Skocz do zawartości
hostmy

[wirtualny] Szukam PROFESJONALNEGO i STABILNEGO

Polecane posty

Witajcie,

 

Szukam hostingu z prawdziwego zdarzenia, nie dziecka z serwerem w domu. Proszę zarówno o podawanie pionierów rynku polskiego jak i amerykańskiego. Oczywiście nie muszę dodawać że o jakiś awariach i padach nie ma mowy. Cena za usługe schodzi na dalszy plan.

 

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam!

 

Szymon S. aka hostmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale co tam chcesz postawić?

I amerykański a polski to spora różnica... tak cenowo, jak i pingowo...

 

Trochę mniej chaotycznie, więcej konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Szukam hostingu z prawdziwego zdarzenia, nie dziecka z serwerem w domu. Proszę zarówno o podawanie pionierów rynku polskiego jak i amerykańskiego. Oczywiście nie muszę dodawać że o jakiś awariach i padach nie ma mowy. Cena za usługe schodzi na dalszy plan.

 

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam!

 

Szymon S. aka hostmy

 

Jaki budżet chcesz przeznaczyć na to? Lokalizacja USA i PL tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam jako polski host http://unixstorm.org - support świetny, ilość awarii minimalistyczna (kolokują własne serwery w centrum danych ATMAN).

a ja się podpisuje pod tym dwoma rękami, doadatkowo dostajesz sla 99,8%

co do pionierów "" i takich zaufanych firm to: hostersi.pl iq.pl kei.pl dhosting.pl nq.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć na nim kilka stron, bloga i forum. Podałem że interesują mnie hostingi USA/Polska, także UK wchodzi w grę. Dodaje więcej konkretnych info:

 

- ilosc miejsca na dysku/transfer/i wykorzystanie procesora - zaleznie od pakietu

- uptime min. 99.5%

- min. 5 domen

- możliwosć podpięcia własnej domeny

- możliwość stworzenia skrzynek e-mail pod własne domeny

- hosting musi być dobry dla stron kierowanych do ludzi zza oceanu (niski ping)

- mod_rewrite i .htaccess

- CRON

- prywatne IP

- backup co 24h

- pomoc techniczna (czat i telefon)

 

 

Dodatkowo mam kilka pytań do podających swoje oferty:

 

1. Awarie - jak często zdarzają się jakieś awarie, jak długo trwają oraz co się dzieje wtedy z kontami (czy np. konta użytkowników są przenoszone na inny serwer zastępczy)?

2. Bezpieczeństwo - czy dane które umieszcze na serwerze będą bezpieczne, czy Twój hosting ochroni dane moich klientów i moje?

3. Przekraczanie transferu/przestrzeni dyskowej/zużycia procesora - co się stanie w razie osiągnięcia jednego z podanych limitów?

4. Parametry techniczne serwera i łącze dostępowe - Jakiego sprzętu używacie (tylko markowy i pewny sprzęt) oraz jakiego łącza dostępowego?

5. Kontakt/pomoc - jakie mam możliwości kontaktu oraz, jaki jest czas reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1. Awarie - jak często zdarzają się jakieś awarie, jak długo trwają oraz co się dzieje wtedy z kontami

Jeśli można by przewidzieć przyszłość, to byśmy się nie przewracali.

(czy np. konta użytkowników są przenoszone na inny serwer zastępczy)?

Mirroring serwerów i inne podobne rzeczy można wykonywać, ale nie za klika zł.

2. Bezpieczeństwo - czy dane które umieszcze na serwerze będą bezpieczne, czy Twój hosting ochroni dane moich klientów i moje?

Spodziewasz się, że któryś hostingodawca powie że twoje dane nie są bezpieczne? Każdy (raczej) dąży do tego żeby tak było. O ile klient nie wspomaga Hakera swoimi "skryptami. wink.gif

3. Przekraczanie transferu/przestrzeni dyskowej/zużycia procesora - co się stanie w razie osiągnięcia jednego z podanych limitów?

Po zużyciu przestrzeni dyskowej stronę nadal można przeglądać, zalogować się na FTP i usunąć pliki.

Po przekroczeniu transferu konto jest blokowane.

Po przekroczeniu CPU kontaktujemy się z użytkownikiem, i rozwiązujemy problem.

4. Parametry techniczne serwera i łącze dostępowe - Jakiego sprzętu używacie (tylko markowy i pewny sprzęt) oraz jakiego łącza dostępowego?

W Holandii (Leaseweb, EvoSwitch, Haarlem):

HP DL 180 G5

Dual Quad Core Xeon L5410

16GB RAM DDR2

12x SAS 300GB 15krpm, raid 10 HPSA p400

 

W Polsce (ATMAN, Warszawa):

http://www.atman.pl/..._atman_warszawa

CSE-815TQ-R450UB + Supermicro X8SIU-F

Dual Quad Xeon E5620

12GB RAM DDR 3

6x SAS 15krpm fujitsu, raid 10 adaptec 5805Z

5. Kontakt/pomoc - jakie mam możliwości kontaktu oraz, jaki jest czas reakcji

Mail, telefon, ticket, chat. Gwarantowany czas reakcji 12h.

Podsumowując, zapraszam - http://glowanet.pl/h...g-w-polsce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Netzky, ale on może nie chce wydać paru złotych, tylko naprawdę jest gotów zapłacić porządną kasę - wiesz, nie wszędzie z ofertą jest sens się pchać : )

 

hostmy zobacz: w UK www.unitedhosting.co.uk, w Polsce: www.kei.pl, www.iq.pl

 

Na pytania nie odpowiem, bo nikt mi za to nie płaci - to już musisz sam się dowiedzieć : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
wiesz, nie wszędzie z ofertą jest sens się pchać : )

Nie pcham się, proszą, to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>

Dziękuję NETSKY za odpowiedź.

 

Jeśli można by przewidzieć przyszłość, to byśmy się nie przewracali.

 

Nie wymagam od Pana aby znał Pan następny dzień i godzine w którym padnie szafa. Pytałem o "jak często" = częstotliwość awarii i średni czas naprawiania usterek. Czy mają państwo gwarantowany czas napraw (software i hardware)?

 

Mirroring serwerów i inne podobne rzeczy można wykonywać, ale nie za klika zł.

 

Nie wspominałem że chce tani hosting. Wspominałem że chce PROFESJONALNY i STABILNY - to dwa sformułowania w pełni oddające to czego szukam.

Spodziewasz się, że któryś hostingodawca powie że twoje dane nie są bezpieczne? Każdy (raczej) dąży do tego żeby tak było. O ile klient nie wspomaga Hakera swoimi "skryptami. wink.gif

 

Nie, po prostu nie chce sytuacji w której hostingodawca wysyła spam na skrzynki mailowe moich klientów i inne cuda na kiju...

Po zużyciu przestrzeni dyskowej stronę nadal można przeglądać, zalogować się na FTP i usunąć pliki.

Po przekroczeniu transferu konto jest blokowane.

Po przekroczeniu CPU kontaktujemy się z użytkownikiem, i rozwiązujemy problem.

 

Czy narzucacie opłaty na odblokowywanie konta po przekroczeniu transferu?

W Holandii (Leaseweb, EvoSwitch, Haarlem):

...............

 

W Polsce (ATMAN, Warszawa):

..............

Holandia bardziej by mi odpowiadała.

Mail, telefon, ticket, chat. Gwarantowany czas reakcji 12h.

 

W PizzaHut dostałem gwarancje że danie wyjdzie w 15min lub zwrócą wszystkie koszty i zjem na ich rachunek. Nie wyrobili się i słowa dotrzymali (miałem posiłek za free). Co jeśli nie wyrobicie się w gwarantowanym*** czasie reakcji i na czym ta reakcja polega? Na usunięciu problemu czy np. tylko na sprawdzeniu logów z serwera z ostatniej doby?

Podsumowując, zapraszam - http://glowanet.pl/h...g-w-polsce.html

Odwiedzałem już z linka z sygnatury.

 

>>>

SPONSI

iq.pl i kei.pl odpada - opcja płatności tylko z góry na rok - co za nieprofesjonalne podejście do klienta. Każdy szanujący się hosting powinien posiadać opcje płatności co miesiąc. Powiesz że są okresy testowe jeśli waham się czy wejść "w interes" - otóż dla mnie są za krótkie aby cokolwiek powiedzieć.

Lepszym rozwiązaniem dla mnie jest kupić na miesiąc, dwa i potem odnawiać co miesiąc a jak się jakieś hocki-klocki pojawią to zwinąć manatki i szukać czegoś normalnego.

Sprawdze ten link z hostingiem w UK.

 

Czekam na dalsze oferty i odpowiedzi.

 

Szymon S. aka hostmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iq.pl i kei.pl odpada - opcja płatności tylko z góry na rok - co za nieprofesjonalne podejście do klienta.

 

Przy tego typu kwotach mało kto rozdrabnia się na płatności miesięczne. Jeżeli już są to koszty typu 59*12 no to wtedy spotkasz się z płatnością miesięczną. Jeżeli ktoś kieruje swoją ofertę do większych podmiotów, to raczej przyjmuje że 366zł rocznie nie jest żadnym wydatkiem.

 

Jeżeli masz konkretne kwoty i jesteś w stanie płacić krocie to jeszcze raz proponuje Ci takie firmy jak dhosting/nq/hostersi. Np. Ci ostatni zajmują się kampaniami reklamowymi wielu firm, wystarczy przejrzeć ich portfolio czy case studies. Wcale nie drogi jest dhosting, a za to bardzo stabilny. Są też takie firmy jak beyond.pl czy ogicom.pl. Jeżeli nie odstrasza Cię cena to możesz brać śmiało. Ja uważam, że przy takich wymaganiach należy zwracać się w stronę większych firm. Zapłacisz jak za zboże, ale będziesz mógł wymagać i zapewne będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o "jak często" = częstotliwość awarii i średni czas naprawiania usterek. Czy mają państwo gwarantowany czas napraw (software i hardware)?

Różnie sprzęt pada. Może paść dysk raz na rok, a może i 5 razy w miesiącu. Czas naprawy hardware ustala serwerownia w jakiej jest sprzęt. Hostingodawca nie ma tu raczej nic do powiedzenia. Chyba że ma swój sprzęt

 

Nie, po prostu nie chce sytuacji w której hostingodawca wysyła spam na skrzynki mailowe moich klientów i inne cuda na kiju...

Spam? Czyli co? A czemu on ma to słać do Twoich klientów?

 

Czy narzucacie opłaty na odblokowywanie konta po przekroczeniu transferu?

Zazwyczaj są ustalone pakiety transferu

 

Co jeśli nie wyrobicie się w gwarantowanym*** czasie reakcji i na czym ta reakcja polega? Na usunięciu problemu czy np. tylko na sprawdzeniu logów z serwera z ostatniej doby?

Zazwyczaj składa się reklamacje. Można dostać przedłużenie ważności konta itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

>Nie wymagam od Pana aby znał Pan następny dzień i godzine w którym padnie szafa. >Pytałem o "jak często" = częstotliwość awarii i średni czas naprawiania usterek. Czy mają >państwo gwarantowany czas napraw (software i hardware)?

 

Na pan za młody jestem :)

 

Każda awaria jest inna. Chociaż po przeprowadzce z ovh nie było problemów, których czas rozwiązania wynosił dłużej niż 30 min.

 

Dla serwerow w polsce mamy gwarantowane 4h na wymiane hardware.

Oczywiscie, dyski SAS nie padaja co pol roku. Tak jak i inne komponenty stworzone do pracy serwerowej.

 

>Nie wspominałem że chce tani hosting. Wspominałem że chce PROFESJONALNY i >STABILNY - to dwa sformułowania w pełni oddające to czego szukam.

 

Ok wybacz.

Aktualnie jedyne co możemy zaoferować dublowanego to serwery dedykowane.

Nie znam firm ktore oferuja taki hosting wspoldzielony.

 

>Spodziewasz się, że któryś hostingodawca powie że twoje dane nie są bezpieczne?

 

> Nie, po prostu nie chce sytuacji w której hostingodawca wysyła spam na skrzynki mailowe > moich klientów i inne cuda na kiju...

 

Od tego jest regulamin uslug.

 

Do twoich klientow nic nie jest wysylane.

 

Do swoich klientow wysylamy informacje techniczne + ewentualnie raz na miesiac/dwa informacje o promocjach itp. Jednak jest to w formie tekstowej, a nie tysiaca grafik.

>Czy narzucacie opłaty na odblokowywanie konta po przekroczeniu transferu?

Jeśli klient chce dalej korzystać z hostingu to tak. Jednak odblokowanie następuje przed wpłatą.

 

 

>W PizzaHut dostałem gwarancje że danie wyjdzie w 15min lub zwrócą wszystkie koszty i >zjem na ich rachunek. Nie wyrobili się i słowa dotrzymali (miałem posiłek za free). Co jeśli >nie wyrobicie się w gwarantowanym*** czasie reakcji i na czym ta reakcja polega? Na >usunięciu problemu czy np. tylko na sprawdzeniu logów z serwera z ostatniej doby?

 

A to nie wiedziałem, trzeba sorawdzić jak będe głodny :)

Usunięciu problemu o ile leży on po naszej stronie.

 

Jeśli nie wyrobimy się - można z nami negocjować.

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hostmy - może inaczej: ile masz do wydania powiedzmy na 3 miesiące hostingu?

 

Bo czuję pismo nosem, że mamy tu człowieka, który pyta o wszystko, a podstawowych kwestii nie jarzy... już się produkowaliśmy na tym forum tłumacząc każde, nawet najmniejsze zagadnienie, a potem się okazywało, że tracił miliony (bo 20 minut nie działało o 2 w nocy ; ) korzystając z darmowego hostingu albo hostingu za 50zł ("płacę to wymagam" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hostmy - może inaczej: ile masz do wydania powiedzmy na 3 miesiące hostingu?

3000zł - tylko po co? ;)

 

Bo czuję pismo nosem, że mamy tu człowieka, który pyta o wszystko, a podstawowych kwestii nie jarzy... już się produkowaliśmy na tym forum tłumacząc każde, nawet najmniejsze zagadnienie, a potem się okazywało, że tracił miliony (bo 20 minut nie działało o 2 w nocy ; ) korzystając z darmowego hostingu albo hostingu za 50zł ("płacę to wymagam" : )

Zrozumiałem przejaskrawienie, fakt faktem że jestem świeży w sprawach hostingów/serwerów jednak doskonale rozumiem takie rzeczy jak prace na serwerze/modernizacje się zdarzają.

 

Wybrałem już hosting u jednej z angielskich firm na Wyspach, także temat do zamknięcia ;)

 

Pozdrawiam i życzę jak najmniej awarii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×