Skocz do zawartości

Polecane posty

traceroute podany przez nrm sugeruje blokadę już na serwerze Freecast'a, core.dc.kylos.pl (217.153.164.46) to ostatni krok przed. Osoby zablokowane powinny chyba podać swoje adresy IP administracji hostingu w celu odblokowania.

 

Gdy mój adres był zablokowany na innym serwerze Kylos'a otrzymałem informację, że automatyczne blokady są czasowe, krótkotrwałe, choć akurat tak w moim przypadku nie było. I oczywiście nie wiem, czy serwer Freecast'a jest tak samo skonfigurowany czy nie, jak ten, którego dotyczyła moja "przygoda".

 

Przepraszam, jeśli odpowiadam już po czasie, gdy wszystko załatwione.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traceroute podany przez nrm sugeruje blokadę już na serwerze Freecast'a

nrm zapuścił linuksowy traceroute badający domyślnie trasę przez "śmiecenie" pakietami UDP.

Być może owy serwer nie lubi jakiegokolwiek UDP poza udp/53 i stąd owy brak komunikacji i ewentualne wycięcie przez firewalla?

 

  1     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
 2    50 ms    44 ms    44 ms  lodz-ru2.neo.tpnet.pl [213.25.2.133]
 3    45 ms    43 ms    43 ms  lodz-r2.tpnet.pl [213.25.5.81]
 4    45 ms    42 ms    46 ms  195.117.0.10
 5    47 ms    47 ms    66 ms  80.50.131.178
 6    52 ms    46 ms    47 ms  157.25.248.61
 7    46 ms    47 ms    45 ms  157.25.4.238
 8    48 ms    47 ms    49 ms  lodz-abr1-so0-0-0.net.ipartners.pl [157.25.3.202]
 9    50 ms    49 ms    51 ms  lodz-fonica-v81.net.ipartners.pl [217.153.8.158]
10    52 ms    49 ms    50 ms  core.dc.kylos.pl [217.153.164.46]
11    48 ms    48 ms    55 ms  host.freecast.pl [195.162.24.70]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak

 

 1     1 ms    <1 ms     6 ms  10.1.0.1
2    11 ms     1 ms     1 ms  80.50.130.97
3     6 ms     5 ms     5 ms  195.205.0.10
4     6 ms     7 ms     8 ms  80.50.131.178
5    26 ms    28 ms    26 ms  157.25.248.61
6    25 ms    25 ms    26 ms  157.25.4.238
7    34 ms    27 ms    28 ms  lodz-abr1-so0-0-0.net.ipartners.pl [157.25.3.202

8    33 ms    31 ms    30 ms  lodz-fonica-v81.net.ipartners.pl [217.153.8.158]

9    27 ms    28 ms    29 ms  core.dc.kylos.pl [217.153.164.46]
10     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
11     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
12     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
13     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
14     *        *        *     Upłynął limit czasu żądania.
15     *

 

przez strone Anonymouse.org normalnie działa i przez tel. strona tez działa. pozatym dla nikogo z sieci strona nie dziala

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie jakiś fail2ban zadziałał i trzeba by się skontaktować i wyjaśnić, co ktoś niedobrego zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to wina operatora sieci w której nasz klient się znajduje co widać po wykonaniu traceroute od routera core.dc.kylos.pl nagle jest brak łączności z kolejnym routerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagalopowałeś się za bardzo?

Winą operatora sieci użytkownika jest to, że router Kylos nie potrafi się ze swoim nexthopem połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak gdyż jak widać np u ciebie traceroute przebiega normalnie czyli router w DC Kylos odpowiada normalnie.

Ip usera nie zostało zbanowane

Ps podczas rozmowy z klientem poinformował nas że każdy znajdujący się w sieci owego operatora nie może otworzyć naszej strony

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe są moim zdaniem trzy scenariusze:

- albo serwer Freecast'a blokuje całą wymienioną sieć, np. 1.2.0-7.***;

- albo core.dc.kylos.pl blokuje ruch z tej sieci do serwera Freecast'a (lub do wszystkich serwerów Kylos'a);

- albo operator wymienionej sieci blokuje dostęp do wybranego IP/serwera.

 

Osobiście w ostatnim przypadku spodziewałbym się tracert kończącego się już w sieci operatora, ewentualnie celowo tam się zapętlającego w jakiś sposób (takie przypadki też widziałem), a nie dopiero w sieci Kylos'a, ale mogę się nie znać. Bez złośliwości, naprawdę mogę się nie znać, choć z doświadczenia wnioskuję co napisałem zdanie wcześniej.

 

 

Do osób mających zablokowany dostęp: doradzam kontakt z obiema stronami celem upewnienia się, że nie ma blokady po żadnej stronie, choć logika podpowiada mi blokadę po stronie sieci Kylos lub samego serwera Freecast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli blokował by to ISP, to trace kończyło by się na jego routerze brzegowym i do Kylosa nie dochodziło. Z drugiej strony, to jeśli router Kylosa trasy do tej sieci by nie miał, to sam też raczej by na ICMP nie odpowiedział.

Ale może gdzieś siedzi na którymś z interfejsów sieciowych jakaś ACLka wycinająca coś niecoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawa została rozwiązana po ustaleniu przyczyny okazało się że moje ip było zbanowane. Dziekuję za pomoc dla supportu freecast w szybkim rozwiązaniu problemu

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główna leży od 40 minut......

 

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

C:\Users\Marek>ping freecast.pl

Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta freecast.pl. Sprawdź nazwę i ponów

próbę.

 

C:\Users\Marek>tracert freecast.pl

Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego freecast.pl.

 

C:\Users\Marek>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według moich danych to było pomiędzy ok. 21:16 a ok. 22:20 czasu polskiego, więc przeszło godzinę.

Mniej więcej w połowie tego czasu sprawdzałem z dwóch innych lokalizacji, by wykluczyć przyczynę po mojej stronie, i serwer był nieosiągalny z tych miejsc (Niemcy, Holandia).

Dziwne te rozbieżności w wynikach nas trzech... Ale cóż. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może problem był z siecią i ruch w waszą stronę "odnawiał" się nie równomiernie? To Polska wszystko jest możliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 18:40

WAŻNA INFORMACJA

 

 

 

Dzisiaj okolo godziny 15 uległ uszkodzeniu dysk twardy na ktorym mieszcza sie dane serwerów VPS lecz posiadamy kopie dyskową VPS oznaczoną numerami lecz naszym technikom ciezko ustalic co każdy z was posiadał na serwerze VPS dlatego tez gorąco prosimy was o krotkie napisanie co mniejwiecej było wgrane na serwerze najlepiej prosze podac nazwe pliku który sie znajdowal na serwerze . Prosimy o kontakt MAILOWY PILNE!!

 

 

 

Jeszcze raz bardzo przepraszamy to pierwsza i zarazem ostatnia usterka tak bardzo powazna .

 

W Zamian kazdy klient otrzyma 30 dni uslugi za darmo

 

 

 

Przepraszamy

 

ADMINISTRACJA FREECAST

 

 

O ile ja tam miałem gołego apacza z pehapem (achhhh szarpnalem się na te cztery zlote ;p) i ze mną problemu nie będzie to ciekaw jestem jak Freecast chce rozwiązać problem normalnych użytkowników, którzy, te kilkaset plików (skrypty, strony www) mogą mieć, bo z maila wynika, że z tymi backupami to kiepsko... Swoją drogą, regulamin chyba nie gwarantuje ani jakiegokolwiek uptime, anu backupu danych (jak się mylę to prosiłbym o info), dlatego cieszy miesiąc usług za free w ramach rekompensaty.

Ja wiem, że tutaj (w ofercie VPS) chodziło o jak najkorzystniejszą ofertę, ale chyba są rzeczy, z których rezygnować po prostu nie można...

 

Kimsufi rlz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takie uroki kimsufów z jednym dyskiem :) Do backupu dorzuć jeszcze poprawnie gramatycznie napisany mail, bo się można udusić podczas czytania tego bełkotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

posiadamy kopie dyskową VPS oznaczoną numerami lecz naszym technikom ciezko ustalic co każdy z was posiadał na serwerze

WTF?!? Co to za nowoczesna technika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to, że HyperVM numeruje kolejne backupy VPSa w formie: vps.0 vps.1 vps.2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×