Skocz do zawartości
stfnl

[ZLECĘ] Konfiguracja DNS-ów / poczty (?)

Polecane posty

Witam, poszukuję osoby do pomocy w poprawnym skonfigurowaniu DNSów (najprawdopodobniej w tym tkwi rzecz).

 

Sprawa wygląda następująco: mam serwer na kimsufi. Podstawowy Ubuntu Server 10.10, Webmin, nginx, php-apm, apc, mysql. DNSy do tej pory w ogóle nie były konfigurowane (czyt. są najprawdopobniej podstawowe OVH). Do serwera mam w chwili obecnej podpięte dwie domeny po IP.

 

Taka konfiguracja nie sprawiała problemów, dopóki w grę wchodziły standardowy dostęp przez domeny/subdomeny. W weekend zainstalowałem na serwerze gotową paczkę iRedMail (postfix + dovecot + roundcube + inne) - i, nie mając żadnej wiedzy nt. konfiguracji serwerów pocztowych, nie potrafię doprowadzić tego w pełni do działania.

 

Dostęp do roundcube'a jest w obu wypadkach przez subdomeny

 

mail.serwer1.com

mail.serwer2.com

 

Z poziomu Roundcube'a, mam możliwość odbierania poczty z e-maili w tej samej domenie i możliwość wysyłania poczty zarówno na zewnętrzne adresy e-mail, jak i na adresy mailowe w tej samej wirtualnej domenie:

 

mail@serwer1.com => mail@gmail.com DOCHODZI

mail@serwer1.com => mail2@serwer1.com DOCHODZI

 

Problem pojawia się przy próbie wysyłania maili z zewnętrznych serwerów na adresy pocztowe na obu domenach

 

mail@gmail.com => mail@serwer1.com NIE DOCHODZI

mail@gmail.com => mail@serwer2.com NIE DOCHODZI

 

Moje umiejętności (a raczej ich brak ;) ) uniemożliwiają mi zdiagnozowanie, czy problem leży po stronie konfiguracji postfixa i dovecota, czy raczej po stronie NSów na serwerze (brak wpisów MX?) lub błędnej konfiguracji domen. Szukam osoby, która byłaby w stanie pomóc mi z doprowadzeniem tego do działania :)

 

Budżet - powiedzmy 50zł - nie mam pojęcia, ile coś takiego może kosztować, podejrzewam, że w zależności od tego jak bardzo skomplikowany jest ten problem, cena może się różnić.

 

Propozycje tutaj lub na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wydelegowałeś domeny na IP ?

tak samo przekieruj rekordy MX na inne IP ( twoje IP ) dla tych domen i poczta powinna zacząć działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×