Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Adam123BMX

Adduser na vps w hitme.pl

Polecane posty

Gość Adam123BMX

Witam ma vps na hitme.pl dodaje nowego usera w root czyli adduser [login] no potem daje hosło itp i jak chce zalogować się do tego folderu to poprostu nie moge np. w firezilli wyskakuje mi błąd ''Unable to make a connection. Please try again.'' i nie wiem w czym tkwi problem proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lolek, jak nie wiesz to nie pisz. Musisz dodać użytkownika w konfiguracji sshd jako AllowUsers.

Oczywiście jak używasz SSH do połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xorg, lepiej nie. VPSów używa wielu niedoświadczonych użytkowników. Chroni to ich przed "przypadkowym" dostępem na ich różne konta z prostymi hasłami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ale jak On używa " firezilli" to chyba próbuje się połączyć ftp-em i raczej problemem może być to, że nie zainstalował serwera ftp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może z sftp na porcie 22?

A skąd wiesz że łączy się po porcie 22?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam123BMX

Hmm łącze się poprzez firezille nie poprzez root chyba do tego jest potrzebne coś w ftp serwa tak jak mowi regdos podajcie link do tego ftp serwera abym to zainstalował potem stworze adduser i zaloguje się poprzez firezille bo ja nie tworze usera ssh tylko zwykłego na np. firezille , total comandera ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam123BMX

Tak na linux ale nie rozumiem w FTP ssh nie muszę żadnych plików wgrywać ja chce samo FTP dla danego folderu a nie poprzez root prosze o szczegółowe wyjaśnienie jak to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lolek, już mu wytłumaczyłem na GG i FTP mu działa, teraz chce żeby user miał dostęp tylko do swojego katalogu w home, ja niestety nie wiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Kopaczka ale żeś doradził teraz w ogole mi nie działa to FTP ;/

 

 

To już nie mój problem. Ciesz się, że tu jeszcze za to trollowanie nikt Ci bana nie dał :)

Jak nie masz o czymś pojęcia to się za to nie zabieraj..

Jak chcesz się czegoś nauczyć to wykaż trochę więcej inteligencji i własnego wkładu.

Jak musisz coś zrobić i nie chcesz się niczego nauczyć to wynajmij sobie administratora, dasz zlecenie na tym forum i znajdzie się osoba która przyjmie takie zlecenie za wynagrodzenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam123BMX

No bardzo pięknie napisałeś jak widzisz szukam pomocy jak to zrobić a nie administratora tak źeś doradził ,że całe FTP padło no brawa brawa a teraz sam nie wiesz co jest nie tak ehh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie mój problem. Ciesz się, że tu jeszcze za to trollowanie nikt Ci bana nie dał :)

Jak nie masz o czymś pojęcia to się za to nie zabieraj..

Jak chcesz się czegoś nauczyć to wykaż trochę więcej inteligencji i własnego wkładu.

Jak musisz coś zrobić i nie chcesz się niczego nauczyć to wynajmij sobie administratora, dasz zlecenie na tym forum i znajdzie się osoba która przyjmie takie zlecenie za wynagrodzenie.

 

Pozdrawiam

 

Skoro nie potrafisz to po co "próbujesz" pomagać?laugh.gif Nie dziw się, że pretensje ma teraz do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniższe powoduje, że zalogowany użytkownik nie może wyjść wyżej ponad swój katalog domowy.

DefaultRoot             ~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

"Lolek, już mu wytłumaczyłem na GG i FTP mu działa, teraz chce żeby user miał dostęp tylko do swojego katalogu w home, ja niestety nie wiem jak to zrobić"

To napisałem jak..

Jak się Malas czepiasz, to przeczytaj najpierw wszystkie posty.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam123BMX

Dobra opiszcie po kolei co mam zrobić i będę wdzięczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×