Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

Jak pobrać IP z routera

Polecane posty

Mam internet od dostawcy telewizji kablowej. Przy zmianie na większą prędkość został mi wymieniony sprzęt na Cisco EPC3925 (jest to modem kablowy z wbudowanym routerem).

Dotychczas miałem zwykły modem i komputer uzyskiwał adres IP publiczny i mogłem z automatu odświeżać DynDNS-a (No IP) na linuxie.

 

Modem wyposażony jest w firmware dedykowane operatorowi, przez co jest okrojone. Na szczęści po początkowych problemach operator odblokował DMZ więc tutaj nie ma problemu z dostępem do komputera z Internetu. Powstał problem z DynDNS-em ponieważ ta funkcja jest wyłączona w routerze.

 

Pytanie: Jak z poziomu linuxa mam uzyskać publiczny adres IP jaki pobrał router od operatora?

 

Traceroute jako pierwszy hop pokazuje IP bramy domyślnej za routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Mam internet od dostawcy telewizji kablowej. Przy zmianie na większą prędkość został mi wymieniony sprzęt na Cisco EPC3925 (jest to modem kablowy z wbudowanym routerem).

Dotychczas miałem zwykły modem i komputer uzyskiwał adres IP publiczny i mogłem z automatu odświeżać DynDNS-a (No IP) na linuxie.

 

Modem wyposażony jest w firmware dedykowane operatorowi, przez co jest okrojone. Na szczęści po początkowych problemach operator odblokował DMZ więc tutaj nie ma problemu z dostępem do komputera z Internetu. Powstał problem z DynDNS-em ponieważ ta funkcja jest wyłączona w routerze.

 

Pytanie: Jak z poziomu linuxa mam uzyskać publiczny adres IP jaki pobrał router od operatora?

 

Traceroute jako pierwszy hop pokazuje IP bramy domyślnej za routerem.

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, jak źle to przepraszam.

Jeżeli Twój router pobiera ip od operatora to to jest chyba te ip "końcowe" które jest widoczne na zewnątrz?

Chyba, że chodzi o coś w stylu IP WAN jak w tych osiedlówkach.

 

Jeżeli chcesz sam ip routera lokalnie to nmap, a jak IP "wyjściowe" czyli te co zostawiasz po wchodzeniu na strony to tak jak mzone napisał ;)

 

Ale na to byś pewnie sam wpadł wiec chodzi o coś w stylu wewnętrznego ale nie lokalnego czyli jakiś odpowiednik WANa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MZone Group

Racja, że ja na to nie wpadłem ;) wystarczy sobie stronkę spreparować gdziekolwiek i się z nią łączyć i tak mogę pobrać IP.

 

 

Ale jakby ktoś wpadł na pomysł jakiegoś innego eleganckiego rozwiązania, które nie wymaga łączenia się ze stroną tylko jakiegoś "odpytania" routera to ja nadal chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawić DynDNS na linuxie ? ;)

 

No i właśnie po to mi jest potrzebne pobranie publicznego IP z Routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie po to mi jest potrzebne pobranie publicznego IP z Routera.

Ale przecież w ddclient możesz ustawić

use=web, web=checkip.dyndns.com/, web-skip='IP Address'

które to rozwiązuje ci sprawę. Więc po co kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×