Skocz do zawartości
Gość LiderHost.pl

[Reseller] Jaki wybrać ?

Polecane posty

Gość Liderson

Witajcie !

 

Chciał bym swoim klientom zaoferować opcje utrzymywania stron www podpisując się pod tym swoją marką. Mam na myśli "Serwer Reseller" jaką firmę polecali byście mi abym skorzystał z ich usług. Nie posiadam wielu klientów ale za to mnóstwo for internetowych oraz stron z dużą powierzchnią dyskową oraz sporą ilością baz danych. Tak jak wspomniałem chciał bym zapewnić komfort tym osobom ale też nie znacznym wielkim kosztem. Co byście polecali i gdzie? prosił bym o umieszczanie linków do ofert sugerowanych.

 

Proszę mi również powiedzieć na jakiej zasadzie to działa? rozumiem ze kupuje serwer i w nim tworze pakiety które później odsprzedaje, tworze tam miejsce ustawiam transfery ilość domen sub domen itd...

 

ale na jakiej zasadzie miała by polegać praca naszego serwisu? czy musimy umieścić autorski skrypt na swojej stronie który automatycznie wystawiał by rachunki za usługę?

 

Czy w tym o to serwerze znajdę takie opcje i takowe oprogramowanie abym na stronie mógł opisać swoją ofertę a reszta jest już z automatyzowana?

 

Tzn. wchodzę>zamawiam>wpisuje dane>place>dostaje serwer lub <wpisuje dane>dostaje serwer na okres testowy>nie wykorzystam kasuje się sam>wykorzystam i chce dalej to place i mam?

 

Czy wszystko muszę wykonywać ręcznie łącznie z danymi klienta lub ew przepisywać wszystko po przez formularz?

 

Bardzo proszę o odpowiedz w tej ważnej dla mnie kwestii oraz jeśli coś mi uciekło proszę o poprawienie mnie oraz napisanie szczegółów !

 

Dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reseller to w zasadzie normalne konto shared z wiékszymi prawami administrowania. Kupując konto reseller dostajesz dostęp do panelu administracyjnego WHM/cPanel lub Direckadmin (ewentualnie inny jakiś autorski) i możesz zarządzać swoimi użytkownikami (klientami).

 

To zarządzanie w zasadzie polega tylko na utworzeniu, edycji, zawieszeniu lub usunięciu konta. Jako że każdy reseller ma administrację wliczoną w cenę, nie musisz się martwić o działanie serwera czy tym podobnych.

 

Odnośnie pytania o to oprogramowanie. Automatyzację da Ci skrypt WHMCS, jednak przy ilości kilku klientów nie warto, wyjdzie Ci za drogo.

 

Z tego co wiem mało firm oferuje okres testowy dla kont reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reseller to w zasadzie normalne konto shared z wiékszymi prawami administrowania. Kupując konto reseller dostajesz dostęp do panelu administracyjnego WHM/cPanel lub Direckadmin (ewentualnie inny jakiś autorski) i możesz zarządzać swoimi użytkownikami (klientami).

 

To zarządzanie w zasadzie polega tylko na utworzeniu, edycji, zawieszeniu lub usunięciu konta. Jako że każdy reseller ma administrację wliczoną w cenę, nie musisz się martwić o działanie serwera czy tym podobnych.

 

Odnośnie pytania o to oprogramowanie. Automatyzację da Ci skrypt WHMCS, jednak przy ilości kilku klientów nie warto, wyjdzie Ci za drogo.

 

Z tego co wiem mało firm oferuje okres testowy dla kont reseller.

 

Nie do końca - jest sporo ofert hostingu dedykowanego gdzie poziom reseller masz na wydzielonych VPSach.

 

http://www.google.pl/search?q=hosting+dedykowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem mało firm oferuje okres testowy dla kont reseller.

 

Jeśli interesuje cie taki test zapraszam do linku poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca - jest sporo ofert hostingu dedykowanego gdzie poziom reseller masz na wydzielonych VPSach.

 

Zgadza się, ale nie chciałem za bardzo rozwijać tematu. Chodziło mi o przekazanie podstaw dla autora postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Tak, nie oczekuje z byt wiele....

 

Oczekuje tylko dobrej stabilnej firmy do dogadania aby z biegiem czasu można było by zwiększyć serwer wiadomo...

 

Konieczne dla mnie jest:

-WHM/Panel lub DA (PL)

-Dobra obsługa techniczna 24h (Oraz dają jak najszybszą odpowiedz i na to gwarancje)

-Cena

-Bez awaryjność (choć to czasem nie wykluczone co rozumiem)

-Firma która jest wiarygodna

-Możliwość płatności: miesięcznie/kwartalnie/rocznie

 

 

Myślę że chyba to wszystko czego wymagam od swojego dostawcy! Interesuje mnie stała współpraca!

 

Czy możecie jeszcze coś poradzić?

 

P.s

Cpanel:

Po przez formularz kontaktowy na stronie ktoś zamawia usługę i jego dane przepisuje tworząc konto według pakietu który wcześniej utworze i przypisze go do użytkownika mogę go zawieszać lub kasować jego konto/Reset?

 

WHM:

Tzn że mogę sprawdzać bilingi dać okres testowy i program sam automatycznie zawiesi tego użytkownika po okresie testowym lub nie uiszczenia płatności? czy za to muszę dodatkowo płacić?

 

Ogólne:

Usługodawca jest całkiem anonimowy? sprzedaję wszystko pod swoją marką i daje swoje ceny? Oczywiście wzmianka nie że mam serwery od firmy tylko np Korzystamy z nowych technologi która zapewnia nam firma"nazwa firmy" mogę takie coś zamieścić na stronie wręcz jest to chyba wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konieczne dla mnie jest:

-Dobra obsługa techniczna 24h (Oraz dają jak najszybszą odpowiedz i na to gwarancje)

-Cena

 

Jakoś te 2 punkty mi się gryzą. Gwarancja na support i niska cena hmm..

 

P.s

Cpanel:

Po przez formularz kontaktowy na stronie ktoś zamawia usługę i jego dane przepisuje tworząc konto według pakietu który wcześniej utworze i przypisze go do użytkownika mogę go zawieszać lub kasować jego konto/Reset?

 

WHM:

Tzn że mogę sprawdzać bilingi dać okres testowy i program sam automatycznie zawiesi tego użytkownika po okresie testowym lub nie uiszczenia płatności? czy za to muszę dodatkowo płacić?

 

Ogólne:

Usługodawca jest całkiem anonimowy? sprzedaję wszystko pod swoją marką i daje swoje ceny? Oczywiście wzmianka nie że mam serwery od firmy tylko np Korzystamy z nowych technologi która zapewnia nam firma"nazwa firmy" mogę takie coś zamieścić na stronie wręcz jest to chyba wskazane?

 

WHM a WHMCS to 2 różne rzeczy. WHMCS robi to, co opisałeś. Cpanel opisałeś okey.

Nie musisz podawać informacji o firmie, z której bierzesz resellera, a wręcz jest to niewskazane :), bo zachęcasz tym ludzi do zakupu "u źródła". Czy jesteś całkiem anonimowy, teoretycznie tak. Jeśli masz własne IP, ns'y swoje, to powinno być okey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson
Konieczne dla mnie jest:

-Dobra obsługa techniczna 24h (Oraz dają jak najszybszą odpowiedz i na to gwarancje)

-Cena

 

Jakoś te 2 punkty mi się gryzą. Gwarancja na support i niska cena hmm..

 

Źle mnie zrozumiałeś. Nie mam na myśli niskiej ceny tylko adekwatnej do oferowanych usług aby nie było coś w stylu 100 zł miesięcznie za 5 Gb :)

 

 

Proszę wytłumaczyć mi różnicę między WHM a WHMCS :) ... Gdzie znajdę ofertę która opisuje to co napisałem? oczywiście w ojczystym języku PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet na ten 'interes' ma mniejsze znaczenie w porównaniu do automatyzacji i wygody obsługi to możesz skorzystać z kei.pl, a konkretnie platformy LUNA + system ATOMIC... ale prawdopodobnie będzie za drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson
możesz skorzystać z kei.pl, a konkretnie platformy LUNA + system ATOMIC... ale prawdopodobnie będzie za drogo...

Zdecydowanie tak cena jest za duża na to co wymagam... Nie posiadam tysiąca klientów.

 

Kont mam 50 każde po/do 120 mb zajętości dyskowej HDD każde z nich posiada domenę oraz niewielką bazę SQL

 

Tak więc myślę że wymaganie nie są wygórowane... Dobry suport kosztuje to wiem :) ale nie potrzebuje aż tyle ile mi zaoferowałeś ponieważ jestem pewny że tego nie wykorzystam w najbliższym czasie.

 

zależy mi konkretnie na ofercie dokładnie skierowanej we mnie. Czyli to co opisałem nic dodać nic ująć chyba że takowej nie ma?

 

P.s

 

To uciążliwe mieć jeden hosting a na nim 50 kont i robienie czegokolwiek za moim pośrednictwem chcę aby klient mógł sam ingerować w zawartość swojego konta FTP... i oczywiście DNS Moja-Domena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę wytłumaczyć mi różnicę między WHM a WHMCS :) ... Gdzie znajdę ofertę która opisuje to co napisałem? oczywiście w ojczystym języku PL

 

WHM, służy do administracji kontem hostingowym jak widać (narzędzie dla resellerów chyba (jeśli źle, proszę mnie poprawić), DirectAdmin ma to wbudowane):

http://www.cpanel.ne...m/try-demo.html

 

WHMCS, panel bilingowy do zarządzania klientami:

http://whmcs.com/demo.php

 

2 różne produkty, nie mające nic ze sobą wspólnego :)

 

Co do resellera. 50 kont, to raczej sprawa już na VPS'a. Ile dokładnie to zjada transferu miesięcznego? Jeśli jesteś w stanie sprawdzić, to dobrze by było gdybyś podał jakieś generowane obciążenie. Przede wszystkim podaj również swój budżet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

To co było by dla mnie najlepiej korzystne? co by spełniało moje wymagania? Jaka Firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co było by dla mnie najlepiej korzystne? co by spełniało moje wymagania? Jaka Firma ?

 

Podaj to o co prosiłem wcześniej. Potrzeba konkretów :) Przede wszystkim określ budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Potrzebuje wszystkiego full wypas jeśli mogę to tak określić.

 

Budżet: 500 zł rocznie! ani 1gr więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wszystkiego full wypas jeśli mogę to tak określić.

 

Budżet: 500 zł rocznie! ani 1gr więcej :)

 

No to nie w Polsce. Nawet dla sąsiadów nie jest to sensowna kasa. Za ~42 zł/miesiąc nie dostaniesz zbyt wiele.. Tyle Cie wyniesie sam panel bilingowy :) Poza tym jak wspomniałem, 50 kont już generuje jakieś obciążenie, dlatego nadaje się na VPS'a. Ile transferu zjada całość? Tych danych się chyba nie doproszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Przepraszam moja nie uwaga ... musiałem sobie to wszystko przemyśleć.

 

Strony są typowo samorządowe, Kandydatów na radnych itp wiec ruch generowany jest znikomy nie przekracza 40 gb miesięcznie.

 

Powiedzmy w najgorszym wypadku jestem w stanie zapłacić 100 zł miesięcznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson

Nie wiem prawdopodobnie będę miał autorski panel ale tego nie wiem do końca więc spekulując powiedzmy że z WHMCS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lider son: po pracuj nad wy powiedziami, bo trąca z nich ama torstwo.

 

( Chcesz by Cię szanowano - szanuj i swoich czytelników )

 

Powiedzmy w najgorszym wypadku jestem w stanie zapłacić 100 zł miesięcznie!

Man! Co Ty?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Man! Co Ty?!

Ta.. 60 zł brutto/miesiąc to nadal nic cudownego, ale w tych granicach już można czegoś szukać. Dobrze by było jednak poznać obciążenie generowane przez te strony, bo ilość kont jednak trochę odrzuca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liderson
Lider son: po pracuj nad wy powiedziami, bo trąca z nich ama torstwo.

 

( Chcesz by Cię szanowano - szanuj i swoich czytelników )

 

Kompletnie nie wiem do czego ta uszczypliwość, bo nie wiem jak mam się do tego ustosunkować.

 

Temat jest prosty i dla mnie dość istotny.

 

Nagle pojawia się taki ktoś jak "ty" i upomina mnie jak 12 latka jak ma się wypowiadać?

To chyba nie należy do twoich kompetencji i uważam że jest to niestosowne!.

 

Proszę tu o pomoc a nie naukę wypowiedzi!

 

 

Dobrze a teraz konkrety już nie patrzmy na fundusze niech one nie ograniczają w wyborze ...

 

Proszę poddać mi konkretną i dobrą propozycje bez względu na koszta. Bez administratora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod 50 kont możesz z czystym spokojem albo ręcznie tym zarządzać (tak zwana tabelka w excelu) albo skorzystać z darmowego rozwiązania (np modernbill).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod 50 kont możesz z czystym spokojem albo ręcznie tym zarządzać (tak zwana tabelka w excelu) albo skorzystać z darmowego rozwiązania (np modernbill).

 

Srry, że zapytam, ale co masz darmowego w modernbillu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencję na jednego resellera ?

tak mi się wydaję

 

:) nawet jeśli nie, to jest dość sporo darmowych alternatyw dla whmcs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×