DC w Hiszpanii wiec licze na innych.

 

Oczywiscie mozna skorzystac z innych, bardziej popularnych, ale moze w Hiszpanii sa firmy na odpowiednim poziomie (jak dla mnie to powinny byc).

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w poblizu sa 2 firmy.. ale piekielnie drogie...

dostep bezposredni nie jest wymagany :)

 

 

a sprzęt jaki myślicie?? i czy takie rozwiązanie z 2 serwerami w wersji ostatecznej jest najlepsze?

 

zakładamy ze jestem otwarty na propozycje z innych krajów...

co byście polecali?

 

ale dziekuje Fobi za odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec jesli nie Hiszpania, to moze Francja (ovh.com) albo Holandia (leaseweb.com)? Nie powinno byc z nimi problemow.

 

Co do calego pomyslu to trzeba okreslic wiecej rzeczy, planowana liczba klientow, co oni beda robic (czy glownie poczta, czy moze jakies duze serwisy internetowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej serwisy mniejszych i srednich firm... poczta... i backupy... na który dosc duzo miejsca bedzie potrzeba....

no zalozenie jest takie ze jak cos nie bedzie wyrabialo to zmienia sie na lepsze.... wiec potrzebne sa mi raczej jakies ogólne uwagi..

 

co do firm to zerkne na te który poradziłeś :)

 

baze danych np mysql trzeba dodatkowo dokupić?

 

 

 

a jak wygląda przechodzenie z jednego serwera na lepszy???

 

sorki wiem ze tysiące pytań mam :( :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiec generalnie jest tak, ze potrzebny Ci ktos od spraw technicznych :(

Majac dedyka masz pelny dostep, robisz co chcesz. Baza MySQL jest baza darmowa wiec wystarczy ja sobie zainstalowac.

 

Co do przenosin z jednego serwera na drugi to nie jest to problem ale moze byc klopotliwe dla klientow (bo ich strony moga, chociaz nie koniecznie, zniknac z internetu).

 

Pytaj, pytaj, nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec generalnie jest tak, ze potrzebny Ci ktos od spraw technicznych :)

poprostu chodzi o to ze nie chce tego wszystkiego popsuć :)

z założeń :)

mam doświadczenie w Routerach które stawiałem u dostawców netu.. które miały troche inne zadanie..

człowiek znalazł sie w takiej sytuacji i wiem ze najlepiej sie zapytać kogos kto w tym siedzi.. bo pozniej robi sie jakies głupie błedy.

 

Majac dedyka masz pelny dostep, robisz co chcesz. Baza MySQL jest baza darmowa wiec wystarczy ja sobie zainstalowac.

tez tak myslałem.. tylko gdzies wybierająć opcje serwera kazali za nia płacić ileś tam euro wiecej miesięcznie... i zgupiałem.. czy coś się zmieniło.. (narazie tylko patrzylem na te opcje)

Co do przenosin z jednego serwera na drugi to nie jest to problem ale moze byc klopotliwe dla klientow (bo ich strony moga, chociaz nie koniecznie, zniknac z internetu)..

chodzilo mi raczej czy firmy nie robia duzych problemow.. i czy to przewaznie sprawnie przechodzi :) ale z twoje odpowiedzi wynika ze dosc sprawnie :)

 

moze jeszcze jedną propozycje firmy?? :)

bo jak to bywa musze przedstawić jakieś propozycje zeby "jefe" mógł wybrać :(

dziekuje jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi raczej czy firmy nie robia duzych problemow.. i czy to przewaznie sprawnie przechodzi Uśmiech... ale z twoje odpowiedzi wynika ze dosc sprawnie Uśmiech...
Raczej niepowinno byc problemow, ale najlepeij sie o to zapytac dana firme

 

moze jeszcze jedną propozycje firmy??

moze niemcy?:

 

http://hosteurope.de/

http://hetzner.de/

https://www.server4you.de/de/start.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
poprostu chodzi o to ze nie chce tego wszystkiego popsuć Uśmiech...

z założeń Uśmiech...

mam doświadczenie w Routerach które stawiałem u dostawców netu.. które miały troche inne zadanie..

człowiek znalazł sie w takiej sytuacji i wiem ze najlepiej sie zapytać kogos kto w tym siedzi.. bo pozniej robi sie jakies głupie błedy.

No i bardzo dobrze, postaramy sie jeszcze pomoc.

tez tak myslałem.. tylko gdzies wybierająć opcje serwera kazali za nia płacić ileś tam euro wiecej miesięcznie... i zgupiałem.. czy coś się zmieniło.. (narazie tylko patrzylem na te opcje)

Mozliwe, ze byl to hosting dzielony czyli zwykle konto www czy konto resellerskie

chodzilo mi raczej czy firmy nie robia duzych problemow.. i czy to przewaznie sprawnie przechodzi Uśmiech... ale z twoje odpowiedzi wynika ze dosc sprawnie Uśmiech...

Wiec zalezy od wersji serwera, jesli masz serwer fully managed (gdzie administruja ludzie z centrum danych) to wszystko sprowadza sie do pieniedzy :). Jesli sie placi to nie ma problemow (tyczy sie to rowniez jakis wynajetych administratorow z firm zewnetrznych :(

 

dziekuje jeszcze raz Uśmiech...

Nie ma sprawy, pisz jak jeszcze cos chcialbys wiedziec.

 

P.S. dzieki za pochwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

zaczolem rozmawiac z firmami hostingowymi ale to wyglada jak walka z wiatrakami...

kazda firma jak narazie jest nastawiona na sprzedanie jak najwiecej bez zbednych pytan i zbywaja czlowieka jak tylko moga....

rekordzista jest chyba ovh.com ktory jeszcze nie przeanalizowal nawet mojego zapytania... a juz troche czasu minelo.

 

stwierdzilem ze chyba najlepiej bedzie ustalic ze spacjalistami a kupowac u sprzedawcow :) dlatego stwierdzilem ze najlepiej by bylo gdyby udalo mi sie ustalic wszystko co potrzebuje z wasza pomoca. a pozniej wysylam zapytania juz z konkretna propozycja i pytaniami.

 

mam nadzieje ze mi troche pomozecie?

 

wiec ja napisze co nrazie wiem (albo mysle co wiem) a wy mi moze pomozecie co mam sie dowiedziec (albo zapytac) lub co wiem zle ;)

 

1).konfiguracja

 

server pierwszy (narazie tylko na pierwszym pozostane)

np. DELL PE 0750 lub 0850

dysk 2x120GB SATA RAID

procesor ok 2,6GHz

pamiec 512

1a) polaczenie i tu mam problem, 20GB ? leaseweb ma np

standard 20GB

1b) firewall ale tez nie wiem na co zwracac uwage.

 

2. PRzydal by sie panel administratorski, znam CPanel, ale wiem ze jest jeszcze Plesk, WHM,Fantastico (nie wiem czy mozna je dodac do czegos innego niz do CPanel)

co tutaj polecacie?

 

3. APC Remote Reboot, ? przyda sie?

 

4. DirectAdmin i DRAC nie wiem co to jest dokladnie.. (DRAC do restartowania servera chyba?

 

5. IP po co mi wiecej niz jedno? no 2 do domeny?

 

6. KVM over IP?

 

7. Load Balancing?

 

8. rozumiem ze obsluge poczty mam w takim serwerze skonfigurowana?

 

9. i jak to wyglada z domena? najpierw moze byc server a pozniej domena, bo mam IP.. tylko jedno IP mi wystarczy?

 

10. monitoring maila :) zalezy mi na skanerze antywirusowym... ale nie wiem czy przewaznie sie za to placi czy nie?

 

11. przydalo by sie SHTTP. za SSL trzeba dodatkowa placic?

 

12. jak wyglada SFTP? stosuje sie? czy jak mozna bezpiecznie pliki przesylac?

 

13. jakie pytania jeszcze powinienem zadac?(z takimi napisze jutro maila)

-w jakim stanie skonfigurowania dostaje server?

-ile kosztuje asysta w razie problemow technicznych?

-ile kosztuje zamienienie serwera na wiekszy? (i jak to wyglada w z umowa wtedy, gdy jest na dluzszy okres)

- czy mam prawo roota i czy na SSH?

- czy istnieje mozliwosc dodania nastepnych dyskow?

- wykresy, syatystyki, jakie sa dostepne?

- jak czesto dokonywany jest backup?

- co sie dzieje w sytuacji w ktorej serwer przestaje funkcjonowac z powodow programowych?

 

(chyba ze ktores z pytan sa nonsensowne)

 

dziekuje za odpowiedz.. bo wiem ze to nie jest latwe.

ale jakos nie znalazlem tutaj FAQ .....

 

dziekuje i pozdrawiam :)

 

P.S. ovh wlasnie odpowiedzialo :) ale zadalem w inny sposob zapytanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
3. APC Remote Reboot, ? przyda sie?

 

Bardzo ;) Ale lepiej wez odrazu DRAC'a, o ktorym piszesz ponizej.

 

4. DirectAdmin i DRAC nie wiem co to jest dokladnie.. (DRAC do restartowania servera chyba?

 

DRAC to skrot od "Dell Remote Assistant Card", czyli karta ktora ma przypisany na stale adres IP, z ktorym mozesz sie polaczyc m.in. przegladarka i po podaniu danych autoryzacyjnych masz dostepna zdalna konsole (masz polaczenie i mozesz wydawac komendy juz od samego startu serwera, niezaleznie od stopnia zaladowania sie systemu operacyjnego). Odrazu masz tez zdalny reboot (jak APC Reboot). To wlasciwie dziala dokladnie w ten sam sposob jak remote-kvm, tylko remote-kvm to sprzet zewnetrzny, niezalezny od serwera (polaczony z nim normalnymi kabelkami vga / ps2 etc), a DRAC to karta wewnetrzna scisle polaczona z serwerem.

 

5. IP po co mi wiecej niz jedno? no 2 do domeny?

 

Np. do HTTPS - kazda domena wymaga oddzielnego adresu IP.

 

6. KVM over IP?

 

A to juz tlumaczylem :D

 

7. Load Balancing?

 

Jezeli nie wiesz, co to - to nie jest Ci to potrzebne :-) Load balancing to ogolnie mowiac cala filozofia realizowana przez specjalistyczny soft / sprzet ktory inteligentnie rozdziela ruch na serwer, ktory w danej chwili jest mniej obciazony od reszty. Jak sie domyslasz potrzeba tutaj minimum 2 maszyn.

 

8. rozumiem ze obsluge poczty mam w takim serwerze skonfigurowana?

 

Pewnie jakis standardowy soft tam jest zainstalowany i skonfigurowany.

 

9. i jak to wyglada z domena? najpierw moze byc server a pozniej domena, bo mam IP.. tylko jedno IP mi wystarczy?

 

Domene kierujesz na serwery DNS (musisz takowe gdzies posiadac). Dopiero one zamieniaja jej nazwe na konkretny adres IP. Domeny to tylko takie aliasy, prostsze nazwy dla adresow IP :)

 

10. monitoring maila :) zalezy mi na skanerze antywirusowym... ale nie wiem czy przewaznie sie za to placi czy nie?

 

Sa bardzo dobre antywirusy bezplatne - np clamav. Podejrzewam ze bedzie dostarczony razem z serwerem. Integruje sie z wiekszoscia serwerow SMTP.

 

11. przydalo by sie SHTTP. za SSL trzeba dodatkowa placic?

 

Za certyfikat ktory nie bedzie wywalal alertow, ze przegladarka nie zna wystawcy - trzeba zaplacic ok 500 pln za pierwszy rok i 250 pln za kazdy nastepny - np w naszej rodzimej firmie certyfikujacej www.certum.pl.

 

12. jak wyglada SFTP? stosuje sie? czy jak mozna bezpiecznie pliki przesylac?

 

Stosuje sie i dziala ;-)

 

13. jakie pytania jeszcze powinienem zadac?(z takimi napisze jutro maila)

 

Jakies 2-3 miliony dot. samej konfiguracji linuxa ;-)

 

-w jakim stanie skonfigurowania dostaje server?

-ile kosztuje asysta w razie problemow technicznych?

-ile kosztuje zamienienie serwera na wiekszy? (i jak to wyglada w z umowa wtedy, gdy jest na dluzszy okres)

 

Wszystko zalezy od tego gdzie ten serwer chcesz miec. Kazda firma ma swoje reguly.

 

- czy mam prawo roota i czy na SSH?

 

TAK.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12. jak wyglada SFTP? stosuje sie? czy jak mozna bezpiecznie pliki przesylac?

 

Stosuje sie i dziala ;-)

 

powinien tez normalnie dzialac bez dodatkowej instalacji?? czy z tym trzeba sie pomeczyc?

 

a jak konfiguracja?? cos pozmieniac? czy wsio na poczatek ok?

 

i co z panelami administracyjnymi??

 

P.S.

bardzo bardzo dziekuje adamszendzielor ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak konfiguracja?? cos pozmieniac? czy wsio na poczatek ok?

Jak kupujesz dedyka to zazwyczaj dostajesz "czysty" system z skonfigurowanym ssh ( wiec sftp (ssh) powinien normalnie dzialac bez doplaty) wiec nieobedzie sie bez konfiguracji.

 

Jesli chodzi o panele administracyjne to zalezy od serwerowni, niektore oferuja za darmo pleska albo confixxx ale za cpanel czy drect admin musisz zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Wiekszosc z tych pytan dotyczy typowej administracji.

 

Kupujac serwer dedykowany musi go ktos w pelni skonfigurowac i zabezpieczyc. Moze to zrobic administrator zatrudniony przez twoja firme lub administrator z centrum danych.

 

Niestety nie mozesz nastawiac sie, ze kupisz i juz bedzie dzialac idealnie.

Bedzie ale taka konfiguracja nie nadaje sie do profesjonalnej dzialalnosci, a w szczegolnosci do odsprzedawania kont www/email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiekszosc z tych pytan dotyczy typowej administracji.  

 

Kupujac serwer dedykowany musi go ktos w pelni skonfigurowac i zabezpieczyc. Moze to zrobic administrator zatrudniony przez twoja firme lub administrator z centrum danych.

Nie tyle 'skonfigurować i zabezpieczyć', co konfigurować i zabezpieczać na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) wiem ze to nie lampa :)

 

chociaz i ta trzeba przed dziećmi zabezpiczyć ;)

 

a co do servera.. to nie mialem w ten sposób z nim do czynienia... bo zawsze albo stawialem od poczatku....

 

a tu nagle z tego co rozumiem dostaje ni pies ni wydra ..... cos po srodku :)

 

moze porównanie troche mniej odpowiednie... ale to tak jak ktos teraz zainstaluje sobie windowsa XP bez SP1 i SP2.... niby chodzi.... ale jak długo? :)

 

kurde niby to taki sam linuks który sie stawia jako "router" a zupelnie inny ;):D

 

Wysłany Pią Gru 02, 2005 12:45 pm:

 

dobra :)

to powiedzcie mi tak..

co trzeba skonfigurowac w takim serwerze.

np zakladajac ze wezme server z ovh.com

SuperPlan+ Large z opcja ¨full security¨. z systemem:

RedHat 7.2 OVH ?

ma tam zainstalowane:

RedHat 7.2 OVH:

- acces with ftp, ssh; email services: pop3, imap, smtp; web services: web, named, programmation: mysql, php; administration interface: webmin

 

Operating system Linux Red Hat 7.2

Web server Apache

DNS server Bind

FTP server ncFTPd

SMTP server Qmail

POP3 server VPopMail

IMAP server courier-imap

Mailing list server EZMLM

Webmail SqWebmail

Programming languages Perl

PHP

C

Python

Databases MySQL

Statistics Webalizer

Server administration Telnet

SSH

Webmin

Release by patches OVH

 

 

i jeszcze do tego PLESK'a sprobuje dodac...

czy lepiej wziasc cos innego? jezeli o OS chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×